Franciszek jest chory…

Bugie! Sono stata ingannata! { “to kłamstwo, zostałam oszukana” }

Wybaczcie drodzy Czytelnicy,  ale papież jest chory.  Gdyby był zdrowy, to by nie  sugerował,   że  Niepokalana  mogła  kiedykolwiek  pomyśleć,  że   została oszukana przez Pana Boga albo czynić Mu wyrzuty. […]

Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2013/12/20/papie%C5%BC_ na_ poran nej_mszy_o_tajemnicy_milczenia_maryi_/pol-757489; –  strony Radia Watykańskiego

 Jak zaznaczył Papież, ów cień, obłok Boży w naszym życiu, nazywa się ciszą,  milczeniem. Okrywa  ona  zarówno  naszą  świętość, jak  i  grzesz- ność. Tej tajemnicy nie da się wytłumaczyć, a przerwanie ciszy powodu- je utratę tajemnicy. Dlatego powinniśmy strzec w sobie tej ciszy, podob- nie jak Maryja, która niosła ją w sobie aż do stóp krzyża swego Syna.

„Ewangelia nie mówi nam, czy wyrzekła wówczas jakieś słowo, czy nie – kontynuował Ojciec Święty.  –   Była milcząca, ale w jej sercu ileż rzeczy musiała mówić do Pana!

«Tamtego dnia – o czym przed chwilą czytaliśmy – powiedziałeś mi, że  będzie  On  wielki;  Ty mi powiedziałeś,  że dasz Mu tron Jego ojca Dawida i że będzie panował na wieki. A tymczasem widzę Go tutaj!».

Maryja była człowiekiem. Może chciało się Jej powiedzieć:  —  «To kłam- stwo! Zostałam oszukana!».

Wspominał o tym Jan Paweł II, gdy mówił o Maryi w tamtej chwili. Lecz ona tym swoim milczeniem przykryła tajemnicę, której nie rozumiała,  i dzięki milczeniu pozwoliła tej tajemnicy wzrastać i rozkwitać w nadzie- i”.

I jak papieską wypowiedź pogodzić z nieomylnym Magisterium Kościoła?

Czytaj dalej →

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.