forumemjot

Człowiek za kurtyną: izraelski pułkownik schwytany w Iraku wraz z terrorystami ISIL |POLECAM!

Reklamy

To na pewno nie miało się zdarzyć.   —  Wygląda na to, że izraelski wojskowy w randze pułkownika został „nakryty” w kłopotliwej sytuacji,

— to znaczy, został schwytany przez żołnierzy armii irackiej wraz z gromadą terrorystów z tak zwanego IS – lub Państwa Islamskiego, ISIS, DAESH, w zależności od indywidualnych preferencji.

Najwyraźniej podczas prowadzonych przez wywiad iracki przesłuchań, sporo powiedział na temat roli Sił Obronnych Izraela (IDF) Netanjahu we wspieraniu IS.

Pod koniec października irańska agencja prasowa,   — cytując oficera irackiego wywiadu,   — poinformowała o pojmaniu pułkownika [a może generała?] armii izraelskiej   — Yusi Oulena [Elona] Shahaka, prawdopodobnie powiązanego z batalionem Golani  — (jedno z ugrupowań ISIS), działającym na froncie w prowincji Salahuddin.

W oświadczeniu dla półoficjalnej agencji prasowej Fars dowódca armii irackiej powiedział:

— „Ochotnicze siły obronne przetrzymują w niewoli izraelskiego pułkownika”.

Dodał, że pułkownik IDF

— „brał udział w operacjach terrorystycznych grupy ISIL, Takfiri”.

Powiedział też,   — że pułkownik został aresztowany wraz z innymi terrorystami  z ISIS lub IS,   — uzupełniając:

— „Izraelski pułkownik nazywa się Yusi Elon Shahak i jest pułkownikiem Brygady Golani… z numerem wojskowym i bezpieczeństwa Re34356578765az231434”.

***

Komentarz SOTT: Wiadomość o tym pojmaniu zawierała dodatkowe informacje:

…że właściwe organy przesłuchują teraz izraelskiego pułkownika,  — żeby zrozumieć,   — dlaczego walczył u boku sił   ISIL — i powody obecności innych oficerów syjonistycznych pośród terrorystów ISIL.

***

Irackie siły bezpieczeństwa oświadczyły, że pułkownik złożył już szokujące zeznania.

Niektórzy aresztowani w ubiegłym roku bojownicy ISIL przyznali,  — że izraelscy   agenci   Mosadu i innych agencji wywiadowczych oraz szpiegowskich   — byli   obecni  podczas pierwszej fali ataków ISIL na Irak oraz zdobycia Mosulu latem 2014 roku,  —  ale nie aresztowano wtedy żadnego izraelskiego agenta wysokiej rangi.

Polityczni i wojskowi eksperci powiedzieli agencji Fars (FNA),

— że aresztowanie izraelskiego pułkownika stawia pod znakiem zapytania iracką strategię wojenną,   — w tym współpracę z sojusznikami z Izraela.

Dlaczego Izrael?

Od 30 września,   — czyli od początku bardzo skutecznych rosyjskich nalotów na wybrane pozycje ISIS w Syrii,  

— wyszły na jaw szczegóły na temat brudnej gry nie tylko Waszyngtonu, ale także należącej do NATO Turcji   — pod rządami prezydenta Erdogana,   — Kataru i innych państw.

Staje się coraz bardziej oczywiste,   — że przynajmniej jedna frakcja w administracji Obamy odgrywa bardzo nieczystą, zakulisową rolę we wspieraniu IS,

— aby przyspieszyć usunięcie prezydenta Syrii Baszara al-Asada i utorować drogę do chaosu i destrukcji,   — który nieuchronnie przyjmie skalę znaną z Libii.

Przy tym, — co wówczas nastąpi, — obecny kryzys związany z syryjskimi uchodźcami będzie się wydawał jedynie rozgrzewką.

Waszyngtońska „frakcja zwolenników IS” — obejmuje tak zwanych neokonserwatystów,  —  skupionych   wokół skompromitowanego byłego szefa CIA i kata z irackiego „pogromu”,   — generała Davida Petraeusa,

— amerykańskiego generała Johna R. Allena,   — który od września 2014 roku służył jako specjalny prezydencki wysłannik w Globalnej Koalicji Przeciwdziałającej ISIL   — (Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie)

— oraz sekretarz stanu Hilary Clinton,   — do czasu jej rezygnacji w lutym 2013 roku.

