Nie mamy już nic do stracenia ODEZWA IGORA IWANOWICZA STRIEŁKOWA – 03.06.2014 r. – WAŻNE!!!

Обращение Игоря Ивановича Стрелкова 03.06.2014. ВАЖНО!!!

ukra1344

“Ludzie,  którzy  zginęli dzisiaj w szeregach pospolitego ruszenia (wszyscy jak jeden – to  miejscowi,  urodzeni w regionie donieckim) nie chcieli być bohate- rami. Martwymi.  I,  możliwie,  że nie zostaliby nimi, gdyby były u nas pod do- statkiem  broń  i  wyposażenie,  instruktorzy  i  chociaż elementarne zaplecze, tyły.

Długo milczałem na temat „pomocy Rosji”. Dlatego, że wszystko rozumiem – i niuanse „wielkiej polityki”,  w  porównaniu z którymi Sławiańsk – to maleńka kruszynka – plamka  na  obrusie Historii  i ogromne ryzyko, na które powinna pójść Rosja,  aby  pomóc  nam  siłą zbrojną i masa innych czynników uwzględ-nionych i nieuwzględnionych.

NIE ROZUMIEM TYLKO JEDNEGO : DLACZEGO MOŻNA BYŁO, RYZYKUJĄC WSZYSTKIM, RATOWAĆ KILKA DZIESIĄTKÓW TYSIĘCY, SZANOWANYCH PRZEZE MNIE OSETYŃCZYKÓW – KUDARCÓW, RZUCIWSZY SIĘ IM DO POMOCY, NIE PATRZĄC NA NIC, A RÓWNOCZEŚNIE MIESIĄCAMI JUŻ „MARUDZIĆ” Z PILNĄ, NIEZBĘDNĄ POMOCĄ ROSJANOM??? KTÓRYCH TUTAJ SĄ MILIONY!!!

Czy  naprawdę  w  Moskwie  myślą,  że  kilka  setek  byle jak uzbrojonych rosyj- skich ochotników – to jest wszystko, czego potrzeba i że tego zupełnie wystar czy?

Chciało by się zobaczyć teraz w okopach w Siemienowce chociaż jednego urzę dnika, „odpowiadającego” za Południowy Wschód (oni są)…

Teraz w Krasnym Limanie ludzi rozstrzeliwuje się po prostu na ulicach.

W  Zielonym Klinie w najlepszym wypadku wywozi się w nieznanym kierunku, a w gorszym – rozstrzeliwuje się każdego, kto nie ma miejscowego zameldowa nia.

I to wszystko w sytuacji, gdy nasi żołnierze z pospolitego ruszenia wszyscy już stamtąd się wycofali!

Czy to za mało dla ingerencji wojskowej???

Ile trupów jeszcze potrzeba, aby podjąć decyzję?

Albo ja, zamiast twardej obrony, powinienem się zająć ratowaniem ludzi?

Masową ewakuacją?

Ja nie będę mógł ze swoimi skromnymi siłami zrobić nawet tego.

To wszystko, znów zaczął się atak, sądząc po strzelaninie.

Można drukować, rozpowszechniać. Nie mamy już nic do stracenia”.

————————————-

3 czerwca 2014 r. 5:58 PM
http://rons-inform.livejournal.com/
Tłumaczył Janusz Sielicki
3.6.2014
Za; http://gazetawarszawska.com/2014/06/03/33688/
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, PROTESTY, REWOLUCJE, Ukraina, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.