Borys Niemcow, opozycjonista, nie żyje

Artykuł napisany naprędce, w myśl zasady „Kto szybko daje, dwa razy daje”. Admin

180px-Boris_Nemtsov_2003_RussiaMeeting 1W Moskwie dokonano ewidentnej antyputinowskiej prowokacji. Wczoraj, czyli dnia 27 lutego 2015, około godziny 23.40 czasu moskiewskiego został zastrzelony w Moskwie opozycjonista Borys Niemcow, lat 56.

Znajdował się w towarzystwie 23-letniej Ukrainki, Anny Durickiej, opisywanej w prasie jako „modelka” – i ona jest jedynym świadkiem zabójstwa. Prawdopodobnie to ona go wystawiła.

Dlaczego chodzi o antyputinowską prowokację, wyjaśnimy za chwilę tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, bo czekają, co im powiedzą media, od G*** Michnika, poprzez WSI24, skończywszy na G*** Sakiewicza.

Kim był Borys Niemcow?

Przede wszystkim był działaczem demokratycznym, zwolennikiem liberalnych reform gospodarczych oraz przeciwnikiem odzyskania Krymu przez Rosję.

— To powinno wystarczyć, aby zorientować się w jego profilu: zwolennik „prywatyzacji”, likwidacji gospodarki narodowej i rozgrabienia Rosji przez Zachód; adwokat podporządkowania Rosji USA wraz z ichnią demokracją; a także wróg Rosji, bo nie wyobrażam sobie prawdziwego Rosjanina nie cieszącego się z powrotu Krymu do macierzy.

Na przełomie roku 1997/1998, za kadencji prezydenta Jelcyna, Niemcow był wicepremierem rządu; — rządu jaki niemal doprowadził Rosję do upadku, z którego dopiero ostatnimi laty zaczęła się podnosić.

W latach 2011-12  Niemcow był jednym z organizatorów protestów w Moskwie po wygranych przez Putina i kontrolowaną przez niego Jedną Rosję wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Niemcow należał do najostrzejszych krytyków polityki Putina, — zwłaszcza zaangażowania Rosji w konflikcie na Ukrainie, określając je jako rosyjską agresję.

Nie wiemy, o jakie zaangażowanie chodzi, ani o jaką agresję – mamy jednak podejrzenia co do autentyczności rosyjskich genów p. Niemcowa. Zresztą jest to margines kwestii.

Ostrzegał także Niemców (sic!) przed postępującą faszyzacją Rosji.

Co nam to przypomina? — Czy przypadkiem nie takie żydowskie organizacje, jak „Nigdy więcej” czy „Otwarta Rzeczypospolita”, tropiące nazistów w Polsce oraz pragnące pałką i gazem szerzyć tolerancję?

Mord polityczny

Oczywiście opozycyjni politycy nie mają wątpliwości, że był to mord polityczny. —  I istotnie – był nim bez najmniejszej wątpliwości.

— Z tym, że posądzać o jego sprawstwo prezydenta Putina,  mogą tylko niedorozwoje lub agentura wpływu.

Po całej serii inspirowanych i finansowanych (a nierzadko wspieranych militarnie) przez USRael, udanych „kolorowych rewolucji”, „spontanicznych demonstracji demokratycznych”, czy innych „majdanów”

– macherzy Nowego Porządku Światowego napotkali na nieoczekiwany opór w kilku państwach.

Szczególnie irytująca była Rosja, — kraj nieprzebranych zasobów naturalnych, który już-już wydawał się wpadać w ich łapska za czasów smuty Jelcyna…

— dopóki nie pojawił się kagiebista, czy może zimny czekista Putin, który okazał się być po prostu rosyjskim patriotą, a ponadto człowiekiem rozumnym i przenikliwym – przy którym marionetki czytające z telepromptera  odpowiedzi na „spontaniczne” pytania dziennikarzy wyglądają jak… no właśnie.  — Jak marionetki, którymi zresztą są.

Rosji potrzebna jest zatem rewolucja.  — Coś na wzór banderowskiego Majdanu. — Opłaceni przez USRael demonstranci… kupa rodzimych idiotów, którym przeszkadzają sukcesy gospodarcze i polityczne Rosji… — trochę snajperów strzelających zarówno do demonstrantów,  jak i do policji… i mamy rozróbę.

„Cały szwiat” staje oczywiście po stronie „demonstrantów”,  — wszystkie media ryczą jednym koszernym wrzaskiem —  „Precz z Putinem”,

— USRael wysyła słabo zawoalowane pogróżki, polskie kundle ujadają jak wściekłe, choć ich nikt o to nawet nie prosił, bo są bez znaczenia dla wielkiej polityki…

Każdy rozgarnięty czytelnik może sobie sam napisać prawdopodobny scenariusz rozwoju wypadków.

