Ochroniarze z Polski pomagają izraelskiej policji i armii w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Izraela.

polska-ochrona-w-izraeluPolska ochrona w Jerozolimie

W Izraelu jest już pierwsza grupa polskich ochroniarzy, którzy wspierają armię tego kraju.

W Izraelu jest grupa 20 ochroniarzy firmy City Security.

– Przebywają oni w Izraelu w ramach pilotażu.  W czasie tej wizyty nawiązana została współpraca z przedstawicielami izraelskiego rządu.

Ustalony został także harmonogram kolejnych działań, a także szkoleń organizowanych dla ochroniarzy, którzy będą pilnowali porządku w Jerozolimie

– mówi nam Lena Klaudel, z Fundacji From The Depths, która organizuje spotkania.

Polscy   ochroniarze   uczestniczyli   już   w patrolu po jerozolimskiej starówce.   — Towarzyszyli izraelskim żołnierzom, którzy patrolują ten teren.

– Było dla nas potężnym przeżyciem pokonanie wspólnej drogi przez Polaków i Żydów w Ziemi Świętej.   — To doświadczenie na pewno stworzy wspólną więź i zrozumienie naszych działań.

Jestem głęboko przekonany, że możemy tworzyć partnerstwo na każdym poziomie,   — politycznych, organizacji edukacyjnych i biznesu.

Im więcej czasu spędzamy razem, tym lepiej się rozumiemy

– tłumaczy Jonny Daniels, twórca Fundacji, organizator wyjazdu ochroniarzy do Izraela.

– Przy współpracy z From the Depths rozpoczęliśmy proces wysyłania do Izraela naszych najlepszych ochroniarzy.   — Nasza 20 osobowa misja do Izraela to niezwykle emocjonalne oraz wzbogacające zawodowe doświadczenie.

Terroryzm w Europie się zmienia,  —  a my jesteśmy odpowiedzialni za tych których chronimy

– dodaje Beniamin Krasicki, właściciel firmy.

Ochroniarze odbyli szkolenie z udziałem izraelskich antyterrorystów, poznali   procedury   działania w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego na ulicach,   — spotkali   się   także   z   wiceministrem   obrony   Izraela   Eli Ben Dahan oraz wiceprzewodniczącym Knesetu i członkiem władz izraelskiej Partii Pracy – Hilikiem Barem.

– Obserwowanie tego, jak działa izraelski system przeciwdziałania terroryzmowi  —  to dla kogoś takiego, jak ja, niezwykła okazja.

Te rozwiązania, wypracowane w ciągu blisko 60 lat aktywnego przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym stanowią w większości tropy, którymi podąża później cały świat.

Móc je oglądać u źródła, szukać nowych pomysłów i metod walki z terroryzmem, które – po odpowiednim dostosowaniu do naszych warunków prawnych i organizacyjnych – można potencjalnie zaszczepić w Polsce, — to naprawdę ważny aspekt naszego pobytu w Izraelu

– tłumaczy Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, który też przebywa w Izraelu.

Wizyta polskich ochroniarzy jest efektem deklaracji Benjamina Krasickiego, prezesa firmy ochroniarskiej City Security,  

— który we wrześniu zdecydował wysłać do Izraela stu najlepszych swoich ludzi, do ochrony mieszkańców Jerozolimy przed atakami terrorystycznymi ze strony muzułmańskich fanatyków  —  (to głównie nożownicy, którzy atakują na ulicach przypadkowe osoby).

Ochroniarze z Polski mają pomagać izraelskiej policji i armii w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Izraela.

Prezes City Security zadeklarował,   — że jest gotów pokryć wszelkie koszty związane z wyjazdem i nie oczekuje wynagrodzenia za ich pracę.

— Cała operacja będzie kosztowała ok. 700 tys. dolarów.

“Jako obywatele Polski w przeszłości mieliśmy,   — niestety, bardzo często   — okazję być świadkami ataków na Żydów”

– napisał Krasicki w liście do izraelskiego ministra do spraw bezpieczeństwa.

— “Dobrze wiemy,   — że ten kto zaczyna atakować was, na końcu obraca się również przeciwko nam”

– dodał nawiązując do II wojny światowej.

Krasicki zapewnia, że ochroniarze, którzy pojadą do Izraela, są ochotnikami.

W rozmowach z izraelskimi mediami szef City Security tłumaczył, że złożenie przez niego propozycji rządowi Izraela ma związek z historią jego rodziny.

— Jego babcia, Róża Sobańska, miała ukrywać Żydów w swoim pałacu w Guzowie koło Żyrardowa w czasie II wojny światowej.

Jego zdaniem ochroniarze, którzy pojadą do Izraela, będą mieli także okazję podwyższyć swoich umiejętności dzięki współpracy z izraelskimi służbami.

— Eksperci nie mają wątpliwości, że to także okazja do poprawienia wizerunku firmy, a także zyskania nowych kontraktów.

Pomysł wysłania polskich ochroniarzy do Izraela odbił się dużym echem w izraelskich mediach. — Komentarze internautów pod artykułami były entuzjastyczne.

Firma City Security coraz szybciej awansuje w branżowych rankingach.

Od ponad dwóch lat należy ona do międzynarodowej Grupy M2CS.

— W zeszłym roku grupa, która prowadzi interesy w 7  krajach Europy  od Turcji po Rosję,   — w samej tylko Polsce osiągnęła rekordowe 130,1 mln zł. przychodu i odnotował aż 21 procentowy wzrost organiczny – to spore osiągniecie na trudnym  rynku.

– Sprawdza się strategia,  —  która legła u podstaw tworzenia grupy, czyli budowanie wspólnej, zintegrowanej oferty ochrony,  — m. in. dla właścicieli  sieci galerii handlowych w krajach całego regionu. To ułatwia kontraktowanie usług

– mówi  Marcin Sejdak wiceprezes City Security i całej Grupy M2CS.

Samo City Security ma już w swoim portfelu umowy na ochronę 55 centrów handlowych w kraju  —  (grupa M2CS ma ich pod opieką 126 w całym regionie).

— A to nie ostatnie słowo przedsiębiorców.  

— Swój pakiet rozszerzają na nowe usługi m.in. facility management czyli kompleksowe zarządzanie obiektami handlowymi i biurowymi wraz z ich utrzymaniem, sprzątaniem, czy zabezpieczeniem technicznym.

–  W zeszłym roku powiększyliśmy znacznie liczbę chronionych obiektów, koncentrując się przede wszystkim na dużych centrach handlowych, biurowych czy logistycznych, osiedlach mieszkaniowych i obiektach użyteczności publicznej

– w tym należących do tzw. infrastruktury krytycznej i wojskowej – potwierdza Beniamin Krasicki.

Oferuje ona także niestandardowe usługi:   — na specjalne zlecenia jej specjaliści  mogą zabezpieczyć  korporacyjne pomieszczenia i gabinety prezesów przed podsłuchami.

Foto: rp.pl

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=15079  ,  10 grudnia 2015

Za; http://www.polishclub.org/2015/12/10/ochroniarze-z-polski-pomagaja-izraelskiej-policji-i-armii-w-zapewnieniu-bezpieczenstwa-obywatelom-izraela/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.