Amnesty International broni ukraińskiego nazizmu!!!

neobanderowcy1Draginja Nadaždin, (Urodzona w Mostarze – Bośnia i Hercegowina; nich ta pani wraca do siebie i tam broni praw…  a nie tu, za nasze pieniądze obraża Polaków!!!   —  przyp. emjot)  —  dyrektor   Amnesty  International  Polska  — interweniowała u rektora Uniwersytetu Wrocławskiego w sprawie postawy prof. Bogusława Pazia, stając w obronie neonazistowskich bojówek odradzającego się na Ukrainie nacjonalistycznego ruchu noszącego znamiona nazizmu.

Co ciekawe,  — pragnąca rękami Jego Magnificencji Rektora UW ocenzurować wypowiedzi tego wybitnego naukowca  — Nadaždin, zwróciła się z prośbą o „przyjrzenie się działalności naukowej” rzeczonego,  — w czym nie sposób nie dopatrzeć się prób nacisku na władze uczelni, aby usunęły profesora Pazia z szeregów kadry naukowej.

„Ostatnie doniesienia medialne wskazują na bardzo niepokojące antyukraińskie i homofobiczne wypowiedzi pana profesora (dla przykładu: gazeta.pl, Barbara Stankisz:

„Wykładowca obraża Ukraińców i elektorat Biedronia. Przystoi profesorowi?”, dostęp: 12.12.2014 r.)”

  — napisała Nadaždin.

Jej szczególne zaniepokojenie wzbudził jednak list otwarty prof. Bogusława Pazia do kard. Stanisława Dziwisza z dn. 17 września 2014 r.,

„w którym to pan profesor, argumentując swoje antyukraińskie nastawienie, powołuje się na raporty Amnesty International”.

„Stanowczo sprzeciwiam się tak instrumentalnemu i jednostronnemu wykorzystaniu informacji prezentowanych w raportach Amnesty International”

— zaprotestowała dyrektor AI, nie odnosząc się jednak w sposób merytoryczny do przedstawionych we wspomnianym liście argumentów przemawiających za nie urządzaniem na terenach kościołów imprez wspierających ukraińskie bojówki (treść listu publikujemy poniżej).

– To jest nowa jakość, kiedy AI skarży się na tych, co protestują przeciw wspieraniu nazizmu

– zauważył prof. Bogdan Paź, komentując zdarzenie na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

– Dla Pani z AI nie mam dobrych wieści  – nie odpuszczę!

– zapowiedział, dodając nie bez sarkazmu, że

„jej dobra rada złożona rektorowi UW”, aby przyjrzał się jego działalności naukowej, „wzruszyła go do łez”.

– Chętnie wyślę tej białogłowie moją bibliografię – ponad 90 publikacji naukowych…

– zadeklarował.

„Amnesty International w swojej pracy badawczej na wschodniej Ukrainie dokumentuje konkretne przypadki naruszeń praw człowieka. Raporty organizacji, w tym ostatni: —  Summary killing during the conflict in eastern Ukraine z października br., —  wskazują dowody na dokonywanie zbrodni przez obie strony konfliktu”

—  stwierdziła dyrektor AI, podkreślając, iż

„żadna z prezentowanych przez organizację informacji nie uprawnia do wykorzystania jej w celu wzmacniania antyukraińskiej retoryki i poglądów głoszonych przez prof. Bogusława Pazia”.

Warto w tym momencie zauważyć, że dla AI antyukraińską retorykę stanowi potępianie zbrodniczej ideologii banderyzmu, co oznacza, że AI z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy broni tej ostatniej mimo że w okresie II wojny światowej pochłonęła ona setki tysięcy ludzkich istnień.