Jak wywołać rewolucję?

Jednym z wypróbowanych sposobów są mordy polityczne, które z reguły wywołują powszechne oburzenie, —  w tym wśród ludzi, którzy o polityce zielonego pojęcia nie mają i w ogóle nie wiedzą, o co chodzi.  — Jednak to oni najlepiej wiedzą, kto dokonał zabójstwa i dlaczego.

Czy warto było?

Zabójstwo Niemcowa jest właśnie takim zapalnikiem dla moskiewskiego majdanu.  — Ma wywołać oburzenie mas i demonstracje, których liczebność będzie podawana przez media w dziesięciokrotnym zawyżeniu.

— Ma wywołać nienawiść do sił porządkowych, które zgodnie z prawem będą próbować stłumić rozruchy i spacyfikować „pokojowych” demonstrantów, dziwnym trafem nierzadko uzbrojonych w broń palną. — Całości obrazu dopełnią wynajęci przez USRael snajperzy, strzelający do obydwu stron konfliktu.

Od Putina i jego rządu zależy teraz, czy dopuści, aby rozwój wypadków wymknął mu się z rąk, jak nieszczęsnemu Janukowiczowi – czy stłumi rozróby w zarodku.

— Bo że rozróby będą, to raczej pewne.

Dużą rolę odegra też świadomość społeczeństwa rosyjskiego:

— czy pozwoli się otumanić antyrosyjskiej propagandzie, czy zachowa rozsądek.

— Czy skuszą ich łgarskie obietnice bez pokrycia, czy raczej zaufają temu, co już mają i co sami wypracowali.

Co zaś do Niemcowa, który miał być następcą czy zastępcą innego „rosyjskiego” opozycjonisty, Nawalnego…

— Niech posłuży jako modelowy przykład, — że NWO/USRael są gotowe poświęcić,  a nawet zamordować swych najlepszych sojuszników lub pachołków, —  jeśli mogą cokolwiek na tym zyskać.

—————————

Dołączamy artykuł z „Newsweeka” autorstwa Michała Kacewicza. Komentować go nie warto, bo język polski nie zna wystarczająco ciężkich wulgaryzmów, które pasowałyby do autor.

Zob. też: http://wpolityce.pl/swiat/235485-borys-niemcow-zastrzelony-w- centrum-moskwy-jeden-z-najostrzejszych-krytykow-putina-zginal-podczas-spaceru

Gajowy Marucha

*                      *                      *

Niemcow: Rosja się faszyzuje. Ostatni wywiad dla Newsweeka.

Jeszcze w piątek rano rozmawiałem z Borysem Niemcowem przez telefon. Kończyłem rozpoczęty dzień wcześniej wywiad. Wieczorem był szok. Zabili go – pisze Michał Kacewicz.

Kilka strzałów w plecy, na moście, nieopodal Kremla. Jeszcze rano ten facet, nieco zmęczonym głosem opowiadał o Rosji. —  Jego opowieść przyspieszała, a głos nabierał energii, gdy zadowolony roztaczał wizję wielkich, masowych protestów, które skruszą władzę Władimira Putina.

Czułem, że kiedy Aleksiej Nawalny siedzi w areszcie, — to on, Niemcow przejmie dowodzenie nad planowaną na niedzielę, wielką manifestacją opozycji.

Tak miała zacząć się rosyjska „wiosna”, przebudzenie i cała seria masowych protestów przeciw wojnie na Ukrainie i szaleństwu rządów Kremla.

— Ale zaraz znów zgaszonym głosem przekonywał mnie, że Rosja stacza się w mrok faszystowskich rządów, że na ulicach rządzić będą bojówki, zastraszać Rosjan.  — Mówił, że się nie da, że będzie walczył, wraz z całą opozycją. Bo stawka jest wysoka, Rosja tonie.

Oponowałem.

Opowiadał, że dzięki polityce Putina Rosja jest w zapaści.  — Jeszcze niedawno miała ogromne oszczędności, teraz ma dwucyfrową inflację, dewaluację rubla i ucieczkę kapitału. Szanse na modernizację kraju zostały zaprzepaszczone.

I obwinia o to wszystko Władimira Putina. —  Bo prezydent pogrąża Rosję w bezsensownej wojnie z Ukrainą, dofinansowuje koncerny swoich kolegów i prowadzi straceńczą politykę międzynarodową, ściągającą na Rosję sankcje.

