Ukraina chce powrotu do tradycji banderowskich! A my im pożyczyliśmy 4 mld zł…

89bb3d37c75a1980fa425c8a066ec2db_Lfot: youtube

Na Ukrainie tradycyjnie odbyły się obchody rocznicy urodzin przywódcy UPA Stepana Bandery.   —  Oczywiście jak co roku   — wiele osób wyszło na ulice oraz pod pomniki mordercy Polaków, aby uczcić jego „dzielne” walki.

Manifestacja miała miejsce m.in.   — pod pomnikiem Bandery w centrum Lwowa   — i na kijowskim Majdanie, gdzie skandowano:

— „Przyjdzie Bandera i zaprowadzi porządek”.

Dodatkowo kilka tysięcy uczestników wiecu z pochodniami, flagami państwowymi   i   banderowskimi   i   portretami   dowódcy   OUN   — przeszło 1 stycznia przez centralne ulice Kijowa. — Tradycyjne skandowano hasła:

„Chwała Ukrainie” (wraz z członem „Bohaterom Chwała” będące zawołaniem UPA, a według proPiSowych mediów nie mające nic wspólnego z banderyzmem)  —  i „Przyjdzie Bandera i zaprowadzi porządek”.

Lider partii Swoboda Ołeh Tiahnybok powiedział w czasie swojego odwołującego się do EuroMajdanu przemówienia:

– W czas wojny wszyscy wspominają o słowach i ideach Stepana Bandery.

W manifestacji uczestniczyli wspierani przez Polskę sprzętem defensywnym żołnierze walczący w Donbasie,  —  a całość zabezpieczała milicja.

Brakuje nam słów.

— A dopiero co polskie władze pożyczyły Ukrainie 4 mld złotych w ramach wspomagania rozwoju kraju.

Jak widać nikt tego nie docenia, wręcz przeciwnie…

—————————————-

gach

parezja.pl, tvn24 / sobota, 02.01.2016
Za; http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4928-ukraina-chce-powrotu-do-tradycji-banderowskich-a-my-im-pozyczylismy-4-mld-zl

ZOBACZ:

Robert Winnicki pyta rząd PiS-u: z czego Ukraina odda nam 4 mld złotych? |POLECAM!

ANTYPOLSKA POLITYKA MSZ: Waszczykowski dla Kresów.pl: Nie będziemy stawiać problemu polskiej mniejszości w sposób ultymatywny |POLECAM!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, Ukraina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.