Tajne dokumenty Ambasady RP w Waszyngtonie z 1939 roku: Propaganda urabiana jest przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach niemal 100 procent mediów

Poniżej prezentujemy wycinek z naszych archiwalnych zbiorów: 

interesujący list sporządzony 12 stycznia 1939 roku przez Ambasadora R.P.  w Waszyngtonie Jerzego Potockiego,  będący  raportem  do władz w Warszawie o sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Tajne dokumenty RP Ambas.USA w Wasz.1939_bibula.com 2Uwagę zwraca kilka wątków, lecz  przede wszystkim powinno dać do myślenia stwierdzenie, że już w pierwszej połowie XX wieku oceniano, iż ówczesne media – czyli wtedy głównie radio, prasa oraz przemysł filmowy – były “niemal w 100 procentach” w rękach żydowskich.

Od tego czasu jeśli coś się zmieniło, to jedynie to, że kontrola tej grupy etniczno-religijnej nad mass-mediami jeszcze bardziej się zacieśniła. Ważne uwagi tego tajnego  Raportu dotyczą również podkreślenia,  że  propaganda  żydowska  otumaniająca  społeczeństwo  amerykańskie  była  —  (i niestety nadal jest) pro-komunistyczna i pro-sowiecka.

Na  szczególne  podkreślenie  zasługują  informacje  ukazujące,  — że  to właśnie wpływowe grupy żydowskie dążyły do konfliktu zbrojnego z Niemcami, odpowiednio  sterując  polityką  amerykańską.  

W normalnych  warunkach  i przy obiektywnej  ocenie  historii,  — ten  czynnik  powinien  być  dzisiaj  brany   pod uwagę przy ocenie odpowiedzialności za wywołanie II Wojny Światowej.

Zbiór  dokumentów  polskich  został  sporządzony  na   podstawie   przejętych przez III Rzeszę dokumentów władz polskich po napadzie  Niemiec hitlerowskich na Polskę, i wydany został w Berlinie w 1940 roku.

– Red. BIBUŁY

Czytaj tutaj:

Ten wpis został opublikowany w kategorii EDUKACJA, HISTORIA EUROPY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA ŚWIATA, Holokaust, II Wojna Światowa, JUDAIZM - ŻYDZI, NAZIZM, Roszczenia żydowskie, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Tajne dokumenty Ambasady RP w Waszyngtonie z 1939 roku: Propaganda urabiana jest przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach niemal 100 procent mediów

  1. 3calypso pisze:

    Obecnie wplywy zydowskie pasozytuja na calym swiecie: https://wolnewybory.wordpress.com/

  2. Pingback: Współczesna wizja Wolnej Polski, odrodzenia narodowego i władzy idealnej! | Wolne Wybory

Możliwość komentowania jest wyłączona.