Masowe protesty na całym świecie przeciwko GMO i korporacji Monsanto – W Polsce takiego marszu nie zarejestrowano…

83d824c57eae1a1192c60e5f0268bb30_XLfoto: Wikimedia Commons/CC

W miniony weekend w wielu krajach świata odbyły się demonstracje przeciwko żywności modyfikowanej genetycznie oraz znanej i powszechnie znienawidzonej firmie Monsanto, która ją produkuje.

Masowe protesty tego typu mają miejsce każdego roku i odbywają się przede wszystkim w USA, w zachodniej części Europy,  a także a Ameryce Łacińskiej i Południowej Afryce.

W Marszu Przeciwko Monsanto (MAM), według organizatorów, wzięło udział 48 państw z całego świata.

Były to przede wszystkim Stany Zjednoczone.

Ludzie protestowali w Meksyku, Wenezueli, Kolumbii, w Ekwadorze, Boliwii, Argentynie i Brazylii.

W Europie natomiast demonstracje odbyły się w Wielkiej Brytanii, we Francji, Niemczech, Hiszpanii, w Czechach a nawet w stolicy Rosji i Ukrainy.

W Polsce takiego marszu nie zarejestrowano.

Mieszkańcy wielu krajów wyrażali swój sprzeciw wobec żywności modyfikowanej genetycznie i korporacji Monsanto, — lecz niektórzy korzystali z okazji,  aby wyrazić niezadowolenie np. wobec kontrowersyjnego porozumienia handlowego, określanego jako TTIP.

Co ciekawe w Waszyngtonie, — a dokładniej pod samą siedzibą główną koncernu Monsanto,

— miała miejsce kontrdemonstracja, która popierała wspomnianą firmę oraz GMO, określając żywność modyfikowaną genetycznie jako bezpieczną.

Obie demonstracje spotkały się w tym miejscu i doszło do ostrej wymiany poglądów, lecz na szczęście obyło się bez bójki.

 ——————————————————————————-
Źródło: zmianynaziemi.pl
Poniedziałek, 25 maj 2015
Za; http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-gmo/item/56501-masowe-protesty-na-calym-swiecie-przeciwko-gmo-i-korporacji-monsanto
Ten wpis został opublikowany w kategorii FINANSJERA ŚWIATOWA, GMO - żywność genetycznie modyfikowana, HISTORIA WSPÓLCZESNA, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, ZDROWIE - ŻYCIE, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA, ŻYWNOŚĆ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Masowe protesty na całym świecie przeciwko GMO i korporacji Monsanto – W Polsce takiego marszu nie zarejestrowano…

Możliwość komentowania jest wyłączona.