Izraelska gazeta wzywa Polskę do „rozliczenia się z przeszłością” i zwrotu 170 tys. nieruchomości Żydom

W   gazecie   „The   Jerusalem   Post”, politolog wzywa Polskę, by ta   „rozliczyła   się   ze   swoją  przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

Daniel Schatz, w dziale opinii izraelskiego dziennika napisał:

„Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, — nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.

Trwające duchy przeszłości muszą zostać zwalczone, a dawne krzywdy muszą zostać naprawione.

Najwyższy czas, by Polska uczciła pamięć tych, którzy zostali zamordowani w czasie tyranii nazistów oraz oddała sprawiedliwość ocalałym oraz ich spadkobiercom poprzez naprawę bezprawnej konfiskaty mienia przez reżim nazistowski oraz komunistyczny

–  dodał.

Politolog jest wykładowcą na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz na uniwersytetach Harvarda i Stanforda.  — Nie jest pierwszym, który podnosi takie roszczenia wobec Polski.

10 lat temu, poinformowano, —  że mienie żydowskie opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol.

Obietnicę zwrotu mienia, w roku 2008 składał premier Donald Tusk jak również ówczesny marszałek sejmu – Bronisław Komorowski.

Premier dodawał podczas  spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku, że rekompensaty będą takie, na jakie pozwoli stan finansów państwa. Od pewnego czasu mówi się również o tym,  — że nagłe próby zdestabilizowania Lasów Państwowych mają związek z żydowskimi ponagleniami w sprawie zwrotu majątków.

Pieniądze ze sprzedaży Lasów —  miałyby pójść na pokrycie „zobowiązań”.

—————————————————————————–

źródło: wgospodarce.pl, biztok.pl

Opublikowano za: http://parezja.pl/izraelska-gazeta-wzywa-polske-rozliczenia-sie-przeszloscia-zwrotu-170-tys-nieruchomosci-zydom/

Porównaj wpisy dr Ryszarda Ślązaka o odszkodawaniach wypłaconych żydom i obywatelom państw Europy Zachodniej przez POLSKĘ.

POWOJENNE  ODSZKODOWANIA ZAPŁACONE WIELKIEJ BRYTANII. CZ I

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/01/4626/

POWOJENNE  ODSZKODOWANIA ZAPŁACONE WIELKIEJ BRYTANII. CZ II

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/01/powojenne-odszkodowania-zaplacone-wielkiej-brytanii-cz-ii/

Brytyjczycy   musieli zachować jawność publiczną, — ponieważ  musieli ogłaszać w prasie w Wielkiej Brytanii i w krajach należących do ówczesnej Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, — w tym i w należącej do Wielkiej Brytanii Palestyny, — /państwo Izrael powstało  w końcu 1948 roku/,  — aby instytucje brytyjskie, obywatele brytyjscy z całej tej Wspólnoty zgłaszali rządowi brytyjskiemu swoje roszczenia ekonomiczne,  jakie mają względem Polski.

 Kwestia obywatelstwa brytyjskiego była sprawą brytyjską i strona polska nie była informowana, – od kiedy dana osoba fizyczna będąca przedmiotem odszkodowania, jest jej obywatelem. […]

Na brytyjskiej  liście roszczeniowo-odszkodowawczej osób indywidualnych, których ocalałe z wojny resztkowe i różnorodne mienie majątkowe umiejscowione do terenu powojennej Polski, — i nawet inne rodzaje wierzytelności, głównie  osób żydowskiego pochodzenia, którzy w przeszłości byli obywatelami polskimi lub występowali ich zagraniczni spadkobiercy.

Spadkobiercy, którzy zdaniem władz brytyjskich, mieli prawo do spadku po swoich przodkach, a znajdujące się po wojnie w granicach powojennych państwa polskiego, a nie w granicach obszaru wschodniego utraconego po wojnie decyzjami władz sowieckich i mocarstw zachodnich, głownie Stanów Zjednoczonych, na rzecz sąsiada wschodniego Polski. […]

Układ odszkodowawczy regulował kwestie ekonomiczno-finansowe w całości, choć zawierał wymienione kwoty odszkodowania przyjęte przez Polskę do zapłaty w systemie ratalnym i w paroletnim okresie.

Ostateczna kwota przyjętego przez Polskę odszkodowania do zapłaty, po wzajemnym skompensowaniu innych należności i zobowiązań, została określona kwotą 5 465 000 funtów szterlingów, — co na ówczesne czasy było wartością i kwotą wprost horrendalną, — szczególnie dla wyniszczonej i wyczerpanej wojną Polski.

  Wartość tego odszkodowania odpowiada obecnie kwocie około 6 mld dolarów USA.

Obejmowało ono aż 240 pozycji indywidualnego mienia nieruchomości, położonych na całym powojennym obszarze naszego państwa.

Zaskakującym i zatajanym przed własnym Narodem faktem jest, — że trwająca w tak powszechnej biedzie powojenna Polska, — bezprawnie zapłaciła odszkodowanie dla osób, które nigdy nie były obywatelami naszego państwa, były obywatelami Niemiec, — w większości zostali przez Niemców zamordowani, — a ich mienie majątkowe, w większości niemal całkowicie i świadomie zniszczone przez Niemców lub w trakcie działań wojennych po wojnie geograficznie znajdowało się na tych terenach, które Polska po zakończeniu wojny odzyskała jako prastare Ziemie Zachodnie i Północne.

Liczba pozycji takich nieruchomości majątkowych obywateli niemieckich żydowskiego pochodzenia, z przedwojennych terenów zbrodniczej Rzeszy Niemieckiej, które, jako ziemie odzyskane, weszły po wojnie w skład Państwa Polskiego, — była dominująca na ostatecznej liście  przyjętej do zapłaty i w ostatecznej umowie odszkodowawczej/indemnizacyjnej.

  Umową tą zakończono kwestię odszkodowawczą,  — i Polska w terminie umownym  —  i w pełni spłaciła to swoje zobowiązanie odszkodowawcze.

Powinno   uważać   się,  —  że  sprawa roszczeń majątkowych głównie pożydowskich została raz na zawsze załatwiona —, i żadne ponowne roszczenia nigdy nie będą już zgłaszane.

Z resztą w umowie, na wniosek strony brytyjskiej zawarto zapis, — że strona brytyjska nie będzie w przyszłości zgłaszać żadnych już roszczeń, — a gdyby ktoś po za rządem brytyjskim je zgłaszał, — to strona polska nie będzie ich w żadnym stopniu uwzględniać.

Niestety tak nie jest.

Teraz polska opinia publiczna stosunkowo często jest zaskakiwana wiadomością, informacją, — że znów są zgłaszane zbiorowo i indywidualnie różnorodne roszczenia i to  o fałszywych przesłankach o rzekomych nowych spadkobiercach, — którzy dziwnym zbiegiem historii nagle się pojawiają i odnajdują i to po niemal 70 latach od zakończenia II wojny światowej, — i są jakby długowieczni, a nawet nieśmiertelni. […]

dr Ryszard Ślązak – POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU (CZĘŚĆ I)

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/dr-ryszard-slazak-powojen-ne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i/

TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS NA ODSZKODOWANIA DLA POLSKI ­ – głównie od Niemców,  którzy wszczęli II wojnę światową.

Redakcja

23 czerwca 2015

Za; http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/izraelska-gazeta-wzywa-polske-do-rozliczenia-sie-z-przeszloscia-i-zwrotu-170-tys-nieruchomosci-zydom/

Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRL, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, USA, Wlk. Brytania, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.