13 grudnia – rocznica utraty suwerenności Polski na rzecz Unii Europejskiej

Lizbońskie tragiczne 13 grudnia 2007 r. O tym Polakom nie wolno zapomnieć!!!

Dnia   1   grudnia   2009 roku   wszedł   w   życie   Traktat  Lizboński   podpisany   13 grudnia   2007 roku przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego  – za pośrednictwem ustanowionych przez niego pełnomocników premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Lizbona-podpisanie-Traktatu-13-grudnia-2007-2 11-grudnia-2009-230x300 2————————————————————-

W rocznicę utracenia przez Polskę niepodległości na mocy Traktatu Lizbońskiego przypominamy artykuł opublikowany na łamach POLISH CLUB ONLINE  4 czerwca 2010 roku.

ratifikacja-traktat-lizbonski-300x127 3Meandry dymnych zasłon

Z   chwilą   kiedy ś.p. prezydent Lech Kaczynski podpisal Traktat Lizbonski,  na mocy ktorego 1 grudnia ubieglego roku solidnie podłączył Polskę do Unii Europejskiej   —  stało się  jasne,   — że   Ojczyzna w potrzebie; przestaje istnieć  już  jako suwerenne państwo.

Powstaly  po okraglym stole uklad polityczny nad Wisla skutecznie wyczyscil z grona znaczacych politykow  —  tych,   ktorzy   mieli   jeszcze  jakies nadzieje na zmiany polityczne;

— w zasadzie ostali sie glownie marzyciele dwupartyjnego systemu, ktory juz zostal sprawdzony w USA,   — gwarantujac stabilnosc w czyszczeniu kieszeni podatnikow.

Okazalo sie, ze nie wystarczy przysiasc sie do okraglego stolu, ale jeszcze trzeba miec wyczucie,  w ktorym kierunku po gwizdku rozprowadzajacego nalezy pobiec.

— I tak wieszajac psy na generalach Jaruzelskim i Kiszczaku,  — trzeba przyznac, ze ich doswiadczenie zwiadowczo-bojowe jak rowniez zaufanie sluzb przez nich mianowanych

— znacznie przerasta na predce klejone „polityczne” koalicje, uklady tzw. antykomunistyczne,   — czy tez nazywajace sie demokratycznymi, co w dzisiejszej Polsce jest bez znaczenia.

A skoro z pustego i Salomon nie naleje, to w zasadzie bez roznicy kto przy zlobie.

— Katastrofa najpierw lotnicza, pozniej zas powodziowa — daje wyrazny obraz, ze przeciaganie liny zbliza sie do konca.

Tym bardziej swiadczy o tym fakt calkowitego braku poczucia odpowiedzialnosci przed spoleczenstwem,   — ktore dotychczas w dobrej wierze bralo udzial w wybieraniu rzadzacych.

W odroznieniu od poprzednich wyborow na prezydenta w Polsce, — tym razem konsulaty juz wcale nie garna sie do organizowania punktow wyborczych poza swoimi siedzibami.   — Najwidoczniej juz sa pewni ze wybory wyborami, a i tak wazne kto glosy liczy.

Czy obowiazujaca ordynacja wyborcza daje szanse na wybor osoby dbajacej o polskie interesy na arenie miedzynarodowej, gwarantujacej rozwoj gospodarczy i reprezentujacej nasze narodowe i katolickie wartosci?

Czy ciagle partyjne cele musza byc stawiane ponad ojczyznianymi?

Przed   laty,   po   pokazaniu   przez   Telewizje Polska filmu „Nocna Zmiana” — przyslane z kraju nagranie zaprezentowalem w naszym centrum parafialnym.

Na drugi dzien okazalo sie,   — ze noca zginal nowy duzy telewizor.

— Policja nie miala zadnych watpliwosci, ze zrobil to ktos z bywalcow centrum, jednak sprawcow nie odnaleziono.

