Oppenheimer wyrzuca Butler-Błasińską na bruk.

Aby zdać sobie sprawę z wielopokoleniowych morderstw na takiej samej zasadzie jak w mojej rodzinie Gawrońskich —  należy z rozwagą brać udział w życiu społecznym w celu poznania wroga. 

Aby kontrolować świat judeo-sataniści nie cofną się przed niczym, a w szczególności przed zdziczałą satysfakcją,  jaką jest dla nich cierpienie rodzin lub długoletnie niszczenia człowieka. — Wszak oni nie żyją dla ludzi i z ludźmi — tylko z mamoną i przeciwko ludziom.

Pani Butler-Błasińska jest jedną z głównych spadkobierczyń po gigantycznym majątku Lorda Butlera, —  a dzisiaj zapadł wyrok,  aby ją eksmitować właśnie z kamienicy należącej do Oppenheimer family w centrum Warszawy.

Na śmierci Lorda Butlera zyskała właśnie ta rodzina oraz prominentni ich kolaboranci w Zjednoczonym Królestwie i USA. http://www.businessinsider .com/history-of-de-beers-2011-12?op=1

No cóż,  są jeszcze Polacy,  którzy nie boją się pamiętać, kto kogo mordował i w jakim celu.

Nawet informacje tłumione przez opłacanych kacyków podających się fałszywie za prawdziwych patriotów-Polaków z pejsami i ich media  — nie są  w stanie zatrzymać Nas Polaków w Polsce i zniszczyć pamięci o trwającym wielopokoleniowym ludobójstwie Polaków w Polsce.

Rzekomo patriotyczne media — były dzisiaj nieobecnie w Okupacyjnym Sądzie Warszawskim  — gdzie zapadł haniebny wyrok eksmisji na Polskę reprezentowaną przez Panią Butler-Błasińską.

Gazeta

„ Dobry Wieczór ”,

Warszawa , dnia 3 marca 1937 r., Nr. 62

Już i z Anglii zgłaszają się spadkobiercy  magnackiej fortuny Lordów BUTLERÓW

***

Już w Anglii znaleźli się pretendenci do spadku po Lordach Butlerach ,przypadającego polskim potomkom wygasłego rodu szkockich magnatów.

Wiadomość o milionowym spadku szybko przedostała się za granice, budząc szczególnie zainteresowanie w Anglii,  gdzie prasa tamtejsza podaje przedruki z „ Kuriera Czerwonego ”,  który pierwszy opublikował wiadomości o spadku.

Ostatnio „ Sunday Express ” z dnia 28 lutego dorzuca ze swojej strony garść nowych informacji otrzymanych od jednej w Anglii spadkobierczyni pani Sadie Ehrenbard.  — Mieszka ona w Webley Park w Middlesex.

Nazwisko jej panieńskie brzmi Butler, rodzina jej od stu lat przechowuje tradycje o spadku .  — O rozpoczętych krokach (krakach) w celu wyegzekwowania angielskich milionów dowiedziała się z gazety przesłanej jej przez kogoś z krewnych z Paryża.

Pani Sadie Ehrenbard zainteresowała się bardzo polskimi Butlerami i chce jak najprędzej nawiązać z nimi kontakt.

Jak twierdzi , konsorcjum adwokatów Londyńskich —  prowadzi na własną rękę poszukiwania w archiwach , aby odnaleźć wszystkie obiekty spadkowe.

— W rodzinie pani Ehenbard krąży legenda o szkockim magnacie, który przed 135 laty wyemigrował z ojczyzny i brał udział w powstaniu Kościuszkowskim.

Po skończonej insurekcji powrócił do Szkocji i dorobił się na operacjach bankowych milionów.

Pojąwszy za żonę Polkę zastrzegł w Testamencie podział swej kolosalnej fortuny między spadkobierców Polskich , ale wówczas dopiero,  gdy Polska odzyska niepodległość.

Tak wygląda legenda o milionach Butlerowskich w wersji angielskiej.

Jak słychać — do spadku pretendują też i Butlerowie francuscy, których odszukano w Paryżu aż 12 – tu .

— Wszyscy oni uważają spadek za rzecz całkiem realną i nie tracą nadziei na otrzymanie choć drobnej części.

Według moich obliczeń — mówi pani Ehrenbard – wraz z procentami suma urosła do 5 milionów Funtów Sterlingów.  — Jeżeli uda się mi otrzymać z tego cokolwiek,  podzielę się swym „ darem z nieba ” z ubogimi .

W trakcie Powstania Warszawskiego walczyli o wolność stolicy Polski, przelewali za nią krew, a po wojnie za poświęcenie wobec Ojczyzny często byli prześladowani, a nawet likwidowani przez komunistyczne władze.

Dzisiaj – w odróżnieniu od swoich oprawców – mają głodowe emerytury, a w dodatku często grozi im eksmisja na bruk z mieszkań, gdzie żyją od dziesięcioleci i gdzie tworzyła się historia wolnej Polski.

Barbara Butler-Błasińska,  to córka Powstańców Warszawskich. — Od lat zabiega o pamięć pamięć należną bohaterom Polski Walczącej.

Po II wojnie światowej rodzina Błasińskich zamieszkała w Warszawie przy ul. Noakowskiego.

W 1989 r. zaproponowano im wykup mieszkania na preferencyjnych warunkach, o co zresztą sami zabiegali.

Jednak ówczesny dawny burmistrz,  Jan Rutkiewicz nie pozwolił na wykup mieszkania, natomiast osobom z zewnątrz, które nie były lokatorami, sprzedawał lokale. 

Sprawa przez wiele lat toczyła się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Również sejmik samorządowy i samorządowe kolegium odwoławcze potwierdziły naruszenie prawa przez burmistrza, ale to wszystko nie na wiele się zdało.