635606828508790274 2Sierpień 2010 r. Borys Niemcow aresztowany przez policję za udział w pokojowej demonstracji w Moskwie

Niemcow nie  miał wątpliwości, że winne szaleństwa są media. — A właściwie propaganda, bo twierdził, że w Rosji nie ma mediów, tylko goebbelsowska propaganda.

— To dzięki niej Władimirowi Putinowi udało się wmówić Rosjanom, że ich pozycja i życiowy sukces zależą od tego, jak bardzo świat będzie się ich bał.

Wymieniał cechy rosyjskiej propagandy w stylu Josepha Goebbelsa:  —  trzeba grać na emocjach, im większe kłamstwo, tym lepsze i kłamstwo należy powtarzać wiele razy.

Ale opozycyjny polityk poszedł dalej i nazwał propagandę w hitlerowskim stylu tylko jednym z elementów rodzącego się na naszych oczach potwora, faszyzującej się Rosji.

Inne to według niego: —  powstanie zalążka brygad szturmowych, takich jak SA Hitlera.

— Chodzi o Antymajdan, niby-obywatelską inicjatywę, która dwa tygodnie temu zebrała się, by storpedować w haniebny sposób obchodzoną przez Ukraińców rocznicę rewolucji na Majdanie.  — Bojówkarze obiecywali później, że nie pozwolą na żaden majdan w Moskwie i utopią we krwi protesty opozycji.

Niemcow wyliczał: — propaganda, bojówki, jedna, wodzowska partia i jeden wódz.  — Do tego szowinistyczna i agresywna polityka zagraniczna, odgrzewanie imperialnych kompleksów, militaryzacja życia społecznego.

— Dla niego to cechy państwa faszystowskiego.

Uznał, że służby Putina to groźny przeciwnik, zdeterminowany, by utrzymać władzę.  — Tak groźny, że nie pozwoli na falę protestów podobną do kijowskiego majdanu.

Mimo to chciał spróbować i wzywał do udziału w „antykryzysowym” marszu 1 marca.

— Wyznaczał na razie skromne cele dla opozycji: — przebudzenie części Rosjan, udział w wyborach samorządowych i zdobycie przyczółków w Moskwie, wprowadzenie swoich radnych.

— I ciągła walka o dotarcie do Rosjan z przesłaniem, że możliwa jest inna droga niż putinowska wizja Rosji, staczającej się w mrok dyktatury.

http://opinie.newsweek.pl

za; https://marucha.wordpress.com/2015/02/28/borys-niemcow-opozycjo-nista-nie-zyje/#more-49044

——————-

Odpowiedzi:  to “Borys Niemcow, opozycjonista, nie żyje”

Boydar said

2015-02-28 (sobota) at 13:10:16

Wprawdzie nie bardzo wierzę, że dla dobra Rosji Kreml zawahał by się zlikwidować taką kanalię, ale … to nie jest dobry moment. Przynajmniej na zdrowy rozum. A jeśli nie jest dobry, to jaki jest ? ZŁY !!!
Ale o tym, że jest zły, wie przecież nie tylko Putin, wróg także. To co tu dużo gadać.

Rokitnik said

2015-02-28 (sobota) at 13:11:27

Jestem w szoku…co za szybkość działania ?!
No to jak? Nie będzie rozpierduchy w Moskwie? Szczerze zatroskamy o DUPO- krację Słowiański Brat. .

Siekiera_Motyka said

2015-02-28 (sobota) at 13:39:37

Ad. 1 – To wie Wróg i to ON zrobił.

Logika podpowiada że eliminacja Niemcowa jeżeli tak naprawdę była by potrzebna Putinowi ,który ma poparcie społeczne na poziomie 3-4 %, była by załatwiona trucizną. Spektakularne zabicie pistoletem robi tylko ktoś kto chce wielką hece i tym uderzyć w Putina bo wie że „ludziki” na Zachodzie tak pomyślą.

Ale w tych wszystkich akcjach można dopatrzyć się pewnego sarkazmu i elementu komicznego, czego zwykły inteligent Gazety Wyborczej nie MOŻE pozwolić sobie by w to uwierzyć.