Na   proboszcza   napisano wystarczajaca ilosc anonimow,  aby go przeniesiono do innej emigracyjnej parafii.

— I nikt juz nie pamietal, ze zcalil on emigrantow w jedna polonijna rodzine, zajmowal sie wszystkimi poczawszy od maluchow na emerytach konczac.

Nastepca w iscie ekspresowym tempie zlikwidowal centrum — z czasem zaprzyjazniajac sie bardzo serdecznie z tymi, co akurat wczesniej byli hamulcowymi.

Nocna zmiana okazala sie juz przestarzala forma,   — konkurenta politycznego wyeliminowano w bialy dzien   — i to lacznie z generalicja.

Nieskuteczne okazaly sie markowania niektorych lustratorow;   — w tym rowniez tych od srodowisk polonijnych.

Mijaja   lata,   — mimo  zawieruchy   zarowno   w   kraju   jak   i na   emigracji  — solidnie sluzacy systemowi komunistyczno-ludowemu ciagle maja sie dobrze;   — a moze nawet lepiej.

A co dopiero namaszczeni przez sluzby dyplomatyczno-specjalne emigranci sposrod politycznych, czy tez z tych za chlebem;   — czy tez z powojennych, marcowych lub solidarnosciowych.

Jezeli  ktos nie lapie sie w   ukladzie,   — to   zawsze pod reka jest lista pana W. —  a jak   i   to   nie przekonuje

—  to   mozna   postraszyc   zbiorami  akt zastrzezonych Informacji Wojskowej, do ktorych ciagle nie ma dostepu.

W miedzy czasie mozna ochrzcic nieposlusznych malwerasantami spolecznych   pieniedzy   — lub rozeslac pare donosow to tu, to tam.

Niektorzy doszli do takiej wprawy,   — ze zanim z  oczkami   niewiniatek  Slowo Boze   przeczytaja,    —    to przed Msza jeszcze agitki rozdadza ciekawym parafianom.

— Zdolniejsi nawet potrafia ze stoickim spokojem jedna reka odslaniac obraz Matki Boskiej  Czestochowskiej,   — druga zas pisac donosy na osoby wskazane przez prowadzacych.

Zniewolone pokolenia Polakow zyly latami w konspiracji.

Bywalo,   ze   jedni ciemiezycielom klaniali sie w pas, inni chodzili na kolanach   — a byli tacy,  —  co nawet na czworaka szukali wzgledow.

— Tak wtedy, jak i dzisiaj   — najbardziej lzeni sa ci co zaklocaja ugodowa sielanke.

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
4 czerwiec, 2010

Lizbona-podpisanie-Traktatu-13-grudnia-2007 4Zdjęcie za portalem Sursum Corda Józefa Bizonia.

13 grudnia to również rocznica utraty suwerenności Polski na rzecz Unii Europejskiej

fUnia-Europejska-flaga1_thumbJózef Bizoń

12 grudnia 2007 r. – Prezydent RP Lech Kaczyński przybywa na czele polskiej delegacji do Lizbony celem podpisania Traktatu z Lizbony  

— konstytuującego nowy byt prawa międzynarodowego (superpaństwo)  i likwidującego suwerenność Polski.

Media poprzedziły to nagłaśnianiem przepychanek pomiędzy ośrodkiem rządowym i ośrodkiem prezydenckim odnośnie tego, czy Lech Kaczyński poleci do Lizbony w jednym samolocie razem z premierem Donaldem Tuskiem, czy też polecą oni dwoma oddzielnymi samolotami.

— W ten sposób odwracano uwagę Polaków od dramatu dla Polski i Narodu Polskiego, który nastąpi w dniu 13 grudnia 2007 r.

Powstawały w ten sposób pozory niezgody pomiędzy ośrodkiem prezydenckim i ośrodkiem rządowym.

— Ostatecznie wylatują dwoma oddzielnymi samolotami.

