Rumuńska kolęda o dymnych żydach

Rumuńska kolęda o dymnych żydach. W państwowej telewizji rumuńskiej na kanale TVR 3, ludowy zespół muzyczny wykonał kolędę Bożonarodzeniową o paleniu żydów. W tekście kolędy figurowały następujące słowa: „Święty Boże, nie zostawiaj żydów żywych ani na niebie, ani na ziemi, tylko w rurze. Jak dym. To najlepsze co może być dla żyda”.

Dyrekcja kanału telewizyjnego po gniewnych reakcjach oburzonych telewidzów, oświadczyła, że nie odpowiada za cenzurę tekstów pieśni, które pojawiają się w emisji telewizyjnej. W opinii pracowników TVR 3 ich zadanie polega tylko na symultanicznym zamieszczaniu podpisów translacyjnych pod obrazem. Pieśń była wybrana przez Centrum Ochrony i Rozwoju Tradycyjnej Kultury (miasta) Cluj.

Społeczna organizacja do walki z antysemityzmem w Rumunii skierowała list do prezydenta Traiana Basescu i premiera Wiktora Viorela Ponta.

„Jesteśmy zszokowani tym co zobaczyliśmy w telewizji rumuńskiej na kanale publicznym a mianowicie wykonanie antysemickiej kolędy Bożonarodzeniowej. To jest bulwersujące, że nikt, aż do naszej reakcji, nie poczuł się oburzony z powodu tego rodzaju kolędy”– pisze się w liści.

Za: http://judastruth.livejournal.com/147498.html
Data publikacji: 14.12.2013
Przekład: RX
Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rumunska-koleda-o-dymnych-zydach-2013-12 –Grudzień 15, 2013
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii JUDAIZM - ŻYDZI, PROTESTY, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.