1) Zrobili to „tuż przed” „dużą” demonstracjom w rosyjskiej stolicy na drugi dzień.
2) Niemcow krytykował Putina „tuż przed” śmiercią
3) Niemcow jest z „Ukrainką” „tuż przed” śmiercią
4) Niemcow jest pod murami Putina „tuż przed” śmiercią

Ciekawy jestem jakie gwarancje ma ten złodziej że nie wypadnie z Teatru Kabuki po swoim wystąpieniu, – „Chodorkowski dołączył do Nawalnego. Będzie antyputinowski marsz”

Inne medialne salwy Demokratyczne,

” „Je suis Nemtsov” – na Twitterze żałoba po śmierci opozycjonisty”

„Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała o dokładne wyjaśnienie zabójstwa Borysa Niemcowa. Śmierć polityka jest głównym tematem w niemieckich serwisach informacyjnych. ”

Jak widach nie szczędzą „swoich”, co na pewno daje do myślenia innym kiedy to będzie ich kolejka (Radek).

Lesio said

2015-02-28 (sobota) at 13:44:06

Żydostwo będzie tak mordować aż do skutku, czyli aż sprowokuje motłoch wspomagany żydowską agenturą i najemnikami do rosyjskiego majdanu.

Proszę popatrzeć na Syrię czy Irak, obcinanie głów „niewiernym” nie robi na nikim wrażenia, więc zaczęto niszczyć zabytki najstarszych cywilizacji.

Trzeba jakoś uzasadnić interwencję w Syrii. Nie da się od morza, to trzeba od strony Iraku próbować, grunt żeby Asada wyasadzić z siodła.

Tak samo będzie w Rosji. To dopiero początek żydowskich mordów-prowokacji politycznych. Żyd posługuje się mordem jak kasjer bilonem. Prezydent Putin ma ponad 86 procent poparcia w narodzie, czego parszywy żydowski bandyta i złodziej nie może łatwo przełknąć.

Jack Ravenno said

2015-02-28 (sobota) at 13:50:30

Podstawowe pytanie to: KTO NA TYM KORZYSTA? Po znalezieniu odpowiedzi – wiadomo komu można przypisać sprawstwo. Osobiście za bardzo nie widzę korzyści dla Kremla – ale mogę się mylić…

Gorzej gdyby to była robota jakiegoś putinowskiego fanatyka, który bez wiedzy FSB sprzątnął „szkodnika” – wariatów też na świecie nie brakuje.

Lesio said

2015-02-28 (sobota) at 13:56:56

W odpowiedzi Rosja powinna jak najszybciej dozbroić Syrię w rakiety z głowicami i nawiązać bliskie relacje wojskowe z Iranem. Jak syryjskie rakiety będą wycelowane w syjonistyczny twór a irańskie w stolice żydo-wahabickich reżimów, to żydowski bandyta zacznie inaczej rozmawiać.

wi42 said

2015-02-28 (sobota) at 13:58:52

Gajowy Marucha – tekst

….”mamy jednak podejrzenia co do autentyczności rosyjskich genów p. Niemcowa”

Nie trzeba mieć podejrzeń do tego co jest oczywiste:

….”Boris Efimovich Nemtsov was born on 9 October 1959 in Sochi to Yefim Davidovich Nemtsov and Dina Yakovlevna (née Eidman) Nemtsova….”

http://en.wikipedia.org/wiki/Boris_Nemtsov

Rokitnik said

2015-02-28 (sobota) at 14:02:17

OOooo jak można być az tak głupim, by ubolewać nad tym truposzem?
Żydostwo sprawcą by odwrócić uwagę i ” skompromitować Prez. Putna? Karkołomna to jednak teza?
KTOKOLWIEK to zrobił, nie działał jak „cyngiel ” czyli…??

Siekiera_Motyka said

2015-02-28 (sobota) at 14:02:23

Pojawił się apel następnej papugi,

„Jest reakcja przewodniczącego Rady Europejskiej na zabójstwo czołowego rosyjskiego opozycjonisty. „Potępiam brutalne zabójstwo Borysa Niemcowa. Jest potrzeba pełnego, niezwłocznego i przejrzystego śledztwa oraz osądzenia (sprawców)” – napisał Donald Tusk na twitterze. ”

https://twitter.com/eucopresident?original_referer=http%3A%2F%2Fwia domosci.dziennik.pl%2Fswiat%2Fartykuly%2F484083%2Cue-donald-tusk -potepia-zabojstwo-borysa-niemcowa.html&tw_i=571630766716784640&tw_p=tweetembed

Lesio said

2015-02-28 (sobota) at 14:07:10

Panie Rokitnik, przecież wiadomo, że to miedzynarodowy, syjonistyczny, banksterski i USraHellski żyd za tym stoi a nie jakiś chasyda czy pierwszy lepszy chazar.

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, REWOLUCJE, Rosja, Ukraina, Wojna informacyjna - dezinformacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.