Ukraina na krawędzi katastrofy ekologicznej – (SHELL i gaz łupkowy – Szokujące video).

a1,3Ukraina na krawędzi katastrofy ekologicznej. W regionie donieckim mieszkańcy przegnali wiertaczy z koncernu SHELL. (Szokujące video). 

Mieszkańcy niewielkiej wioski Starowarwarowka nie zamierzają poddawać się. We wtorek pracownicy koncernu Shell, który prowadzi poszukiwania gazu łupkowego na obszarze juzowskim, próbowali dokonać odwiertu w pobliżu wioski Starowarwarowka w regionie donieckim. Przy czym miejsce zostało wybrane, w istocie, w granicach obszaru zamieszkałego, w odległości 500 metrów od wioski.

Ale miejscowi mieszkańcy ściągnęli na miejsce odwiertu maszynami rolniczymi i zmusili wiertaczy do odwrotu. Włościanie jednakże obawiają się, że „shellowcy” wkrótce powrócą.

Wcześniej na zebraniu mieszkańców Starowarwarowki jednogłośnie sprzeciwiono się poszukiwaniom gazu łupkowego.

Koncern Shell dokonał pierwszego odwiertu na obszarze złóż juzowskich łączących terytorium regionów charkowskiego i donieckiego jeszcze we wrześniu. Później w pobliżu wioski Wiesiełoje regionu charkowskiego rozpoczęły się prace szczelinowania hydraulicznego.

Przypomnijmy, że 24 stycznia 2013 roku Ukraina podpisała umowę z koncernem Shell, o podziale wpływów z wydobycia, na 50 lat. Koncern Shell będzie inwestować i wydobywać gaz na obszarze juzowskim.

__________________________

Za: http://3rm.info/42380-v-doneckoy-oblasti-zhiteli-prognali-burilschikov-ot-shell.html
Data publikacji: 26.12.2013
Przekład: RX
Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-na-krawedzi-katastrofy-ekologicznej-2013-12
Ten wpis został opublikowany w kategorii ENERGETYKA, FILMY - MUZYKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, Gaz łupkowy, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.