ONZ oskarża Pragę o bezprawne aresztowania imigrantów.

Prezydent Czech islamofobem?

mid_38959————————————————————————————————————————————-

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka, Zeid Ra’ad Al-Hussein, —  oskarżył Czechy o systematyczne łamanie praw człowieka wskutek przetrzymywania uchodźców do 90 dni w zamkniętych ośrodkach i wymaganie od nich zapłaty za pobyt w tymczasowym areszcie – 210 koron za dzień.

Łamanie praw człowieka wydaje się być integralną częścią polityki czeskiego rządu, mającej na celu powstrzymanie migrantów i uchodźców od wjazdu do kraju lub pobytu tam

– stwierdził Al-Hussein.

Wysoki Komisarz NZ zarzucił władzom czeskim,   — że aresztowani są ci imigranci, —  których   władze   nie   mogą odesłać do kraju, z którego przybyli.

Al-Hussein żalił się, — że Czesi udzielili schronienia zaledwie garstce azylantów.

Praga tłumaczy, że aresztowania są legalne. Tylko w zeszłym tygodniu stróże prawa zatrzymali 533 osoby.

Prawo międzynarodowe jest dość jasne.  —  Zatrzymanie imigranta musi być środkiem absolutnie ostatecznym.

Przetrzymywanie dzieci jedynie na podstawie ich statusu migracyjnego lub   ich   rodziców   —   nie   jest działaniem w najlepszym interesie dzieci. — Nie jest uzasadnione!

– grzmiał we czwartek szef komisji ds. praw człowieka.

Al-Hussein ubolewał, że sądy uwalniały ludzi, którzy byli w stanie zakwestionować podstawy prawne ich zatrzymania.

—  Większość   aresztowanych   imigrantów  jednak nie znała swoich praw i nie mogła skorzystać z pomocy prawników, ponieważ policja zabrała im telefony komórkowe.

Wysoki Komisarz wyraził także oburzenie z powodu — „ksenofobicznych wypowiedzi publicznych, w tym islamofobicznych” prezydenta Miloša Zemana.

Rzecznik głowy państwa odparł, że

— „prezydent od dawna ostrzegał przed groźbą islamskiego fundamentalizmu   — i nie zmieni on zdania w tej sprawie pod wpływem nacisków z zagranicy”.

Prezydent Zeman w coraz liczniejszych wypowiedziach przestrzega Czechów przed imigrantami islamskimi, którzy „narzucają prawo szariatu, kamienują kobiety za cudzołóstwo i obcinają ręce złodziejom”.

Będziemy pozbawieni możliwości podziwiania urody kobiet, ponieważ mogą one być zakryte od stóp do głów burkami z siatką na twarzy

ostrzegał w zeszłym tygodniu.

—————————————————————————————
Źródło: yahoo.com
AS
2015-10-23
Read more: http://www.pch24.pl/prezydent-czech-islamofobem–onz-oskarza-prage-o-bezprawne-aresztowania-imigrantow,38959,i.html#ixzz3pTses8yN
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czechy, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, Multikulturalizm, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, ONZ, POLITYKA, PROTESTY przeciw NWO, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, TOTALITARYZM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.