Bazylika Bożego Narodzenia

Bazylika Bożego NarodzeniaW owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta.

Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie”.

Miejsce narodzenia Jezusa jest jednym z najstarszych miejsc chrześcijańskich w Ziemi Świętej.  Od pierwszych lat istnienia chrześcijaństwa,  chrześcijanie z Betlejem otaczali czcią grotę Narodzenia.

Bazylika Bożego Narodzenia

Bazylika Bożego Narodzenia – Bazylika Konstantyniańska

Czytaj dalej →

Ten wpis został opublikowany w kategorii AMERYKA ŁACIŃSKA, Boże Narodzenie, EDUKACJA, FOOTO RELACJE - Z DJ Ę C I A, KOŚCIÓŁ KATOLICKI, KULTURA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.