List otwarty do Franciszka – „, abyś zrzekł się urzędu Piotrowej posługi „

„Rok Miłosierdzia: list otwarty do Papieża Franciszka”

Dodaj swoje nazwisko do tej petycji 

ac550b751c05d513d859ea611f80b816_XLIn italiano / In Italian
En español / In Spanish
En français / In French
In limba romana / In Romanian
Pyсский перевод / In Russian

Auf Deutsch / In German

 Z gorącym apelem do Papieża Franciszka:

— albo zmienisz kursu albo musisz zrezygnować z Urzędu św. Piotra

O!   Maryjo   bez   grzechu   poczęta,  módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy

8 grudnia 2015
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wasza Świątobliwość:

Celestyn V (Celestyn V (1294 r., pustelnik Piotr z Morrone),  — uznając swoją niezdolność do sprawowania urzędu, na który w sposób tak nieoczekiwany został wybrany  —  uznając   poważne szkody, jakie jego złe rządy wyrządziły,  —  po swoim pięciomiesięcznym pontyfikacie — zrezygnował z Papieskiego Urzędu.

Przez papieża Klemensa V*  w 1313 r.  został kanonizowany. Papież Bonifacy** VIII, usuwając wszelkie wątpliwości, co do ważności nadzwyczajnego i kwestionowanego aktu papieskiego, ad perpetuam rei memoriam (na wieczną rzeczy pamiątkę) — potwierdził  —  że „Biskup Rzymu może dobrowolnie zrezygnować. „

Coraz więcej katolików, —  w tym kardynałów i biskupów, — dochodzi do przekonania, że obecny pontyfikat, — podobnie będący także wynikiem nieoczekiwanego wyboru, —  powoduje poważne szkody dla Kościoła.

Stało się to niemożliwością, aby zaprzeczyć, że Wasza Świątobliwość, nie posiadają zdolności lub woli do tego, co jest obowiązkiem każdego papieża, który   — używając słów Twojego  poprzednika:

„… Musi być  nieustannie  przywiązany  do  Kościoła  i  do posłuszeństwa Słowu  Bożemu,  — przeciwstawiając się jakiejkolwiek formie oportunizmu  wobec wszelkich prób przystosowywania Go i rozwadniania”

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Franciszek, HISTORIA WSPÓLCZESNA, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.