Izrael: „Śmierć chrześcijanom!”

Izrael: „Śmierć chrześcijanom!”Na budynku biura  katolickiego epis- kopatu  w  Ziemi  Świętej  pojawił  się napis:  „Śmierć  Arabom, chrześcija- nom i wszystkim, którzy nienawidzą Izraela”.

To kolejny taki atak w ostatnich dniach.

Łaciński patriarchat Jerozolimy poinformował w środę,  że na budynku biura katolickiego  episkopatu  pojawiło  się  graffiti, w którym życzono śmierci róż- nym  grupom  wyznaniowym  i  etnicznym:  „Śmierć Arabom, chrześcijanom i wszystkim, którzy nienawidzą Izraela” – napisano po hebrajsku. Obok umie szczono gwiazdę Dawida.

Zdewastowano budynek znajduje się na północ od Jerozolimy. Jest prowadzo ny przez  Legionistów Chrystusa.  Biskupi z Izraela podkreślili, że są zaniepo- kojeni ilością ataków na mienie chrześcijańskie i groźbami wobec chrześcijan .  Dodatkowo,  jak  wskazali,  brak  odpowiednich reakcji ze strony izraelskich polityków.

Fronda  informowała  kilka  dni  temu  o ostatnich atakach.  Radykalni Żydzi między  innymi  zniszczyli  krzyże  i zdewastowali ołtarz. Jeden z rabinów do- magał się też, by wszyscy wyznawcy Chrystusa opuścili szybko Izrael; w prze- ciwnym razie groził użyciem przemocy.

 fot. sxc hu; / pac/kath.net; za; http://www.fronda.pl/8.05.2014
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, MOWA NIENAWIŚCI, Roszczenia żydowskie, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.