Grecja na sprzedaż !

Rząd Grecji wystawił na sprzedaż wyspy na Morzu Śródziemnym ażeby poradzić sobie z ogromnym zadłużeniem państwowym.

a

Dnia   15   lipca wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis   oświadczył,    że   system   bankowy Grecji znajduje się na skraju załamania.  — I to pomimo osiągnięcia porozumienia z międzynarodowymi kredytodawcami.

Jeżeli  Ateny wejdą w reżim twardej ekonomii i reform, —  to otrzymają one 80 miliardów euro nowych kredytów, a także inwestycje w gospodarkę na poziomie 35 miliardów euro.

Jak   na   razie   greckiemu   rządowi nie pozostaje nic innego jak poszukiwanie wyjścia z obecnej trudnej sytuacji gospodarczej.

— Tak   więc na sprzedaż zostały wystawione dziesiątki niezamieszkałych wysp na Morzu Śródziemnym,   z   których   niektóre   kosztują   mniej  niż dom w Londynie.

Analityk finansowy Michael Hudson uważa, że takim sposobem krajowi nie uda się uzyskać znaczącej dla budżetu kwoty.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy określił porozumienie finansowe pomiędzy   Grecją   a  Unią Europejską, —  jako nierealistyczne i niewykonalne.

Według  opublikowanej w internecie informacji Międzynarodowego Funduszu Walutowego — organizacja ta uważa za konieczny warunek rozwiązania problemu umorzenie części długu Aten.

Jednakże właśnie przeciwko takiemu rozwiązaniu międzynarodowi kredytodawcy są szczególnie przeciwni.

Ponadto w opinii Międzynarodowego Funduszu Walutowego  — Grecja może potrzebować   przedłużenia   terminu spłaty kredytów na okres rzędu 30 lat.

— W przeciwnym wypadku państwowy dług Grecji w najbliższych dwóch latach jedynie wzrośnie.

Analityk   finansowy Michael Hudson uważa,   — że środki twardej ekonomii są   częścią   wojny   finansowej   prowadzonej   przeciwko   Grecji.

„Im   więcej   środków  twardej ekonomii będą Grekom wprowadzać,  tym cięższa będzie ich sytuacja, tym większy będzie deficyt budżetowy i pokusa,  aby po prostu przestać spłacać długi.

— Te środki wywołują u Greków ogromne oburzenie i sprzeciw.

W Unii Europejskiej mówi się, że środki twardej ekonomii pomogą ustabilizować sytuację, że gospodarka Grecji odżyje a w chwili obecnej doznaje ona upadku.

Mamy do czynienia z wadliwym systemem.   — Niezadowolenie greckiego narodu wzrasta z tego powodu, że nieuczciwi prawnicy z brudnymi rękoma, znający się jakoby na gospodarce,  —  realizują coś co w ogóle nie jest gospodarką”

– uważa ekonomista.

Według   niego,  —  to jest tylko pretekst, ażeby wykorzystać sytuację finansową Grecji w celu przejęcia nieruchomości, przedsiębiorstw usług komunalnych i państwowej własności, 

„dokładnie tak jak podczas prawdziwej kampanii wojennej”.

O skrajnej rozpaczy greckiego rządu świadczy także wyprzedaż dziesiątków wysp na Morzu Śródziemnym.

— Dla  tych, którzy pragną posiadać krystalicznie czyste wody i antyczne ruiny,  pojawiła się wspaniała możliwość realizacja takich marzeń.

Są wyspy, które można nabyć za niewielką cenę. — Niektóre z nich kosztują mniej niż dom w Londynie.

Jednakże   Michael  Hudson ma wątpliwości, — czy rozpaczliwe działania pomogą Grecji.

„Można   sprzedać   nawet   tysiąc   wysp   i   zarobić  na tym nie więcej niż miliard dolarów. — Dla budżetu państwowego jest to nieznaczna kwota.

— Ponadto   nieliczni  zechcą mieszkać na bezludnej wyspie. 90% greckich wysp jest niezamieszkałe.

Jest jeszcze jeden ważny szczegół.  

—  Nawet  po sprzedaży wysp — Grecja może ściągać z nowych właścicieli podatek od nieruchomości. To znacznie obniża ich wartość rynkową”

– zauważa ekspert.

aaa

Źródło: russian.rt.com/article/103567
Za: http://politikus.ru/events/54178-pravitelstvo-grecii-vystavilo-na-prodazhu-ostrova-chtoby-rasplatitsya-s-ogromnym-gosdolgom.html
Data publikacji: 15.07.2015
Przekład: RX
Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grecja-na-sprzedaz-2015-07
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii EBC - Europejski Bank Centralny, FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, GLOBALIZM, Grecja, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, Lichwa, MFW, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.