Irańczycy szturmem wdarli się do ambasady saudyjskiej w Teheranie [+VIDEO/+FOTO]

39b2b8c8b12f5c790683a9b5ab815768 1Płonący gmach ambasady Arabii Saudyjskiej w Teheranie, twitter.com/behnam2k

2 stycznia władze Arabii Saudyjskiej przeprowadziły egzekucję 47 osób oskarżanych o działalności ekstremistyczną.   —  Obok powiązanych z Al-Kaidą imamów   — zabito także szyickiego duchownego Nimra al-Nimra.

Wieść o ścięciu jednego z czołowych szyickich duchownych wywołała wściekłość w Iranie, gdzie władze saudyjskie od dawna uważane są za głównego opresora szyitów w cały regionie,  

— tym bardziej, że egzekucja zbiegła się w czasie ze wznowieniem przez saudyjskie lotnictwo bombardowań pozycji szyickiego ruchu Hutchich w Jemenie.

Pod ambasadą Arabii Saudyjskiej już nocą zaczął zbierać się spontanicznie tłum protestujących.

Obrzucali oni gmach ambasady kamieniami oraz koktajlami Mołotowa. Po osiągnięciu masy krytycznej demontranci przeszli do szturmu.

— Wdarli się na parter budynku i podłożyli w nim ogień.

Demontranci niszczyli wyposażenie biur ambasady.  

— Szturmowi nie zdołali zapobiec funkcjonariusze irańskiej policji mimo, że na miejscu pojawił się jej szef gen. Hossein Sajedina.

CXv4bU-UkAABhvW 2CXvif06WEAEgD6l 3CXvirFpWcAA8ar0 4CXvu3Y3W8AECCP7 5CXvu23nWcAA9lA_ 6——————————————————————————–

aljazeera.com/rt/com/haaretz.com/twitter.com/kresy.pl

Niedziela, 03 stycznia 2016
Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/iranczycy-szturmem-wdarli-sie-do-ambasady-saudyjskiej-w-teheranie-video-foto
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Arabia Saudyjska, FINANSJERA ŚWIATOWA, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, Iran, ISIS, ISLAM, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.