Zjednoczony Śląsk broni kopalń – Górnicy, kibice, nauczyciele, taksówkarze razem…

Foto: Sebastian Piotr Kozielski‎/facebook.com

Zaostrza się protest w obronie polskich kopalń. — Dziś na ulicę razem z górnikami wyszli nauczyciele, kibice, studenci, sportowcy a nawet pracownicy zakładów pogrzebowych.

Dziś w Bytomiu odbywała się manifestacja w obronie Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek – Centrum.  — W proteście udział bierze już 2, 500 górników i 14 kopalń.

Na ulice Bytomia wyszli również solidaryzujący się z górnikami przedstawiciele innych grup społecznych. — Szacuje się, że w marszu protestacyjnym udział wzięło nawet 10 000 osób.

Piotr Duda z „Solidarności” zapowiada, że gotowi by przyłączyć się do strajku są kolejne grupy zawodowe z całej Polski.

— „Rozmawiałem ze stoczniowcami z Gdańska i Szczecina.

Powiedzieli mi: — przekaż, że zlikwidowali stocznie i tak samo chcą zlikwidować polskie górnictwo. — Nie dajcie się.  — Jeżeli potrzeba będzie, to stoczniowcy tu przyjadą.

— Ludzie z całego kraju z różnych firm, nawet osoby indywidualne, które każą przekazać wam pozdrowienia.  — Jesteśmy z was dumni, ale pamiętajcie o jednym: powiedzieliśmy A, musimy powiedzieć B”

– mówił Duda podczas wiecu przed kopalnią Brzeszcze.

14 stycznia 2015
Za; http://parezja.pl/gornicy-kibice-nauczyciele-taksowkarze-razem-zjednoczony-slask-broni-kopaln/
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, POlska w likwidacji, POLSKOŚĆ, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.