———————————————

Anna Wiejak

Za; http://www.prawy.pl/z-kraju/7896-amnesty-international-broni-nazizmu – poniedziałek, 22, grudzień 2014

Amnesty International to brzmi poważnie – przyjrzyjmy się zatem członkom tego gremium… wszyscy są koordynatorami programu, ciekawe kto im te programy pisze

Amnesty w Polsce  — Pracownicy i współpracownicy

Draginja Nadaždin, Dyrektorka

email: draginja.nadazdin(at)amnesty.org.pl

Urodzona w Mostarze (Bośnia i Hercegowina). W Polsce mieszka od 1994 roku. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2007 roku jest Dyrektorką Amnesty International Polska.

Marcin Leszczyński, Specjalista ds. Mediów

e-mali: marcin.leszczynski(at)amnesty.org.pl, tel. +48 691 357 935

(ur. 1981) doktorant w Zakładzie Antropologii Słowa Instytutu Kultury Polskiej UW; w latach 2006-12 redaktor czasopisma „(op.cit.,)”, do stycznia 2013 roku redaktor naczelny czasopisma „Dramatika” i pracownik Działu Dramaturgiczno-Literackiego warszawskiego Teatru Dramatycznego. Z Amnesty International współpracuje od 2009 r. w ramach kolejnych edycji Maratonu Pisania Listów. Od marca 2012 roku specjalista ds. mediów. Prywatnie poeta, amator porannej kawy, Europy Południowej i prozy eksperymentalnej – www.marcinleszczynski.art.pl

Grzegorz Żukowski, Specjalista ds. PR

e-mail: grzegorz.zukowski(at)amnesty.org.pl

Absolwent nauk politycznych i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Z Amnesty International związany od 2007 r. Współkoordynował warszawską grupę lokalną. Był również stażystą w Zespole ds. UE i organizacji międzynarodowych, odpowiadał za problematykę łamania praw człowieka w wojnie z terroryzmem. Obecnie pracuje w biurze, jako Specjalista ds. PRu. Pasje: Fotografia i reportaż.

Martyna Markiewicz, Koordynatorka aktywizmu

e-mail: martyna.markiewicz(at)amnesty.org.pl

Absolwentka europeistyki na UAM w Poznaniu. Trenerka warsztatów z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, odpowiedzialnej konsumpcji, edukacji globalnej, społeczeństwa obywatelskiego, stosowania metod aktywnych w nauczaniu, animacji czasu wolnego. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Szkoły Dramy Stosowanej. W Amnesty od 2006 roku, początkowo jako członkini grupy lokalnej i zespołu edukacyjnego w Poznaniu. W wolnym czasie lubi daleko wyjeżdżać.

Aleksandra Zielińska, Koordynatorka kampanii

e-mail: aleksandra.zielinska(at)amnesty.org.pl

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Z AI związana od 2008 roku: początkowo jako wolontariuszka, następnie koordynatorka warszawskiej grupy lokalnej. Aktualnie koordynatorka kampanii. Pasje: podróże po wyspach Morza Śródziemnego i narciarstwo.

Weronika Rokicka, Koordynatorka Kampanii

e-mail: weronika.rokicka(at)amnesty.org.pl

Doktor nauk humanistycznych, absolwentka nauk politycznych i indologii na Uniwersytecie Warszawskim, jako stypendystka rządu indyjskiego i programu Erasmus Mundus 2 lata spędziła w Azji Południowej. Z Amnesty związana od 2009 roku, od początku 2013 roku koordynatorka kampanii. Prywatnie amatorka biegania i fanka krykieta.

