Życzenia • specjalnie – Stanisław Michalkiewicz

W dzień Bożego Narodzenia radość wszystkiego stworzenia”   —   głosi stara kolęda. Być może kiedyś tak było, ale nie dzisiaj.

Dzisiaj dzień Bożego Narodzenia wprawdzie nadal wzbudza radość,  ale  tylko w części „stworzenia”. Pozostała część w dzień Bożego Narodzenia nie dozna- je żadnej radości, tylko odczuwa konsternację, albo nawet irytację.

Te negatywne emocje wzmagają się zwłaszcza w momentach, gdy pada rozkaz wyrugowania religii z życia publicznego. Dotyczy on oczywiście tylko chrześci jaństwa,  bo takiego np. judaizmu, ani  jego  świeckiej mutacji w postaci socja- lizmu nikt nie ośmieliłby się rugować.

Dlatego jeśli w noc wigilijną, w związku z „radością wszystkiego stworzenia”, nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem, to warto pamiętać, iż działa to rów- nież w drugą stronę i wielu ludzi właśnie wtedy ujada lub nawet wyje po psie- mu.  Wystarczy zajrzeć na internetowe fora, by usłyszeć to ujadanie i wycie.

Ale  —  jak powiada przysłowie   —   psiaki szczekają,  a  karawana jedzie dalej. Kontynuujmy  tedy  podróż  przez  dzieje  bez  zwracania  specjalnej uwagi  na psie głosy, a gdyby jednak okazały się zbyt natarczywe   —   przywołajmy  je do porządku przygotowanym uprzednio tęgim kijem. Czytaj dalej →

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii JUDAIZM - ŻYDZI, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.