PiS wyda Polańskiego USA za gwałt na dziewczynce

635785192290930521Proces Romana Polańskiego Foto: Jakub Gruca newspix.pl  /3Zobacz zdjęcia

Zbigniew Ziobro, były szef resortu sprawiedliwości w rządzie PiS-Samoobrona-LPR, powiedział Fakt24.pl,   —  że Roman Polański powinien odpowiedzieć za swój czyn sprzed lat.

— Chodzi o gwałt na 13-letniej Amerykance.  — Samantha Geimer w 1978 r. została   odurzona   i odbyła stosunek z reżyserem w willi Jacka Nicholsona.

30 października poznamy decyzję krakowskiego sądu ws. ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. — Tam przestępstwo się nie przedawniło i teoretycznie 82-letniemu artyście wciąż grozi więzienie po przybyciu do USA.

Ostatnie słowo w sprawie ekstradycji należeć ma do ministra sprawiedliwości.

—  Zakładam, że nowy minister wyrazi taką zgodę. — Powinien to być jasny sygnał ze strony państwa, że nie ma tolerancji dla takich zachowań

—  mówi Fakt24.pl Ziobro.

Słowa  Zbigniewa Ziobro nawiązują do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, —  który w kampanii wyborczej pozwolił sobie na wyrażenie następującej opinii: 

  — Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem.   — My tę argumentację odrzucamy

—  mówił niedawno prezes PiS. 

Kaczyński jest zdania,   — że Polański powinien zostać deportowany, by przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości odpowiedzieć za seks z 13-latką.

Nawet jeśli krakowski sąd zadecyduje 30 października o ekstradycji Romana Polańskiego,   — decyzja w tej sprawie nie będzie wiążąca.

Ostatecznie podejmie ją minister sprawiedliwości.

W świetle polskiego prawa sprawa uległa przedawnieniu.

I niewykluczone,   — że   polski  sąd zgodzi się na ekstradycję Polańskiego do Stanów,   — co popiera PiS.

— Tego, by Polański mógł być deportowany do USA, chce także Zbigniew Ziobro.

Były minister sprawiedliwości w rozmowie z Fakt24.pl   podkreśla, — że reżyser powinien zostać ukarany za to, co zrobił.

— Przestępstwa seksualne wobec dzieci są ohydne. — Można oczywiście człowiekowi wybaczyć, bo się zmienił,

— ale to nie znaczy,   — że nie powinien odpowiedzieć za swoje czyny.

Brak konsekwencji jest zachętą dla naśladowców.  — Nie można godzić się na to, by nie reagować i nie karać ludzi, którzy w celu zaspokojenia własnych żądz seksualnych, wykorzystują dziecko pod nieobecność rodziców, jak było w tym przypadku 

—  mówi.

Zdaniem Ziobry, — czyn Polańskiego jest tym bardziej obrzydliwy, — bo to człowiek bardzo inteligentny, który musiał był świadomy tego, co robi.

— Bezwzględnie wykorzystał tę dziewczynkę, postąpił nikczemnie. Do tego uciekł spod działania amerykańskiej jurysdykcji,

— nie można go nagradzać za to,   — że przez lata wymykał się wymiarowi sprawiedliwości

  — wskazuje.

—  Fakt, że minęło wiele lat może mieć wpływ na łagodniejszy wymiar kary,   — ale nie można godzić się na to,   — by ktoś nie ponosił konsekwencji za czyn pedofilski.

Zwłaszcza, że mamy obecnie plagę tego rodzaju zachowań, — więc powinien być jasny sygnał ze strony państwa, — że nie ma tolerancji dla takich zachowań

—  dodaje.

Roman Polański uprawiał w Stanach seks z 13-letnią dziewczynką,  — za co został skazany w 1977 roku.

W Kalifornii, gdzie doszło do zdarzenia, — obcowanie płciowe z nieletnimi traktowane jest jak gwałt.

By uniknąć kary,   — reżyser uciekł do Francji i przyjął tamtejsze obywatelstwo.

————————————————————————
MT, js
28.10.2015
Za; http://www.fakt.pl/politycy/ziobro-kaczynski-i-caly-pis-za-ekstradycja-romana-polanskiego,artykuly,586952.html
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gender, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KULTURA, NARKOTYKI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PRAWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.