Polskie MSZ uważa, że jesteśmy wasalem Ukrainy?

52247-622401393339362————————————————————————————————————————————————————-

Wielu Polaków,  — oddając swój głos na PiS   — liczyło na pozytywne zmiany.

Również Kresowiacy, mający nadzieję, iż ich sprawa wreszcie zajmie należne jej miejsce.  — Nikomu raczej do głowy nie przyszło,   — że nagle MSZ w nowej już obsadzie zrobi z Polski ukraińskiego wasala.

Jak bowiem inaczej można interpretować wydane w piątek oświadczenie MSZ po wizycie europosła Janusza Korwin-Mikkego na Krymie?

Resort Witolda Waszczykowskiego stwierdza w nim jednoznacznie, iż obywatel Polski, polityk, eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke — miał obowiązek uzyskać zgodę władz Ukrainy na… udanie się na anektowany przez Rosjan Krym.

MSZ uznał za wysoce nieodpowiedzialne

— „postępowanie obywatela RP – członka Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego, który odwiedził Autonomiczną Republikę Krym   — bez uzyskania na to właściwej zgody władz Ukrainy”.

Co więcej,

— „Ministerstwo Spraw Zagranicznych jednoznacznie odrzuca jakiekolwiek próby prezentowania wspomnianego wyjazdu jako działania mającego na celu przedstawienie opinii publicznej — „rzeczywistej sytuacji” mieszkańców półwyspu”.

Niezależnie od celu „wycieczki” tego kontrowersyjnego skądinąd europosła należy zauważyć,   — iż Krym znajduje się obecnie w rosyjskich — nie zaś ukraińskich rękach,

— natomiast   to,   że   UE   faktu   tego nie uznaje, — nie ma absolutnie żadnego wpływu na stan faktyczny.

Zresztą stan ten zauważa również sam MSZ, zwracając uwagę, że

— „Parlament Europejski stanowczo potępia rosyjską aneksję Autonomicznej Republiki Krym,   — pozostającej w świetle obowiązującego prawa międzynarodowego częścią Ukrainy”.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina,

— że obywatele RP zobowiązani są do przestrzegania przepisów regulujących pobyt obcokrajowców na całym terytorium państwa ukraińskiego.

Z całym szacunkiem dla MSZ,   — ale wyjazdy służbowe polityków są zorganizowane w innym trybie niż zwykłych obywateli,

— natomiast   pytanie  władz Ukrainy,   — czy wyrażają zgodę na pobyt Korwin-Mikkego   na  zajętym przez Rosjan Krymie, bez uzgodnienia wizyty ze stroną rosyjską   — byłoby porównywalne do pytania kur w kurniku o pozwolenie na wejście do lisiej nory.

ANNA WIEJAK

Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2015

Za; http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3620-polskie-msz-uwaza-ze-jestesmy-wasalem-ukrainy

ZOBACZ:

Komentarze  

#2 Rys 2015-12-14 15:59

I jak ty zyc ? jak zyc.

#1 Paweł 2015-12-14 14:38

Polacy nigdy nie staną z ukraińcami ramię w ramię. Tym bardziej z żydostwem

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, WYBORY, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.