Media, ani ktokolwiek inny,   — nie podają,   — że Traktat z Lizbony podpiszą w imieniu Prezydenta RP premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski

— i że to im Prezydent RP Lech Kaczyński udzielił pisemnych pełnomocnictw do działania w jego imieniu,   — a zatem, że Lech Kaczyński będzie podpisywał Traktat z Lizbony za pośrednictwem ustanowionych przez niego pełnomocników.

13 grudnia 2007 r. 

—  Prezydent RP Lech Kaczyński podpisuje – za pośrednictwem  ustanowionych przez siebie pełnomocników – Traktat z Lizbony.

Pełna oficjalna  nazwa traktatu:

TRAKTAT Z LIZBONY ZMIENIAJĄCY TRAKTAT O UNII EUROPEJSKIEJ I TRAKTAT USTANAWIAJĄCY WSPÓLNOTĘ EUROPEJSKĄ”.

Uroczyste podpisanie Traktatu przez przedstawicieli 27 państw członkowskich UE, nastąpiło w Klasztorze Hieronimitów w Lizbonie w godzinach południowych.

http://www.prezydent.pl/archiwalne-aktualnosci/rok-2007/art,837,udzial-prezydenta-rp-w-uroczystosciach-podpisania-traktatu-z-lizbony.html

Podpisanie Traktatu – przez premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego   — (działających w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na podstawie udzielonego im przez niego pełnomocnictwa) – nastąpiło w obecności Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

(„Traktat z Lizbony, Przewodnik” – czytaj ‘Wprowadzenie’)

http://www.law.uj.edu.pl/~kpe/strona/upload/materialy_64/traktat_z_lizbony_barcz.pdf

Fakt   udzielenia przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pełnomocnictwa dla Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego do działania w imieniu Prezydenta RP   — odnotowany został w treści podpisanego Traktatu z Lizbony   – Dziennik Urzędowy UE C306 Tom 50 z 17 grudnia 2007 r.

http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri=OJ:C:2007:306:SOM:PL:HTML

oraz pełna jednolita wersja w PDF pod

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2007:306: FULL:PL:PDF

Niżej opublikowane są pamiątkowe zdjęcia, a także fragmenty – z podpisanego Traktatu – dotyczące pełnomocnictwa i złożonych podpisów pod Traktatem.

W dalszej części podane tez jest w jaki sposób doszło   — (i za czyją przyczyną) do uniemożliwienia Narodowi Polskiemu wypowiedzenia się  w referendum co do podpisanego Traktatu z Lizbony.

Więcej źródło na:

http://jozefbizon.wordpress.com/2012/12/11/lizbonskie-tragiczne-13-grudnia -2007-r-o-tym-polakom-nie-wolno-zapomniec/

Wersja w PDF całości artykułu do pobrania pod

http://jozefbizon.files.wordpress.com/2012/12/050_lizbonskie-tragiczne-13-grudnia-2007-r.pdf

Za: W SERCU POLSKA, 12 grudnia 2012
Za; POLISH CLUB ONLINE, 2012.12.15

Przypominamy listę posłów głosujących za Traktatem Lizbońskim

Przed pięcioma laty opublikowaliśmy listę posłów którzy zagłosowali za Traktatem Lizbońskim.

—  Było to przypomnienie nazwisk osób, które mają wkład w aktualną rzeczywistość jaka nas otacza,   — za pozwoleniem których , — w naszym kraju był wspierany i wprowadzony został unijny terroryzm.

W październiku Polacy będą wybierać nowy skład Sejmu.

Warto wrócić do tej listy i popatrzeć na nazwiska.  

— Wielu z posłów już w Sejmie nie ma z różnych powodów. — Nie mniej duże ich grono nadal buduje unijną Polskę, jako prowincję nowego kołchozu Europy.

Oto lista polityków głosujących 1 kwietnia 2008 r. ws. Traktatu Lizbońskiego.

