Jan Paweł II – faktyczny twórca IDY, POKŁOSIA i podobnych świństw.

—  „Kościół nie jest bez grzeszników, ale jest bez grzechu”.

Karol kardynał Journet

Oskulator4

W ostatnim czasie nakładem wydawnictwa „Znak” ukazała się książka Luigi Accattoliego pt. Kiedy Papież prosi o przebaczenie.  — Wszystkie „mea culpa” Jana Pawła II (Kraków 1999).

— Jest to książka niezwykła, dlatego, iż Autor zebrał w niej fragmenty wszystkich wystąpień papieża Jana Pawła II, — w których Najwyższy Pasterz Kościoła   katolickiego   —   prosi grzeszny świat o wybaczenie za rzekome winy Kościoła.

Sławomir Cenckiewicz,  — Papież Jan Paweł II przeprasza

O książce Luigi Accattoliego:  Kiedy Papież prosi o przebaczenie

Czymże   Święta Oblubienica zasłużyła sobie na słowa krytyki ze strony samego Ojca Świętego? — Dlaczego Papież przeprasza za Kościół katolicki?

— Aby spróbować odpowiedzieć na te pytania, prześledźmy uważnie książkę Accattoliego.

Błąd u zarania

U źródeł przekonania tych, którzy przepraszają za „winy Kościoła”, tkwi bardzo poważny błąd,   — wielokrotnie już potępiany przez Magisterium,

W istocie chodzi tu bowiem o twierdzenie,   — iż Kościół katolicki nie jest bezpośrednio ustanowiony przez Chrystusa.

Wśród błądzących są i tacy, którzy zgadzają się, że Kościół założył sam Pan Jezus,   — lecz dodają,   — że Zbawiciel ustanowił Kościół jedynie pośrednio.

Oba poglądy potępił wyraźnie papież św. Pius X w dekrecie Lamentabili oraz encyklice Pascendi Dominici gregis [1].

Błędy dotyczące Kościoła potępił też Pius IX w Syllabusie [2], Leon XIII w Satis cognitum [3] oraz Pius XII w Mystici Corporis Christi [4].

Konsekwencją tych błędów jest odrzucenie dogmatu o Kościele jako Mistycznym Ciele Chrystusa.

Jeśli Kościół nie jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, a Chrystus nie jest głową Kościoła,   — to staje się on instytucją czysto ludzką, błądzącą i grzeszną.

Poglądy takie są z gruntu niekatolickie!

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, EKUMENIZM, HISTORIA EUROPY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, III RP, ISLAM, Jan Paweł II, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, Sobór Warykański II, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.