Bronisław Geremek o POLAKACH: ruch społeczny, który tworzymy ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami… aby żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.

cały ruch społeczny, który tworzymy — ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, — ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski,   — aby  żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

nie_dla_bydla_wirtualnapolonia.comMarzec 1981 roku był kluczową datą upadku pierwszej Solidarności.

To wtedy agent SB – Lech Wałęsa, zdecydował o zamknięciu strajku, czego  konsekwencją był stan wojenny, wprowadzony przez Wojciecha Jaruzelskiego celem zniszczenia polskich patriotów.

Po tym okresie komuniści uformowali nową Solidarność na czele z Wałęsą, Michnikiem czy Mazowieckim.

Mocnym punktem niszczenia Polski był intelektualista – Bronisław Geremek.

Poniżej przedstawiam część nieopublikowanego z nim wywiadu:

Bronisław Geremek:   — No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy — ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi,

— ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski,   — aby żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

Hanna Krall:  — Panie profesorze, wydaje mi się, że pan niezbyt lubi Polaków!

Bronisław Geremek:  — Niezbyt lubię ?   —  Takie określenie jest niezbyt ścisłe ! Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.

Hanna Krall:     Ale przecież pana i pana matkę uratował właśnie Polak !

Bronisław Geremek: —  To prawda.   —  Stefan   Geremek   ukrył   nas   oboje  w   Zawichoście.   Później   nawet,   kiedy   było   już   jasne i pewne, że

—  mój ojciec Borys Lewartow – nauczyciel ze szkółki rabinackiej,  zginął w getcie   warszawskim,  ożenił się z moją matką.

Niemniej   jednak  —  ja   od  dziecka   musiałem   ukrywać  swoje pochodzenie i nie   jeden   raz bluźniłem przenajświętszemu, niech będzie sławione imię Jego po wieki wieków,   — że stworzył mnie właśnie żydem!

[Ciekawe przed kim i dlaczego Geremek „musiał” ukrywać swoje pochodzenie, skoro rządziła żydo-komuna a Kościół katolicki był prześladowany…? — emjot]

A zresztą, czytała chyba pani pamiętniki Emanuela Gingelbluma?

Hanna Krall:   — Oczywiście.   — Przecież pisałam książkę o getcie warszawskim i bohaterach żydowskiego Ruchu Oporu.

Bronisław Geremek:   — No, to co pewnego razu powiedzieli żydzi, którzy razem z Gingenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzinę ?  —  Pamięta pani, panno Hanko ?

Hanna Krall:   — Tak. Pamiętam.   — Mówili:   — Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niż nam.

Bronisław Geremek:  —  No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać,  — że cały ruch społeczny, który tworzymy ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi,

— ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski,   — aby żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

Cały wywiad – BrzozaForum.pl   –  http://brzozaforum.pl/viewtopic.php?f= 24&t=53&p=231#p231

 Sierpień 18th, 2014

Za: Judeopolonia – atak Żydów na Polskę? ; http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/historia-polski/judeopolonia-atak-zydow-na-polske/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Bieda, Eksmisje, Emigracja, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, REWOLUCJE, Roszczenia żydowskie, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Bronisław Geremek o POLAKACH: ruch społeczny, który tworzymy ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami… aby żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom.

  1. Pingback: Bronisław Geremek o POLAKACH: ruch społeczny, który tworzymy ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami… aby żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom. | Pekok Antylichwiarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.