Żydzi nie pozwolą na choinkę w parlamencie izraelskim /knessecie /

Żydzi nie pozwolą na choinkę w parlamencieSpiker izraelskiego parlamentu odrzucił wniosek opozycyjnej deputowanej, która wyszła z inicjatywą umieszczenia w knessecie choinki na czas Świąt Bożego Narodzenia.

Wywodząca się z arabsko -chrześcijańskiej rodziny Hana Sweid,   zapropono- wała,  aby  postawienie  choinki  w  gmachu  parlamentu  stało  się   symbolem więzi  Izraela  z  chrześcijańską tradycją oraz gestem, wobec zamieszkujących ten kraj wyznawców Chrystusa.

Jej wniosek został jednak oddalony przez spikera parlamentu Yulia Edelste- ina. Stwierdził on, że

każda frakcja polityczna może podobny symbol umieścić w używanych przez siebie pomieszczeniach knessetu,  jednak  choinka nie znajdzie się w ogólnodostępnych salach izby.

Gdy w zeszłym roku choinkę umieszczono w pobliżu Bramy Jafy, oddzielają- cej Dzielnicę Chrześcijańską Jerozolimy,  spowodowało  to  protesty radykal- nych Żydów związanych z partią Szas.

W polskim parlamencie co roku odbywają się w grudniu uroczystości żydow- skiej Chanuki,  podczas  których  zapalane są tradycyjne chanukowe świece. Czytaj dalej →

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.