Żydowska wyżerka u Franciszka Ubogiego – „Nic już nie będzie takie samo. To jest coś niezapomnianego w moim życiu”- powiedział prezes agencji „Jewish News Agency”

Bergoglio i żydy Bergoglio i żydy

Rabini przed ostatecznym atakiem. Przygotujcie się na ostateczny atak rabinów.  Informacja pochodzi z prasy żydowskiej.

Fotografia  poniższa  zyskała  błyskawicznie  ogromny wydźwięk na portalach społecznościowych (żydowskich-tłum.). Były kardynał Jorge Bergoglio zorga- nizował we czwartek lunch z  15 przywódcami  argentyńskiej społeczności ży- dowskiej. Spożywano i rozkoszowano się koszernymi daniami a także śpiewa- no hebrajskie pieśni w Domu Św. Marty w Watykanie.

Skromnie  zastawiony  stół  symbolizował  kamień  milowy  w  historii dialogu międzyreligijnego.  Coś bardzo wyjątkowego wydarzyło się we czwartek w  Do- mu Św. Marty gdzie mieści się rezydencja papieża w Watykanie.

15 przywódców  żydów  argentyńskich,  którzy  mieli  okazję  uczestniczenia w spotkaniu  z  przywódcą  Kościoła Katolickiego,  było  po  prostu zdumionych. Papież  przyjął  ich jako swoich  „braci” a lunch stał się „historyczną” chwilą.

Fotografia jest powielana i szybko rozprzestrzenia się na twitterze i  faceboo- ku. Były kardynał Jorge Bergoglio ciepło i przyjacielsko zwracał się do siedzą- cych przy stole rabinów i przywódców argentyńskich żydów.

 „Nic już nie będzie takie samo. To jest coś niezapomnianego w moim ży- ciu”– powiedział prezes agencji „Jewish News Agency”, który brał udział w spotkaniu. 

„Obecność żydowskiej społeczności i papieża ma globalne znaczenie” – dodał.

Niektórzy z tych, którzy brali udział w spotkaniu  zapewnili  agencję   „Jewish News Agency”, że

 „po raz pierwszy podawano koszerne jedzenie i śpiewano  w  Watykanie po hebrajsku. Skromny stół symbolizował kamień milowy w dialogu mię dzyreligijnym”. 

„Hine ma tov uma naim shebet ajim gam yahad” brzmiała pieśń  śpiewa- na razem z papieżem.  Czytaj dalej →

Ten wpis został opublikowany w kategorii Franciszek, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.