Wątpliwe, by którykolwiek z nich zadał sobie trud, aby go przeczytać i zrozumieć.

Posłowie przysięgali na Konstytucję RP, że będą jej przestrzegać. Tymczasem większość oddała głos sprzeczny z Konstytucją — (i wbrew polskiej opinii publicznej).

Według Traktatu Lizbońskiego   — jest on nadrzędny nad prawami krajowymi,

według Konstytucji RP najwyższym prawem decydującym o Polsce, jest Konstytucja RP.

GŁOSOWALI „ZA” TRAKTATEM LIZBOŃSKIM

Arkit Tadeusz (PO)
Arndt Paweł (PO)
Augustyn Urszula (PO)
Aziewicz Tadeusz (PO)
Biernacki Marek (PO)
Biernat Andrzej (PO)
Bojko Bogdan (PO)
Brejza Krzysztof (PO)
Brodniak Roman (PO)
Brzezinka Jacek (PO)
Bublewicz Beata (PO)
Budnik Jerzy (PO)
Bukiewicz Bożenna (PO)
Buła Andrzej (PO)
Butryn Renata (PO)
Cebula Marek (PO)
Chlebowski Zbigniew (PO)
Chmielewski Stanisław (PO)
Chwierut Janusz (PO)
Cichoń Janusz (PO)
Cieślik Leszek (PO)
Czechyra Czesław (PO)
Czerwiński Andrzej (PO)
Czucha Zdzisław (PO)
Czuma Andrzej (PO)
Dąbrowska Alicja (PO)
Dolniak Grzegorz (PO)
Drozd Ewa (PO)
Drzewiecki Mirosław Michał (PO)
Dunin Artur (PO)
Durka Zenon (PO)
Dzięcioł Janusz (PO)
Dzikowski Waldy (PO)
Fabisiak Joanna (PO)
Fedorowicz Jerzy Feliks (PO)
Fiedler Arkady (PO)
Gadowski Krzysztof (PO)
Gałażewski Andrzej (PO)
Gawłowski Stanisław (PO)
Gąsior-Marek Magdalena (PO)
Gibała Łukasz (PO)
Gierada Artur (PO)
Głogowski Tomasz (PO)
Gowin Jarosław (PO)
Grabarczyk Cezary (PO)
Grad Aleksander (PO)
Grad Mariusz (PO)
Graś Paweł (PO)
Grupiński Rafał (PO)
Grzegorek Krzysztof (PO)
Gut-Mostowy Andrzej (PO)
Guzowska Iwona (PO)
Halicki Andrzej (PO)
Hanajczyk Agnieszka (PO)
Hibner Jolanta (PO)
Huskowski Stanisław (PO)
Jarmuziewicz Tadeusz (PO)
Jaros Michał (PO)
Jazłowiecka Danuta (PO)
Kaczor Roman (PO)
Kania Andrzej (PO)
Karpiniuk Sebastian (PO)
Karpiński Grzegorz (PO)
Karpiński Włodzimierz (PO)
Katulski Jarosław (PO)
Kaźmierczak Jan (PO)
Kidawa-Błońska Małgorzata (PO)
Klim Józef Piotr (PO)
Kochan Magdalena (PO)
Kochan Witold (PO)
Komorowski Bronisław (PO)
Konwiński Zbigniew (PO)
Kopacz Ewa (PO)
Kopaczewska Domicela (PO)
Kopeć Tadeusz (PO)
Korzeniowski Leszek (PO)
Kosecki Roman (PO)
Kozaczyński Jacek (PO)
Kozdroń Jerzy (PO)
Kozłowska-Rajewicz Agnieszka (PO)
Koźlakiewicz Mirosław (PO)
Krupa Adam (PO)
Krupa Jacek (PO)
Krząkała Marek (PO)
Kula Włodzimierz (PO)