Co jest znaczące,   — generał John Allen, konsekwentnie wspierający pomysł stworzenia w Syrii, wzdłuż granicy z Turcją, „strefy zakazu lotów” kontrolowanej przez USA   — (na co prezydent Obama się nie godził),

— został usunięty ze stanowiska 23 października 2015 roku.

Było to krótko po rozpoczęciu bardzo skutecznych rosyjskich nalotów na opanowane przez IS i Front Al-Nusra tereny w Syrii,   — które zmieniły sytuację i geopolityczny obraz Syrii i całego Bliskiego Wschodu.

Raporty ONZ wymieniają Izrael

Ścisła współpraca partii Netanjahu, Likud, i izraelskiego wojska z neokonserwatywnymi adwokatami wojny z Waszyngtonu  —  jest już ustalonym faktem,   — podobnie jak zdecydowany sprzeciw premiera Netanjahu wobec układu nuklearnego Obamy z Iranem.

— Wspierane przez Iran szyickie ugrupowanie bojowników w Libanie, Hezbollah, Izrael uważa za arcywroga.   — Hezbollah aktywnie walczy u boku Armii Syryjskiej przeciw ISIS.

Jak wielokrotnie wskazywali Putin i minister spraw zagranicznych Ławrow,

— strategia „bombardowania ISIS”, stosowana przez generała Allena — od kiedy we wrześniu 2014 roku powierzono mu dowództwo operacyjne,

— zamiast zniszczyć ISIS w Syrii,   — pozwoliła mu znacznie rozszerzyć kontrolę nad krajem.

Teraz staje się jasne,   — że dokładnie taka była intencja Allena i frakcji wojny z Waszyngtonu.

— Co najmniej od roku 2013   — izraelskie wojsko otwarcie bombarduje w Syrii cele rzekomo opanowane przez Hezbollah.

Dochodzenie wskazało,   — że w rzeczywistości Izrael atakował wojsko syryjskie oraz siły Hezbollahu, które mężnie walczą przeciw ISIS i innym terrorystom.

A zatem Izrael de facto pomaga ISIS,   — podobnie jak trwające cały rok „anty-ISIS” bombardowania w wykonaniu generała Allena.

Jak już powszechnie wiadomo,   — pewna frakcja w Pentagonie potajemnie uwijała się za kulisami trenując, uzbrajając i finansując to, co dziś jest nazywane ISIS lub IS w Syrii.

Dokument Pentagonu z sierpnia 2012 roku,   — pierwotnie „tajny”, — później odtajniony pod naciskami amerykańskiej organizacji pozarządowej Judicial Watch,  

— dokładnie i szczegółowo przedstawia pojawienie się tego, — co wyrosło na Państwo Islamskie, czy też ISIS powstałe z Państwa Islamskiego w Iraku, podówczas partnera Al-Kaidy.

W dokumencie Pentagonu stwierdza się, że

—  „…istnieje możliwość ustanowienia we wschodniej Syrii (Hasaka i Der Zor) oficjalnego lub nieoficjalnego Salafickiego Księstwa i jest to dokładnie to, czego chcą siły wspierające opozycję [do Asada czy kij ich wie czego],   — żeby odizolować reżim syryjski, który jest uważany za strategiczną głębokość ekspansji szyitów (Irak i Iran)”.

W skład sił wspierających opozycję w 2012 roku wchodziły Katar, Turcja, Arabia Saudyjska, USA oraz, zza sceny, Izrael Natenjahu.

[W linkowanym powyżej artykule — Tyler Durden tłumaczy cytat z dokumentu Pentagonu na język bardziej zrozumiały: — Byłoby świetnie, gdyby sunniccy ekstremiści mieli ustanowić we wschodniej Syrii protopaństwo,   — ponieważ zdestabilizowałoby to Asada i odcięło Iran od Hezbollahu, a tym samym zagroziłoby przetrwaniu szyickiego półksiężyca Teheranu. – przyp. tłum.]

To   właśnie   to   stworzenie   „Salafickiego   Księstwa   we   wschodniej Syrii” – dzisiejszego terytorium ISIL lub IS – było planem Petraeusa, generała Allena i innych w Waszyngtonie,

— mającym doprowadzić do zniszczenia Asada.

I to właśnie,   — oraz ich dziwaczne żądanie, że zanim ISIS zostanie zniszczone, Asad musi odejść,   — skłóciło administrację Obamy z Rosją, Chinami i Iranem.

Teraz ich gra jest zdemaskowana i cały świat może zobaczyć dwulicowość Waszyngtonu we wspieraniu „umiarkowanych terrorystów”,  —  jak ich trafnie określają Rosjanie,   — walczących przeciw prawowicie wybranemu prezydentowi.

