Obcokrajowiec, którego należy się najbardziej obawiać, to finansista – Przesłanie biskupów szwajcarskich 2014

Przesłanie biskupów szwajcarskich

MICHAEL |październik-listopad-grudzień 2014/ Obcokrajowiec … to finansista  —  Przesłanie biskupów szwajcarskich pdf

Biskupi  szwajcarscy w dniu święta narodowego w przesłaniu z 1 sierpnia 2014 r. wyjaśniają,   —  jakie   powinno   być   stanowisko   chrześcijan w stosunku do emigracji i próbują zastanowić się nad tym, — co stanowi tożsamość Szwajcarii   i   jaki   jest   tu stosunek do „obcokrajowców”.

Punktem wyjścia ich refleksji są słowa Jezusa:

—  „Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie” (Mt, 25, 35).

Biskupi stwierdzają, że obcokrajowcami, których należy się bać, nie są pracownicy,   — ale finansiści.

„Cudzoziemcami,   których naprawdę   trzeba się bać, a o których, dziwna rzecz, nigdy nie mówi się w kategoriach zagrożenia, są inni!

— Są to obcokrajowcy „niewidoczni”, bez twarzy.   — Spotkanie ich jest niemożliwe,   — a   jednak   nadal  kształtują oni nasze życie i rzeczywiście zagrażają naszej zbiorowej egzystencji.

Są to międzynarodowe towarzystwa finansowe, które omijają całe sektory systemu ekonomicznego przez zwykły przepływ bogactwa,

— bez konieczności jego tworzenia.

Są to organizacje kryminalne, które reinwestują pieniądze   — i w ten sposób wprowadzają pod swoją kontrolę przedsiębiorstwa i sklepy

— oraz transferują zyski ze swoich salonów masażu poprzez rynki finansowe.

Staje się coraz bardziej widoczne w naszych czasach,   —  że poprzez czysty, nigdy nieprzerwany nacisk wywierany przez automatyzację, udoskonalone techniki produkcji, — cuda, które stale napływają z laboratoriów badań podstawowych i zastosowania praw wynikających z tych badań,

— niedaleko jest od chwili,   — kiedy społeczeństwo będzie zmuszone do znalezienia   jakiejś   powszechnej  metody dostarczenia ludziom dochodu na środki do przeżycia, — który w żaden sposób nie będzie związany z zatrudnieniem w produkcji.

Obcokrajowcy, których spotykamy — (mieszkaniec strefy przygranicznej, wschodnioeuropejska kelnerka, nigeryjski uciekinier…), — mają imię i nazwisko, twarze, uczucia, marzenia, rozczarowania i nadzieje.

— Możemy   przebywać   z nimi, żeby ich lepiej poznać, możemy z nimi pójść na spacer.

Obcokrajowiec niebezpieczny — (kompania finansowa, która „pierze” pieniądze, kryminalny gang, który uciska własnych rodaków)

— jest anonimowy, bez twarzy, bez serca, bez duszy — i korzysta tylko z nadmiernych zysków.

Z  tym obcokrajowcem nie możemy dyskutować, nie możemy spojrzeć mu w twarz, ani nawiązać z nim dialogu.  — Nie możemy także spierać się z nim.

Z   drugiej  strony, nie przeszkadza on nam zbyt, — to prawda,

— ponieważ nie tworzy korków na autostradzie i nie okrada naszych domów.

Ale   podporządkowuje  nas w bardziej przenikliwy i podstępny sposób, — kradnąc naszą świadomość i kulturę”.

 Sprzeczność między pełnym zatrudnieniem z jednej strony, a postępem z drugiej,   — staje się coraz ostrzejsza w stopniu, — w jakim postęp zaczyna dominować w społeczeństwie.

Ale dlaczego mamy czekać z poszukiwaniem jakiejś metody do czasu, gdy znajdziemy się na krawędzi powszechnej katastrofy czy chaosu?

Dzisiaj,   — tak jak w przeszłości,   — mnóstwo osób i rodzin przeżyło dużą część   swojego życia w ubóstwie i cierpieniu z powodu braku takiego dochodu.

Jak wiele domów nabytych i utrzymywanych przy wydatkowaniu dużych pieniędzy i trudu   — zostało straconych z powodu braku takich środków!

Czy ludzie zostaną zdegradowani do poziomu zwierząt i zmuszeni do działania jak dzikie bestie,  

— zanim osoby odpowiedzialne za troskę o społeczeństwo będą zobowiązane do przyjęcia i zrealizowania takich zasad?

Kredyt   Społeczny   zajmie   się   sytuacją, która już istnieje.

Od razu zlikwiduje paraliż finansowy uniemożliwiający produkcję tych rzeczy, które są fizycznie możliwe do zrealizowania.

Natychmiast wprowadzi w ruch system finansowania dystrybucji, oparty na faktach gospodarki,   — co pozwoli na przepływ owoców produkcji do konsumenta,

— umożliwiając postępowi coraz większe uwolnienie człowieka od konieczności pracy ludzkiej, — ułatwiając mu starania o dobra zaspokajające jego potrzeby.

Nie ma żadnej innej metody poza sposobem takiego dostarczenia wszystkim ludziom naturalnych owoców postępu metod technicznych i sposobów produkcji,   — jaki przedstawił światu Kredyt Społeczny.

——————————————————-

Louis Even

MICHAEL

październik-listopad-grudzień 2014

www.michael.org.pl     / Obcokrajowiec … to finansista – Przesłanie biskupów szwajcarskich pdf

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, GLOBALIZM, Kredyt Społeczny, Lichwa, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.