Kulas Jan Za (PO)
Kulesza Tomasz (PO)
Kuriata Jan (PO)
Kutz Kazimierz (PO)
Lamczyk Stanisław (PO)
Lenz Tomasz (PO)
Leszczyna Izabela (PO)
Lisek Krzysztof (PO)
Litwiński Arkadiusz (PO)
Łukacijewska Elżbieta (PO)
Małecka-Libera Beata (PO)
Marcinkiewicz Michał (PO)
Matusik-Lipiec Katarzyna (PO)
Mężydło Antoni (PO)
Mikulicz Janusz (PO)
Miodowicz Konstanty (PO)
Młyńczak Aldona (PO)
Mroczek Czesław (PO)
Mrzygłocka Izabela Katarzyna (PO)
Mucha Joanna (PO)
Musiał Jan (PO)
Naguszewski Tadeusz (PO)
Namyślak Witold (PO)
Neumann Sławomir (PO)
Niesiołowski Stefan (PO)
Nitras Sławomir (PO)
Nowak Sławomir (PO)
Nowak Tomasz Piotr (PO)
Nowakowski Andrzej (PO)
Nykiel Mirosława (PO)
Okła-Drewnowicz Marzena (PO)
Olechowska Alicja (PO)
Olejniczak Danuta (PO)
Olszewski Paweł (PO)
Orzechowski Andrzej (PO)
Orzechowski Maciej (PO)
Oświęcimski Konstanty (PO)
Pacelt Zbigniew (PO)
Pahl Witold (PO)
Palikot Janusz (PO)
Piechota Sławomir (PO)
Pierzchała Elżbieta (PO)
Pietraszewska Danuta (PO)
Pięta Jarosław (PO)
Piotrowska Teresa (PO)
Pitera Julia (PO)
Plocke Kazimierz (PO)
Plura Marek (PO)
Preiss Sławomir (PO)
Raba Norbert (PO)
Raczkowski Damian (PO)
Radziszewska Elżbieta (PO)
Raniewicz Grzegorz (PO)
Raś Ireneusz (PO)
Ross Tadeusz (PO)
Roszak Grzegorz (PO)
Rozpondek Halina (PO)
Rutnicki Jakub (PO)
Rybicki Arkadiusz (PO)
Rybicki Sławomir (PO)
Rynasiewicz Zbigniew (PO)
Ryszka Andrzej (PO)
Rzymełka Jan (PO)
Saługa Wojciech (PO)
Schetyna Grzegorz (PO)
Sekuła Mirosław (PO)
Siedlaczek Henryk (PO)
Sikorski Radosław (PO)
Sitarz Witold (PO)
Skorupa Aleksander Marek (PO)
Skowrońska Krystyna (PO)
Skrzydlewska Joanna (PO)
Sławiak Bożena (PO)
Smirnow Andrzej (PO)
Smolarz Tomasz (PO)
Staroń Lidia (PO)
Stuligrosz Michał (PO)
Suski Paweł (PO)
Sycz Miron (PO)
Szczerba Michał (PO)
Szejnfeld Adam (PO)
Sztolcman Grzegorz (PO)
Szulc Jakub (PO)
Szumilas Krystyna (PO)
Szydłowska Bożena (PO)
Śledzińska-Katarasińska Iwona (PO)
Tomaka Jan Walenty (PO)
Tomański Piotr (PO)
Tomaszak-Zesiuk Irena (PO)
Tomczyk Cezary (PO)
Tomczykiewicz Tomasz (PO)
Tusk Donald (PO)
Tusk Łukasz (PO)
Tyszkiewicz Krzysztof (PO)
Tyszkiewicz Robert (PO)
Urban Cezary (PO)
Urbaniak Jarosław (PO)
Van der Coghen Piotr (PO)
Wałęsa Jarosław (PO)
Waśko Piotr (PO)
Węgrzyn Robert (PO)
Wielichowska Monika (PO)
Wilk Wojciech (PO)