Fakt, że Izrael także siedzi w tym gnieździe szczurów terrorystycznych sił opozycji w Syrii,   — został niedawno potwierdzony w raporcie ONZ.

— Raport nie wspomniał jednak,   — dlaczego izraelskie wojsko tak namiętnie interesuje się Syrią, a zwłaszcza syryjską częścią Wzgórz Golan.

Dlaczego Izrael chce się pozbyć Asada

W grudniu, 2014 roku izraelski Jerusalem Post doniósł   — o w dużym stopniu zignorowanym, politycznie zapalnym raporcie,

— wymieniającym przypadki zaobserwowania przez ONZ izraelskiego wojska w towarzystwie terrorystów z ISIS.

Siły Narodów Zjednoczonych ds. Nadzoru Rozdzielenia Wojsk na Wzgórzach Golan (UNDOF), będące siłami pokojowymi ONZ i od 1974 r. stacjonujące wzdłuż syryjsko-izraelskiej granicy na Wzgórzach Golan,

— ujawniły,   — że Izrael ściśle współpracował z terrorystami syryjskiej opozycji, w tym z Frontem Al-Nusrą Al-Kaidy oraz z IS na Wzgórzach Golan i

— „w ciągu ostatnich 18 miesięcy pozostawał z nimi w ścisłym kontakcie”.

Raport został przekazany Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

— Media głównego nurtu w USA i na Zachodzie zakopały te rewelacyjne odkrycia.

Dokument ONZ wykazał,   — że Izraelskie Siły Obronne (IDF) utrzymywały stały kontakt z członkami tak zwanego Państwa Islamskiego od maja 2013 roku.

IDF twierdzi,   — że było to jedynie w celach opieki medycznej nad ludnością cywilną,

— ale kłamstwo wyszło na jaw,   — kiedy obserwatorzy z UNDOF zidentyfikowali bezpośredni kontakt między siłami IDF a bojownikami ISIS.

Zaobserwowano nawet przekazanie ISIS dwóch skrzyń przez IDF, których zawartość nie została potwierdzona.

Ponadto raport ONZ zidentyfikował

—  „lokalizację przejścia [przez granicę] wykorzystywanego przez siły izraelskie   i   ISIS”,

— kolejny przedmiot zaniepokojenia,   — przedstawiony Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Siły UNDOF zostały powołane w maju 1974 roku Rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 350, w rezultacie napięć po wojnie Jom Kippur pomiędzy Syrią a Izraelem w październiku 1973 r.

Zgodnie z Układem o Zawieszeniu Broni z 1974 roku — ustanowiona została strefa  buforowa między Izraelem a syryjskimi Wzgórzami Golan, — zarządzana i nadzorowna przez władze syryjskie.

— Poza UNDOF — nie mają w niej prawa przebywać żadne siły wojskowe.

Obecnie stacjonuje tam 1200 obserwatorów.

Po raz pierwszy od roku 1974, od kiedy w 2013 rozpoczęła się eskalacja izraelskich ataków na Syrię  —  wzdłuż Wzgórz Golan,

— same   siły  UNDOF – pod pretekstem poszukiwań „terrorystów Hezbollahu” – stały się przedmiotem intensywnych ataków ze strony terrorystów ISIS lub oddziału Al-Kaidy, Al-Nusry.

Ataki te obejmowały porwania, zabójstwa, kradzież broni, amunicji, pojazdów i innych aktywów, a także grabieży i niszczenia obiektów.

Komuś  najwyraźniej nie jest na rękę obecność nadzoru UNDOF na Wzgórzach Golan.

Izrael i ropa na Wzgórzach Golan

9 listopada izraelski premier Netanjahu spotkał się w Białym Domu z prezydentem Obamą   — i poprosił,  

— żeby Waszyngton ponownie rozważył fakt,  —  że od Wojny Sześciodniowej pomiędzy Izraelem a krajami arabskimi Izrael nielegalnie okupuje znaczną część Wzgórz Golan.

Podczas spotkania Netanjahu,   — najwyraźniej bez powodzenia, — wzywał Obamę do poparcia formalnej aneksji przez Izrael nielegalnie okupowanych Wzgórz Golan, twierdząc,

— że brak funkcjonującego syryjskiego rządu „pozwala inaczej pomyśleć” o przyszłym statusie tego strategicznie ważnego obszaru.

