Kukiz za referendum ws. uchodźców, likwidacją Trybunału Konstytucyjnego i nową konstytucją

b86af1218b2cabea08d34e0ce9435978Paweł Kukiz. Fot. facebook.com

—   „Jeżeli   prawo nie służy obywatelowi, to przestaje być prawem. Jeżeli mówimy, że prawo jest niezmienialne, to równie dobrze moglibyśmy żyć w Warszawie z prawem Generalnej Guberni”

—  uważa Paweł Kukiz.

Zdaniem Pawła Kukiza,   — sprawa wokół Trybunału Konstytucyjnego szybko się   nie   zakończy,   lecz   jest   to   „preludium”,   gdyż

— rozpoczyna   się   obnażanie   fatalnego   stanu   ustrojowego  państwa”.

Podkreśla, że złożył projekt ustawy o zmianie ustawy o Trybunale.

Według niej, — sędziowie byliby wybierani większością 2/3 głosów, co musiałoby doprowadzić do konsensusów politycznych.

W odpowiedzi na pytanie,   — czy prezydent Duda naraża się na Trybunał Stanu,   — lider Kukiz’15 odpowiedział, że kompetencje prezydenta nie są jasno określone.

—  „Zależy  kto i jak będzie interpretował prawo, mamy fatalnie napisaną konstytucję. (…) Ona spełniała rolę przez okres pierwszych pięciu lat, może dziesięciu.   — Dziś jest to akt archaiczny, umacniający partiokrację”

– powiedział poseł.

— „Jeżeli prawo nie służy obywatelowi, to przestaje być prawem. Jeżeli mówimy, że prawo jest niezmienialne,   — to równie dobrze moglibyśmy żyć w Warszawie z prawem Generalnej Guberni”

  —  powiedział ostro Paweł Kukiz.

Dodał, że obecnie jest pewne, że prawie każdy projekt ustawy proponowany przez PiS będzie interpretowany jako niekonstytucyjny.

— Według niego sędziowie powinni być niezależni i orzekać w interesie obywateli, a sam TK powinien zostać zlikwidowany.

Kukiz uważa również,   — że wszelkie próby naprawiania konstytucji nie mają sensu:

— „Dlaczego mamy naprawiać coś, co jest fatalne? Powinniśmy natychmiast rozpocząć pracę nad normalną konstytucją!”.

Polityk zapowiedział też,   — że jego klub w najbliższym czasie będzie namawiał PiS do  rozpisania referendum ws. przyjmowania przez Polskę uchodźców.

——————————————————–
Polsat News / Kresy.pl
Środa, 09 grudnia 2015
Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-za-referendum-ws-uchodzcow-likwidacja-trybunalu-konstytucyjnego-i-nowa-konstytucja&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, PAWEŁ KUKIZ - RUCH, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, PROTESTY, Trybunał Konstytucyjny RP, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.