Witkowski Radosław (PO)
Wolak Ewa (PO)
Wójcik Marek (PO)
Wykręt Adam (PO)
Zacharewicz Jacek Za (PO)
Zakrzewska Jadwiga (PO)
Zaremba Renata (PO)
Zawadzki Ryszard (PO)
Zawiła Marcin (PO)
Zdanowska Hanna (PO)
Zdrojewski Bogdan (PO)
Zielińska-Głębocka Anna (PO)
Zieliński Marek (PO)
Ziemniak Wojciech (PO)
Ziętek Jerzy (PO)
Żalek Jacek (PO)
Żmijan Stanisław (PO)
Żyliński Adam (PO)
Adamczyk Andrzej (PiS)
Andzel Waldemar (PiS)
Arent Iwona (PiS)
Ast Marek (PiS)
Babalski Zbigniew (PiS)
Bartuś Barbara (PiS)
Bętkowski Andrzej (PiS)
Błaszczak Mariusz (PiS)
Brudziński Joachim (PiS)
Chmielowiec Zbigniew (PiS)
Czarnecki Witold (PiS)
Czartoryski Arkadiusz (PiS)
Czesak Edward (PiS)
Ćwierz Andrzej (PiS)
Dąbkowska-Cichocka Lena (PiS)
Dera Andrzej Mikołaj (PiS)
Dorn Ludwik (PiS)
Drab Marzenna (PiS)
Falfus Jacek (PiS)
Gawęda Adam (PiS)
Gęsicka Grażyna (PiS)
Goliński Marian Tomasz (PiS)
Gosiewski Jerzy (PiS)
Gosiewski Przemysław (PiS)
Hoc Czesław (PiS)
Hofman Adam (PiS)
Jackiewicz Dawid (PiS)
Jakubiak Elżbieta (PiS)
Janik Grzegorz (PiS)
Jasiński Wojciech (PiS)
Kaczyński Jarosław (PiS)
Kamiński Mariusz (PiS)
Karasiewicz Lucjan (PiS)
Karski Karol (PiS)
Kempa Beata (PiS)
Kloc Izabela (PiS)
Kluzik-Rostkowska Joanna (PiS)
Kłosowski Sławomir (PiS)
Kołakowski Robert (PiS)
Kowal Paweł (PiS)
Kraczkowski Maks (PiS)
Krasulski Leonard (PiS)
Latos Tomasz (PiS)
Lipiec Krzysztof (PiS)
Lipiński Adam (PiS)
Machałek Marzena (PiS)
Materna Jerzy (PiS)
Matuszewski Marek (PiS)
Matuszny Kazimierz (PiS)
Michałkiewicz Krzysztof (PiS)
Mojzesowicz Wojciech (PiS)
Mularczyk Arkadiusz (PiS)
Natalli-Świat Aleksandra (PiS)
Ołdakowski Jan (PiS)
Opioła Marek (PiS)
Paluch Anna (PiS)
Piecha Bolesław Grzegorz (PiS)
Pilch Jacek (PiS)
Polak Marek (PiS)
Polak Piotr (PiS)
Poncyljusz Paweł (PiS)
Putra Krzysztof (PiS)
Rafalska Elżbieta (PiS)
Religa Zbigniew (PiS)
Rogacki Adam (PiS)
Sadurska Małgorzata (PiS)
Seliga Dariusz (PiS)
Sprawka Lech (PiS)
Suski Marek (PiS)
Szarama Wojciech (PiS)
Szczygło Aleksander Marek (PiS)
Szczypińska Jolanta (PiS)
Szydło Beata (PiS)
Tchórzewski Krzysztof (PiS)
Terlecki Ryszard (PiS)
Tobiszowski Grzegorz (PiS)
Tomczak Jacek (PiS)
Walkowiak Andrzej (PiS)
Wassermann Zbigniew (PiS)
Wiązowski Waldemar (PiS)
Wiśniewska Jadwiga (PiS)
Witek Elżbieta (PiS)
Woźniak Tadeusz (PiS)
Wrona Waldemar (PiS)
