Do Panów Prezydenta miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego i v-ce Prezydenta, Krzysztofa Haładusa.

Komentarz: Roman Dorna do SOSNOWIEC: BANDYCKIE EKSMISJE 2 – z oszustwami w dokumentach w tle

Panowie, samo czytanie tych wiadomości i oglądanie zdjęć z tego „mieszkania” do którego Pani Malgorzta Jasińska i Jej syn Ryszard zostali wyrzuceni w tak skandaliczny sposób, jest dla mnie juz czymś okrutnym, a cóż dopiero być tym osobiście, na wlasnym ciele doswiadczonym.

Nawiasem   mowiąc, jest tam kilka watków kwalifikujących sie do rozpatrzenie o mozliwości popełnienie przestępstwa. Jak np. wyłudzenie od osoby leczącej się psychicznie, starego, wartościowego pianina bedącego pamiątką rodzinną bez możliwości jego zabrania.

Szkoda jednego słowa na Waszą działalność w tej sprawie eksmisji. Może znajdzie się adwokat, który zechce się tym zająć.

Ja życzę Wam jedynie, żeby Nowonarodzony Jezus, ktorego kolejne Swięta Bożego Narodzenia obchodzimy, a sam też zaznał okropnego, nieludzkiego potraktowania przez ludzi i urodził się w stajni,

— okazał Wam swoją łaskę i wymierzył Wam sprawiedliwość już teraz, za Waszego życia ziemskiego,  — czym okaże swoje Miłosiedzie i dzięki temu Wasza (i moja oczywiście kara też takimi sposobami może być zmniejszana) kara po śmierci, która i Was dosięgnie – będzie mniejsza.

Zyczę Wam tylko wymierzenia Bożej sprawiedliwości, abyście zrozumieli, żałowali i prosili o przebaczenie, oraz naprawili zlo, jakiego jestescie współautorami.

Napisze to również i do Waszych biur, bo tutaj to chyba nie zaglądacie.

Bez poważania,
Roman Dorna.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Eksmisje, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Do Panów Prezydenta miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego i v-ce Prezydenta, Krzysztofa Haładusa.

 1. Czytelnik pisze:

  To jest sprawa ziemska , a może lepiej ją zdefiniować: bardzo przyziemna , pozbawiona

  To jest sprawa ziemska , a może lepiej ją zdefiniować: bardzo przyziemna , pozbawiona jakiejkolwiek etyki , kultury i ogłady .Być silnym w stosunku do słabych i bezbronnych osòb i słabym w stosunku do silnych – uzbrojonych w siłę i “ prawo” ( nasza historia niczego nas nie nauczyła) to ogòlna tendencja postępowania w obecnych czasach, wobec czego pròby apelowania do sumienia sprawcòw i wspòłsprawcòw są zupełnie nieskuteczne .Spływają po nich jak przysłowiowa woda po gęsi i nikt z wyzej wymienionych ( ewentualnie czytając te refleksje ) się nie obrazi. Natomiast ta kwestia , traktowana naturalnie , po ludzku , po “ chrześcijańsku” – w państwie ,w ktòrym ponad 90 % obywateli uważa się za wyznawcòw wiary chrześcijańskiej – powinna była być rozwiązana w prosty sposòb ( już od 1994 roku – od czerwca ) – umożliwić nabycie kwater lokatorom a tym , ktòrzy pozostają bez możliwości wejścia w ich posiadanie , zagwarantować w nich stały pobyt na koszt państwa jeśli oni nie są w stanie bezpośrednio wykazać się posiadaniem odpowiednich środkòw finansowych na ten cel. A to szczegòlnie powinno dotyczyć osòb , ktòre spedziły prawie całe życie w tym samym domu – ponad 40 lat to długi okres – z nim są związane wspomnienia , przeżycia , marzenia …codzienność. A tu nagle odbiera się im lepiankę..ni stąd ni zowąt .. to jest bardzo cyniczne i bezlitosne biorąc pod uwagę także dochody …
  Pozostaje jeszcze jeden aspekt tej sprawy : ta trąbiona na wszystkie strony “ freedom” …istota ludzka naprawdę wolna ma wybòr ,natomiast w tym i w dziesiątkach tysięcy podobnych przypadòw jego nie ma …decydują , często nawet brutalnie …inni , z gòry , z dnia na dzień..
  Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć z naszym Prymasem z Oświecenia :” Uchowaj Panie Boże takiej Pobożności “…
  A to Konstytucja: “wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,(…) za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,” ..z odzyskaniem Wolności prawdopodobnie zmienił się parametr tych ogòlnoludzkich wartości. …

Możliwość komentowania jest wyłączona.