Marek Pękalski, Menadżer ds. Marketingu i Mobilizacji

Z wykształcenia ekonomista, specjalizuje się w doradztwie strategicznym i marketingu internetowym. Z Amnesty związany od 2011 roku. Prywatnie: biega, podróżuje, słucha muzyki, przesiaduje w Kinotece. Rocznik ’77 – rówieśnik Pokojowej Nagrody Nobla dla Amnesty. Przypadek? 😉

Anna Kulikowska (Kuczak), Menadżerka ds. programowych i edukacji praw człowieka, Zastępczyni Dyrektorki Stowarzyszenia

e-mail: anna.kulikowska@amnesty.org.pl, tel. 605 921 200

Absolwentka Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2013 r. posiada uprawnienia radczyni prawnej. Z Amnesty International związana od 2001 r. Koordynatorka krajowych i międzynarodowych projektów z zakresu edukacji praw człowieka, edukacji globalnej i obywatelskiej prowadzonych przez Stowarzyszenie Amnesty International w latach 2007-2013. Obecnie odpowiedzialna za programową działalność Stowarzyszenia.

Aleksandra Górecka, Koordynatorka projektu „Prawa Człowieka TERAZ! To jest w Twoich rękach”

e-mail: aleksandra.gorecka(at)amnesty.org.pl

Do AI dołączyła  w 2009 r. początkowo w roli wolontariuszki, potem aktywistki. Dotychczas współpracowała przy realizacji projektów edukacyjnych, wspierających aktywizm lokalny  oraz na rzecz uchodźców i migrantów. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji globalnej, ukończyła kurs trenerski Fundacji 11 Muz w ramach Szkoły Trenerów PKR. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych i Podyplomowych Studiów Wschodnich.

Magda Wojciechowska, Specjalistka ds. bazy danych

e-mail: magda.wojciechowska(at)amnesty.org.pl

Absolwentka profilaktyki społecznej i resocjalizacji na UW, ukończyła podyplomowe Studium Badań Społecznych i Rynkowych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W Amnesty International od marca 2010 r. Najpierw, jako telemarketerka, następnie jako koordynatorka telemarketingu. Aktualnie wspiera Zespół ds. Mobilizacji w zakresie utrzymania bazy danych.

Adrian Zarzecki, Koordynator Programu DDC

Adrian Zarzecki , Koordynator Programu Direct Dialog Campaign Absolwent politologii. Kierunek ukończył na WSNSiR Uniwersytetu Warszawskiego. W Amnesty od 2006 roku. Swą przygodę zaczynał jako Rekruter w programie DDC. Po godzinach – instruktor pływania, triathlonista, maratończyk, Iron Man.

Joanna Barczuk, Menadżerka biura

Absolwentka etiopistyki w Instytucie Orientalistycznym UW, stypendystka londyńskiej School of Oriental and African Studies. Od lat angażuje się w działania na rzecz globalnego Południa oraz akcje promujące wiedzę o Afryce i integrujące środowisko uchodźców w Polsce. W Amnesty od stycznia 2009 roku. Jej pasje – podróże, kino, książki.

Zdjęcia brak…             Natalia Mioduszewska, Asystentka biura

W Amnesty od 2006 r. Początkowo, jako praktykantka u koordynatora kampanii, później w sekretariacie i w DDC. Obecnie pełni obowiązki Asystentki biura. W wolnym czasie – podróże i fotografia.

Rafał Panecki, współpracownik biura

e-mail: rafal.panecki(at)amnesty.org.pl

Koordynator projektu Amnesty Bus w latach 2010, 2011 i 2012. W Amnesty od początku 2009. Od kilku lat koordynator warszawskiej grupy lokalnej. Autor wielu wysokiej klasy amnestyjnych projektów graficznych. Z powołania matematyk. Miłośnik motoryzacji.

Michał Kurpiński, Koordynator Pilnych Akcji

e-mail: michal.kurpinski(at)amnesty.org.pl

Absolwent anglistyki UW oraz kursu Międzynarodowej Ochrony Praw Człowieka ISP PAN. Członkiem Amnesty został w roku 2006, w sieci Pilnych Akcji od 2010. Siecią Pilnych Akcji kieruje jako wolontariusz. Z zawodu tłumacz. W Amnesty jest obecny wirtualnie, doglądając czwórki dzieci.”

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, ISLAM, NAZIZM, PRAWA CZŁOWIEKA, UPA-OUN, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.