Zalewska Anna (PiS)
Zbonikowski Łukasz (PiS)
Zieliński Jarosław (PiS)
Ziobro Zbigniew (PiS)
Zuba Maria (PiS)
Żukowski Wojciech (PiS)
Ajchler Romuald (LiD)
Aleksandrzak Leszek (LiD)
Arłukowicz Bartosz (LiD)
Balicki Marek (LiD)
Bańkowska Anna (LiD)
Borowski Marek (LiD)
Celiński Andrzej (LiD)
Czykwin Eugeniusz (LiD)
Filar Marian (LiD)
Garbowski Tomasz (LiD)
Gintowt-Dziewałtowski Witold (LiD)
Gołębiewski Henryk (LiD)
Iwiński Tadeusz (LiD)
Janowska Zdzisława (LiD)
Jaruga-Nowacka Izabela (LiD)
Kalisz Ryszard (LiD)
Kamiński Tomasz (LiD)
Klepacz Witold (LiD)
Kochanowski Jan (LiD)
Kopyciński Sławomir (LiD)
Kotkowska Bożena (LiD)
Krasoń Janusz (LiD)
Lis Bogdan (LiD)
Łybacka Krystyna (LiD)
Martyniuk Wacław (LiD)
Matuszczak Zbigniew (LiD)
Matwiejuk Jarosław (LiD)
Matyjaszczyk Krzysztof (LiD)
Milcarz Henryk (LiD)
Motowidło Tadeusz (LiD)
Napieralski Grzegorz (LiD)
Olejniczak Wojciech (LiD)
Ostrowski Artur (LiD)
Pisalski Grzegorz (LiD)
Prządka Stanisława (LiD)
Senyszyn Joanna (LiD)
Sierakowska Izabella (LiD)
Stec Stanisław (LiD)
Streker-Dembińska Elżbieta (LiD)
Szczepański Wiesław Andrzej (LiD)
Szmajdziński Jerzy (LiD)
Szymanek-Deresz Jolanta (LiD)
Tomaszewski Tadeusz (LiD)
Wenderlich Jerzy (LiD)
Widacki Jan (LiD)
Wikiński Marek (LiD)
Wontor Bogusław (LiD)
Wziątek Stanisław (LiD)
Zbrzyzny Ryszard (LiD)
Zemke Janusz (LiD)
Bury Jan s. Józefa (PSL)
Deptuła Leszek (PSL)
Dutka Bronisław (PSL)
Grzeszczak Eugeniusz (PSL)
Grzyb Andrzej (PSL)
Kalemba Stanisław (PSL)
Kalinowski Jarosław (PSL)
Kamiński Jan (PSL)
Kasprzak Mieczysław (PSL)
Kierzkowska Ewa (PSL)
Kłopotek Eugeniusz (PSL)
Krzyśków Adam (PSL)
Łopata Jan (PSL)
Łuczak Mieczysław Marcin (PSL)
Maliszewski Mirosław (PSL)
Olas Stanisław (PSL)
Pałys Andrzej (PSL)
Pawlak Mirosław (PSL)
Pawlak Waldemar (PSL)
Piechociński Janusz (PSL)
Racki Józef (PSL)
Rakoczy Stanisław (PSL)
Sawicki Marek (PSL)
Sławecki Tadeusz (PSL)
Sopliński Aleksander (PSL)
Stefaniuk Franciszek Jerzy (PSL)
Witaszczyk Stanisław (PSL)
Woda Wiesław (PSL)
Wojtas Edward (PSL)
Zych Józef (PSL)
Żelichowski Stanisław (PSL)
Galla Ryszard (niezależny)
Komołowski Longin (niezależny)
Krzywicki Piotr (niezależny)
Płażyński Maciej (niezależny)
Polaczek Jerzy (niezależny)
Sellin Jarosław (niezależny)
Ujazdowski Kazimierz Michał (niezależny)
Zalewski Paweł (niezależny)

