“Polacy jak psy węszące” – “Jeśli Żydzi i Niemcy są od nas mądrzejsi, to cieszmy się”

O. Dyrektor  w  sobotę po północy (z 28 na 29 grudnia b.r.),  na  falach swojej rozgłośni nazywanej “katolicki głos w twoim domu”,  porównał Polaków  do “psów węszących”

Miało to miejsce po tym, jak jeden z słuchaczy  zadzwonił do radia i wypowia- dając się na temat biedy  i  zrujnowanej gospodarki w Polsce,  zwrócił  uwagę,  że od 1989 roku stery polityki w naszym kraju znajdują  się  w rękach  żydow- skich, wymieniając m.in Michnika, Kuronia, Geremka…

Prowadzący audycję odciął się od tej wypowiedzi apelując do słuchaczy, żeby nie używali przymiotników i wyraził opinię, że jego zdaniem, narodowość nie ma znaczenia …

Po  muzycznym  przerywniku, niezwłocznie  włączył się do dyskusji ojciec dy- rektor  zbulwersowany wypowiedzią słuchacza ripostując:

—  “jeśli żydzi są od nas mądrzejsi, to cieszmy się”, — “jeśli Niemcy są od nas mądrzejsi, to cieszmy się, uczmy się od nich”…

po czym wygłaszając mądrości na temat wyborów,  w których według niego to od  nas zależy,  kogo wybieramy i kto nami rządzi  i  o wpływie,  jaki  rzekomo mamy na swój los, w konkluzji wyraził się dosłownie:

“a nie węsząc ja te psy…  szukać winnych … “

Pomijając już  fakt rzekomego wpływu,  jaki  mamy  na  nasze  rządy  podczas wyborów — który jako żywo przypomina “wybór”,  proponowany przez Henry Forda: “możesz kupić nasz samochód w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”   —   użycie  takich  słów  w  stosunku  do  rodaków szukających przyczyn upadku swojego Państwa, de facto wyklucza wypowia-dającego te słowa spośród tego Narodu.

Nie pierwszy to zresztą  raz , kiedy o. dyrektor  pozwala  sobie na  obraźliwe w stosunku  do  Polaków wypowiedzi  —   np.  ulubionym  i  często  powtarzanym przez niego  powiedzeniem jest:  —  “Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Dlaczegoś głupi? Boś biedny”.

Ojciec dyrektor  na pewno biedny ani głupi nie jest.  Ostatnio  słynie  z  budo- wy świątyni, w której szczególne miejsce będzie zajmować “kaplica pamięci” …..  w hołdzie Polakom ratującym Żydów, takie małe  “Yad Vashem”…..

emjot – cyt. z pamięci
„kaplica” Foto/Radio Maryja

“Otóż jak wiemy, w dolnej kaplicy, Kaplicy Pamięci pragniemy umieścić nazwiska   Polaków,  którzy  zginęli  w  obronie   Żydów,  ratując   swoich braci.   I  tych  wszystkich,  którzy  narażali  swoje  życie, ratując swoich sąsiadów, braci  – Żydów”.

 [ Kaplica Pamięci – w hołdzie Polakom ratujących *Żydów – RadioMaryja.pl: http://www.radiomaryja.pl/informacje/kaplica-pamieci-w-holdzie-polakom-ratujacych-zydow/]

Rydzyk_konwentnarodowypolski.wordpress.comFoto/konwentnarodowypolski.wordpress.com

* pisownia oryginalna

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.