Duda zgodził się na zakaz ogrzewania domów węglem

duda-andrzej-600x371————————————————————————————————————————-

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową,   — która może okazać dramatyczna w skutkach dla najbiedniejszych mieszkańców Polski.

 Nowe prawo daje samorządom możliwość uchwalania zakazu palenia w domowych piecach węglem,   — który nadal mimo wysokiej ceny jest najtańszym opałem.

Pozbawienie możliwości jego zakupu odbije się nie tylko na najuboższych, których nie będzie stać na ogrzewanie domów gazem,   — ale również na kondycji finansowej składów opału,   — a pośrednio również kopalń.

Głównym orędownikiem wprowadzenia ustawy jest Kraków,   — który należy do grona najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Jego władze wprowadziły już nawet uchwałę antysmogową zakazującą ogrzewania domów węglem,   — ale Naczelny Sąd Administracyjny uznał ją za niezgodną z prawem.

——————————————-
RMF24.PL
Opublikowano: wtorek, 06, październik 2015
Za; http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/3114-duda-zgodzil-sie-na-zakaz-ogrzewania-domow-weglem
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Bogactwa naturalne - złoża, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Rodzina, SLD, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.