GŁOSOWALI „PRZECIWKO” TRAKTATOWI LIZBOŃSKIEMU

Abramowicz Adam (PiS)
Babinetz Piotr (PiS)
Błądek Antoni (PiS)
Bogucki Jacek (PiS)
Bury Jan s. Antoniego (PiS)
Chłopek Aleksander (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Cymański Tadeusz (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Dolata Zbigniew (PiS)
Girzyński Zbigniew (PiS)
Giżyński Szymon Stanisław (PiS)
Golba Mieczysław (PiS)
Gołojuch Kazimierz (PiS)
Górski Artur (PiS)
Górski Tomasz (PiS)
Grabicka Krystyna (PiS)
Jagiełło Jarosław (PiS)
Janczyk Wiesław (PiS)
Jurgiel Krzysztof (PiS)
Kaczanowski Dariusz (PiS)
Kołakowski Lech (PiS)
Kowalczyk Henryk (PiS)
Kowalski Bogusław (PiS)
Kozak Zbigniew (PiS)
Kwitek Marek (PiS)
Libicki Jan Filip (PiS)
Łatas Marek (PiS)
Macierewicz Antoni (PiS)
Malik Ewa (PiS)
Marianowska Barbara (PiS)
Masłowska Gabriela (PiS)
Masłowska Mirosława (PiS)
Mazurek Beata (PiS)
Moskal Kazimierz (PiS)
Ożóg Stanisław (PiS)
Pięta Stanisław (PiS)
Popiołek Krzysztof (PiS)
Religa Jan (PiS)
Rębek Jerzy (PiS)
Rojek Józef (PiS)
Rusiecki Jarosław (PiS)
Siarka Edward (PiS)
Sikora Anna (PiS)
Sobecka Anna (PiS)
Stanke Piotr (PiS)
Szlachta Andrzej (PiS)
Szwed Stanisław (PiS)
Szyszko Jan (PiS)
Telus Robert (PiS)
Wargocka Teresa (PiS)
Wojtkiewicz Michał (PiS)
Wróbel Marzena Dorota (PiS)
Zając Stanisław (PiS)
Zawiślak Sławomir (PiS)
Żaczek Jarosław (PiS)

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU

Bąk Dariusz (PiS)
Dziedziczak Jan (PiS)
Gwiazdowski Kazimierz (PiS)
Kruk Elżbieta (PiS)
Kurski Jacek (PiS)
Maciejewski Krzysztof (PiS)
Nowak Maria (PiS)
Osuch Jacek (PiS)
Rokita-Arnold Nelli (PiS)
Sońta Krzysztof (PiS)
Sośnierz Andrzej (PiS)
Stawiarski Jarosław (PiS)

NIEOBECNI

Lipiński Dariusz (PO)
Wojnarowski Norbert (PO)
Wojtkowski Marek (PO)
Dudziński Tomasz Mirosław (PiS)
Kuchciński Marek(PiS)
Błochowiak Anita (LiD)
Pomajda Wojciech (LiD)
Rydzoń Stanisław (LiD)

Na podstawie: Sejm
Opracowano dla „Wolnych Mediów”

Opublikowano: 30.06.2009:http://wolnemedia.net/polityka/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/

Za: http://www.polishclub.org/2010/10/04/wolne-media-lista-poslw-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/ , 04/10/2010
Słowo wstępne Waldemar Głodek/PCO

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", 13 grudnia Stan wojenny, 13 grudnia Traktat Lizboński, 4 czerwca 1989, ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Bieda, Eksmisje, Emigracja, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, POLITYKA, POlska w likwidacji, ROCZNICE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.