Nigel Farage zmiażdżył Donalda Tuska

https://i1.wp.com/www.prawy.pl/images/stories/politycy/farage.jpg

—————————————-

Jest pan najnowszym imigrantem. Zamienił pan pensję 60 tys. euro na 300 tys. euro rocznie. Moje gratulacje, właśnie rozbił pan bank!

– powiedział brytyjski eurodeputowany Nigel Farage, zwracając się do Donalda Tuska podczas wtorkowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego.

Podkreślił, iż ten ostatni obiecał Polakom, że będą mogli wrócić z emigracji do ojczyzny.

– Z kolei premier Cameron obiecał Brytyjczykom, że zmniejszy się liczba przybywających do Wielkiej Brytanii Polaków. Obydwaj się myliliście

– stwierdził Farage.

Przekonywał, że ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego wykazały, że społeczeństwa krajów zrzeszonych w UE oczekują zmian, gdy tymczasem Tusk tkwi w swojej, niekoniecznie zgodnej z rzeczywistością, wizji Europy.

Donald Tusk w odpowiedzi na przemówienie Nigela Farage’a stwierdził, że czuje się usatysfakcjonowany, ponieważ brytyjski polityk słynie z elegancji.

– Naprawdę jestem pod wrażeniem

– zupełnie nie na temat, stwierdził były premier Polski.

– Oby tak dalej, panie Farage

– zakończył mocno zmieszany.

Cóż, może wyborcy w Polsce, podobnie jak i lokalna scena polityczna dają się nabierać na tuskowe sztuczki rodem z podręczników marketingu politycznego, —  ale wytrawni i doświadczeni europejscy politycy dalecy są od zaspokojenia swojego intelektu  [nie]merytorycznymi wydmuszkami.

 ———————————————

Anna Wiejak

wtorek, 13, styczeń 2015
Za; http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8082-nigel-farage-zmiazdzyl-donalda-tuska
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, PO, UNIA EUROPEJSKA, Wlk. Brytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.