– O dziwo, w Polsce po 1989 r. wywłaszczono tych, którzy przed wojną zamieszkiwali Warszawę,  — którzy w czasie okupacji bronili jej z narażeniem życia

– zauważa Barbara Butler-Błasińska.

Podwyższano też w całej Warszawie wysokość czynszów, który w przypadku wyżej wspomnianego mieszkania wynosi 2 tys. 156 zł.

— Nikt nie zważa, że w większości są to ludzie starsi, którzy nie mają pieniędzy, żeby spełnić wygórowane wymagania urzędnicze.

– To nic innego jak zagłada przygotowana przez stołeczne władze, które z jednej strony nazywają powstańców bohaterami i chlubą Narodu, oddając im hołd za heroiczną walkę i za to, co zrobili,  — z drugiej zaś swoimi działaniami po prostu ich zwalczają.

Ta masowa akcja sprawia, że większość kamienic dziś staje się pusta

– oświadcza Barbara Butler-Błasińska.

– Władze niemieckie oczyszczały Warszawę z warszawiaków, polityka obecnych władz niczym nie różni się od tej sprzed lat.

Przed tablicą Szarych Szeregów przy ul. Noakowskiego 12 — władze Warszawy szykują bramę straceń dla ich rodzin.

To pokazuje, jak państwo,  — które powołuje się na wartości i oficjalnie oddaje hołd swoim bohaterom, —  w rzeczywistości traktuje tradycje Polski Walczącej, niszcząc ludzi, którzy tę niepodległość wywalczyli

– podsumowuje Barbara Butler-Błasińska.

Przypomina, że po śmierci ojca, w lipcu 2012 r., zwróciła się do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Gminy Warszawa-Śródmieście o zamianę mieszkania na mniejsze, ale nie otrzymała odpowiedzi.

– Prośba została ponowiona po śmierci mamy w październiku 2012 r. i też pozostała bez echa

– oznajmia Barbara Butler-Błasińska.

Natomiast 17 marca br. trafiło do niej pismo podpisane przez Małgorzatę Mazur, dyrektora zakładu gospodarowania nieruchomościami dzielnicy Warszawa-Śródmieście,  — która nie przychyliła się do prośby mieszkańców o umorzenie zadłużenia.

— Z pisma wynika, że eksmisja z lokalu jest nieunikniona.

W tej sytuacji Barbara Butler-Błasińska skierowała skargę do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o naruszenie prawa przez Miasto Stołeczne Warszawa wobec rodzin oficerów II Rzeczypospolitej i żołnierzy Polski Walczącej.

Zaznaczyła jednocześnie, że jest to cios wymierzony w środowisko żołnierzy niezłomnych oraz w wartości, na które powołuje się państwo polskie.

Ostatecznie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Warszawie, która skierowała ją do sądu.

– Dziwnym trafem rozpatrzenie tej sprawy wyznaczono na koniec lipca początek sierpnia br.,  — kiedy przypadają obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, w których jako córka powstańców będę uczestniczyć.

Mam nadzieję, że moja prośba o wyznaczenie innego terminu zostanie uwzględniona

– oczekuje Barbara Butler-Błasińska.

Spadkobierczyni patriotycznych tradycji rodziców otrzymała też dwa pozwy – komorniczy i eksmisyjny,  — przy czym termin rozprawy eksmisyjnej wyznaczono na…  17 września br.

Nie chodzi tu tylko o mieszkanie, ale przede wszystkim o miejsce kultury i pamięci narodowej.

To w kamienicy przy ul. Noakowskiego 12 powstały Szare Szeregi. — Współtworzyli je bliscy Barbary Butler-Błasińskiej, w tym jej mama Irena.

To także tu mieści się dzisiaj siedziba i archiwum Stowarzyszenia Kombatantów – Duszpasterstwa Weteranów Kawalerii i Artylerii Konnej – pierwszej niepodległościowej organizacji niepodległościowej w PRL-u, która przechowała tradycje polskiego wojska niszczone w okresie komunizmu.

Swoją siedzibę ma tutaj także Niezależny Społeczny Ruch Kobiet, któremu przewodniczy Barbara Butler-Błasińska – organizacja, która nawiązuje do obecności kobiet w walce o niepodległość powołanej pod patronatem gen. Marii Wittek, komendantki głównej Wojskowej Służby Kobiet Armii Krajowej,  — a także mieści się tu archiwum Koła Pokoleń Akowskich Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

– Zwracaliśmy się do prezydent Warszawy, aby zważając na zasługi dla historii Polski osób, które zamieszkiwały to miejsce, aby szanując tradycje niepodległościowe, odstąpiła od eksmisji.

Widać jednak, że kultywowanie tradycji nie jest najmocniejszą stroną obecnych władz Warszawy, bo i tym razem decyzja była odmowna.

W zamian otrzymałam nakaz opuszczenia lokalu

– tłumaczy Barbara Butler-Błasińska.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/43101,wdziecznosc-wladz-warszawy-wobec-jej-obroncow.html

– Jeżeli pójdziemy na bruk, — to wraz z nami na ulicy wyląduje cała tradycja polskiej kawalerii tu przechowywana,  — pamiątki po żołnierzach Powstania Warszawskiego

– dodaje spadkobierczyni polskiej tradycji niepodległościowej.

————————————————————-

Za; http://rafzen.wordpress.com/2014/12/16/oppenheimer-wyrzuca-butler-blasinska-na-bruk/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Bieda, Eksmisje, HISTORIA POLSKI, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, MONARCHIA POLSKA, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Powstanie Warszawskie, Roszczenia wobec Polski, Sejm, Szare Szeregi, Zbrodnie komunistyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.