Oczywiście Netanjahu nie był szczery   — i nie wspomniał o izraelskim wsparciu wojskowym (i nie tylko) dla ISIS oraz frontu Al-Kaidy, Al-Nusry, które czyni Izrael współodpowiedzialnym za brak funkcjonującego rządu syryjskiego.

W roku 2013,   — kiedy to UNDOF na Wzgórzach Golan zaczął dokumentować wzrastającą liczbę kontaktów pomiędzy wojskiem izraelskim a siłami IS i Al-Kaidy,

— mało znana firma naftowa Genie Energy z Newark, w stanie New Jersey, wraz z izraelską spółką zależną Afek Oil&Gas   — rozpoczęły, za zgodą Netanjahu, poszukiwania ropy na Wzgórzach Golan.

W tym samym roku izraelscy inżynierowie wojskowi przeprowadzili przegląd 45-milowego płotu granicznego z Syrią  —  i zastąpili go stalową barykadą z drutem kolczastym, czujnikami dotykowymi, czujnikami ruchu, kamerami termowizyjnymi i radarami terenowymi

– dorównującą murowi „bezpieczeństwa”, zbudowanemu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Co ciekawe,   — 8 października   Yuval Bartov,  — główny geolog izraelskiej spółki Aflek Oil&Gas,   — powiedział na antenie Programu 2 izraelskiej telewizji,   — że jego firma odkryła na Wzgórzach Golan duże złoża ropy:

— „Znaleźliśmy warstwę ropy o grubości 350 metrów w południowej części Wzgórz Golan.  

— Średnia światowa wynosi około 20-30 metrów, a tu jest 10 razy grubsza,   — tak więc mówimy o znacznych ilościach”.

Jak pisałem w jednym z wcześniejszych artykułów, — w Międzynarodowej Radzie Doradczej Genie Energy są takie nazwiska jak

—  Dick Cheney, były szef CIA   — i niesławny neokonserwatysta — James Woolsey,  —  Jackob Lord Rothschild i inni.

Oczywiście nikt rozsądny i pozostający przy zdrowych zmysłach nie sugerowałby,   — że może istnieć jakiś związek między kontaktami izraelskiego wojska z ISIS i innymi przeciwnymi Asadowi terrorystami w Syrii,   — zwłaszcza na Wzgórzach Golan,  —  a odkryciem przez Genie Energy złóż ropy w tymże rejonie   — oraz apelem Natanjahu do Obamy o „ponowne przemyślenie” kwestii Wzgórz Golan.

— To zbyt by pachniało „teorią spiskową”,   — a wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że spiski nie istnieją, są tylko zbiegi okoliczności.

A może?

W rzeczywistości, parafrazując nieśmiertelne słowa Brada Pitta w roli porucznika Aldo Raine z Zachodniej Wirginii, wypowiedziane w finałowej scenie genialnego filmu Tarrantino „Bękarty wojny”,

— wygląda na to,   — że stary Netanjahu i jego banda sukinsyńskich psycholi z IDF  i Mosadu zostali przyłapani w Syrii na gorącym (i śmierdzącym) uczynku.

William Engdahl   — jest strategicznym konsultantem ryzyka, — wykładowcą,  —  posiada   dyplom   z   polityki   na   Unwesytecie Princeton — i jest najlepiej sprzedającym się autorem na temat ropy i geopolityki, — artykuł napisał wyłącznie dla internetowego magazynu „New Eastern Outlook

***

Komentarz SOTT:   — Izrael i zachodnie mocarstwa przez długi czas tworzyły, finansowały terrorystów, kierowały nimi i walczyły w ich szeregach.

Nic w tym nowego,   — ale jest to fakt, który rzadko gości w zachodnich mediach i w świadomości większości ludzi.

— A jeśli nawet się pojawia,   — nikt nie zaprząta sobie głowy implikacjami.

Żadna niespodzianka.   — Być może zacznie się to teraz zmieniać, — bo nigdy wcześniej tego typu dowody zbrodni nie były tak dobrze udokumentowane i tak jednoznaczne.

Pamiętacie tych Brytyjczyków z SAS,   — którzy kilka lat temu zostali złapani, kiedy przebrani za Arabów rozrabiali w Iraku, strzelając, zabijając i siejąc strach?

William Engdahl
New Eastern Outlook
25 listopada 2015 r.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: The man behind the curtain: Israeli colonel captured among ISIL terrorist forces in Iraq

Za; https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/30/czlowiek-za-kurtyna-izraelski-pulkownik-schwytany-w-iraku-wraz-z-terrorystami-isil/

ZOBACZ:

Reklamy

Reklamy