Warszawa: „Patroszenko won z polskich stron!”

a131-533x400Dwudniową wizytę w Polsce rozpoczął dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. — Oligarcha stojący na czele państwa ukraińskiego przybył uczestniczyć w podpisaniu przez Bronisława Komorowskiego ustawy o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, jutro zaś spotka się z ukraińskimi studentami w Lublinie.

Jednym z punktów wizyty „króla czekolady” było też wystąpienie w sejmie. — Do budynku parlamentu musiał się jednak dostać tylnym wejściem – przed wejściem głównym na Poroszenkę czekali demonstranci protestujący przeciwko polityce władz Kijowa wobec Noworosji i gloryfikacji zbrodniczych formacji nacjonalistów ukraińskich.

Wśród uczestników protestu byli również członkowie Falangi i redakcji Xportal.pl. —  Ukraińskiego prezydenta powitały hasła takie jak „Na pohybel oligarchom”, „Wołyń zawsze pamiętamy” czy „Patroszenko won z polskich stron”.

Źródło: http://xportal.pl/?p=18037 | Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11224&Itemid=56
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, POlska w likwidacji, PROTESTY, Ukraina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.