Iran: Arabia Saudyjska wspiera terrorystów i likwiduje przeciwników politycznych

f99957c62064302b54b9b007869a70c6 fot. internet

Ayatollah  Hatami i ministerstwo spraw zagranicznych Iranu uważają, że Arabia Saudyjska nie eliminuje terrorystów — tylko morduje zwolenników reżimu.   — W tym walczących z ISIS szyitów.

Arabia Saudyjska ogłosiła wcześniej,   — że wykonano karę śmierci na 47 osobach podejrzewanych o związki z terrorystami.

Pośród zabitych był znany szyicki duchowny krytykujący sunnicki reżim Saudów Al-Nimr.   — Był on znany jako zwolennik pluralizmu religijnego w Arabii Saudyjskiej a także zwolennik reform konstytucyjnych.

Jak powiedział Hatami

— Morderstwo szejka Al-Nimra jest dowodem na zbrodniczość saudyjskiego reżimu.   — Nie mamy wątpliwości, że krew męczenników posłuży do obalenia domu Al-Sauda.

W tej sprawie wypowiedziało się także ministerstwo spraw zagranicznych Iranu.

W oficjalnym oświadczeniu napisano:

— W czasie kiedy terroryści, wspierani przez królestwo (saudyjskie) naruszają pokój i bezpieczeństwo a także tworzą zagrożenie dla ludzi w regionie,   — reżim w Rijadzie przeprowadza kaźń swoich przeciwników politycznych takich jak szejk Al-Nimr.

To dowód na to jakie są prawdziwe cele saudyjskich władz. — Pokazuje nam to całą głębię moralnego upadku.

—————————————————————-
Al-Jazeera/KRESY.PL
Sobota, 02 stycznia 2016
Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/iran-arabia-saudyjska-wspiera-terrorystow-i-likwiduje-przeciwnikow-politycznych&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Arabia Saudyjska, III Wojna Światowa?, Iran, ISIS, ISLAM, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.