Unijne pieniądze wstrzymane. „Największa afera korupcyjna III RP” zbiera kolejne żniwo

„Największa afera korupcyjna III RP”, jak określił zamieszanie związane z przetargami dotyczącymi informatyzacji, zbiera kolejne plony. Po niemal 40 zatrzymaniach, w tym najwyższych urzędników państwowych, tzw. infoafera wywołała reakcję „superresortu” kierowanego przez Elżbietę Bieńkowską.

Przedstawiciele  resortu  infrastruktury  i  rozwoju  postanowili   najwyraźniej działać prewencyjnie i zamrozić  część  środków  przyznanych  przez  Komisję Europejską.  Powód jest prosty  –  urzędnicy obawiają się, że kolejne dni bada- nia  całej  sprawy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne mogą wykryć kolejne zaniedbania i przekręty.

To mogłoby się skończyć odebraniem pieniędzy przez Brukselę, bowiem prze- targ, którym interesuje się CBA, został w 85% pokryty przez KE.

Nie będziemy poświadczać tego zestawu faktur i wysyłać ich na razie do Komisji Europejskiej do czasu wyjaśnienia sprawy,  co  może zabrać naj- bliższe 2–3 miesiące

– mówi „Rzeczpospolitej” Iwona Wendzel, wiceminister resortu.

Badane postępowanie dotyczy zamówienia wartego ok. 12 milionów złotych.

____________________________

Więcej w „Rz”.
Lw
Fot. wPolityce.pl
Za; http://wpolityce.pl/wydarzenia/69722-unijne-pieniadze-wstrzymane-najwieksza-afera-korupcyjna-iii-rp-zbiera-kolejne-zniwo- 17 grudnia 2013
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, POlska w likwidacji, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.