„Polska była w ciąży z Izraelem” – Szewach Weiss (były ambasador Izraela w Polsce)

Szewach Weiss ,  były  ambasador  Izraela  w  Polsce,   zaproszony  do  studia TVN24  w  związku  ze  śmiercią  Ariela Szarona w dniu 11 stycznia 2014 roku: —   „Polska była w ciąży z Izraelem”

Użył tego wyrażenia rozpływając się nad wielkimi przywódcami Izraela  i  wy- bitnymi osobistościami pochodzącymi z Polski:   —   od  Begina  począwszy na Arielu Szaronie — (pochodzącym z Lublina?)  skończywszy.

Zaskoczony widać użytym wyrażeniem redaktor prowadzący dopytał   — „co z tą ciążą?

— Weiss powtórzył: — „Polska była w ciąży z Izraelem”.

Poza tym mówił o bardzo dobrej opinii o Polsce  w  Izraelu w tamtejszych  me- diach, do których sam jest często zapraszany  i „o naszym ukochanym prezy-dencie Komorowskim”…

emjot
Źródło: TVN24, sobota 11 stycznia 2014 r.

______________________________

 […] Pomiędzy 16 a 30 sierpnia 2005 roku izraelskie wojsko i policja usunę ły 8500 żydowskich osadników z 21 osiedli w Strefie Gazy.

Kiedy stało się jasne, że premier nie cofnie się przed zlikwidowaniem osie dli, grupa ultraprawicowych rabinów na czele z Yosefem Dayanem rzuciła na  Szarona  starożytną  klątwę,  wzywając  Anioła Śmierci, aby zabił szefa rządu. […]

Szaron trafił do szpitala 18 grudnia 2005,  po  tym, jak ucierpiał na skutek niewielkiego  udaru mózgu.   Hospitalizację  zakończono  po kilku dniach, podczas niej stwierdzono także niewielką dziurę w sercu premiera. Wyznaczono mu operację kardiochirurgiczną na 5 stycznia 2006 roku.

4 stycznia 2006 Szaron doznał ciężkiego udaru mózgu i został przewiezio- ny ze swego rancza Havat Hashikmim na pustyni Negew do szpitala Hada ssa w Jerozolimie. Tam przeprowadzono operację mózgu premiera.

Mimo,  że  stan  Szarona  określany  był jako stabilny,  lekarze opisali udar jako „znaczny.  Po siedmiogodzinnej operacji mającej na celu zahamowa- nie  krwotoku  do  mózgu  i  usunięcie  zakrzepłej  krwi  neurolodzy ocenili szanse na wyzdrowienie jako bardzo niskie.

Szaron pozostawał w śpiączce od 4 stycznia 2006. […]

Źródło: Ariel Szaron: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ariel_Szaron
Ten wpis został opublikowany w kategorii CYTATY, HISTORIA POLSKI, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, Roszczenia żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.