Kim jest Bartoszewski ?

Jaka jest prawda o Władysławie Bartoszewskim? Kim jest ten uroczy staruszek ? Prawda może zaboleć.

Plik:Wladyslaw Bartoszewski 02.JPGfoto/wikimedia.org

Gdy wybuchła wojna  —  Władysław Bartoszewski  miał 17 lat.  19 września 1940 został  zatrzymany  na  Żoliborzu  w masowej  obławie zorganizowanej  przez hitlerowców.

Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, —  był w tym samym  transporcie co Witold Pilecki.

Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego  Auschwitz-Birkenau  (Auschwitz I,  numer obozowy 4427).

—  Zwolniony   Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, —  co było wydarzeniem  niespotykanym.   Według  Bartoszewskiego  zwolnienie  zawdzięcza przyjaciołom  z  Polskiego Czerwonego Krzyża,  oficjalnym  powodem  był zły stan zdrowia.

—  Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu  siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami,   —  nawet wyszła za mąż za SS-mana.

Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika  administracji  Białego Domu,  —  istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem.

Świadek opowiadał,   —  że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimiu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego.

Twierdził,  że

  za sprawą Bartoszewskiego  i  14  innych donosicieli,  którzy opuścili Oświęcim   (notabene pociągiem pierwszej klasy)    zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców.

Ów świadek jest przekonany, —  że Bartoszewski był konfidentem.  —   [Link:    Straszliwa Historia o Bartoszewskim;   —   (Mówi prof. Mira Modelska-Creech  z  Georgetown University  w  Waszyngtonie)]

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, —  przynajmniej nie uczciwych ludzi,  co inne go kolaboranci…     Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wyda je się co najmniej podejrzane.

20060825 Wladyslaw Bartoszewski by Kubik.jpg foto/wikimedia.org

Bartoszewski niemal natychmiastowo po wyjściu  z  Oświęcimia  został  wzięty do struktur konspiracyjnych.  —  Jest to sytuacja nie do pomyślenia,

—   taki  człowiek  był  zbyt  podejrzany,  tacy  ludzi  mogli być  pod  obserwacją,  dla konspiracji  to zbyt duże ryzyko… 

Bartoszewski prawdopodobnie albo  zataił  ten  niewygodny fakt,  albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.

W tym czasie niemiecka  agentura była  niezwykle rozwiniętą.  —Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości.

Hasło Grupa 13  nikomu nic nie mówi podobnie jak  ŻGW!   —  dla której pracowały tysiące żydowskich agentów.

Żagiew —  czyli Żydowska Gwardia Wolności —  działała nie tylko w getcie warszawskim, a w całej Warszawie.

—  Służyła  do infiltrowania żydowskich i polskich  organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń!

—   Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy,  —  a  gdy znaleźli Polaków,  którzy im ją zaoferowali,  —  po prostu  donosili na nich skazując ich  i  tym  samym często ich rodziny na śmierć.

ŻGW  zajmowała się także  szmalcownictwem  —  tropiąc  i  wydając  Niemcom Żydów ukrywających się w  tzw. aryjskiej części Warszawy.

Podobnych organizacji było wiele, —  w różnych miastach,   — jednak największe znaczenie miały  Judenraty

—   bez nich holocaust nie udałby się,  —  Judenraty  wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.

A teraz pytania internauty pod tym linkiem:

  Wszystkie pytania do Bartoszewskiego.

Kilka z nich podaję tu :

1.   Dlaczego używa Pan bezprawnie tytułu profesora w sytuacji,   —   gdy jest Pan tylko maturzystą,   —  absolwentem gimnazjum?                                                                   

—  Jak   wiadomo, obowiązują twarde reguły: —  aby zostać profesorem, trzeba   mieć   magisterium,   doktorat   i   habilitację,  —   a żadnej z tego typu prac   Pan  nie obronił,   —  nie mówiąc o skończeniu studiów.

2.   Dlaczego nic Pan nie zrobił w celu wystąpienia na arenie międzynarodowej   przeciw używaniu oszczerczego nazewnictwa: 

—  „ polskie  obozy  zagłady”   —   i   —   „polskie obozy koncentracyjne”?

3.  Dlaczego  Pan  nie  wpłynął  na swego syna,   —   by w 1989 r. nie wydawał jako „Editor”   — polakożerczej  książki  Samuela Willenberga  „Surviving Treblinka”

—   w której znalazły się  m.in. oszczercze twierdzenia,  — że  AK-owcy, — uczestnicy Powstania Warszawskiego,  — mordowali Żydów i gwałcili Żydówki?

Do tego dochodzą jego antypolskie wypowiedzi dla „Die Welt:

”Władysław Bartoszewski:

—  Mieszkałem  w domu  pełnym  inteligencji  na Mickiewicza ul. 37, piętro II.

Ale   jeśli   ktoś   się   bał,   — to nie Niemców.

Jeżeli funkcjonariusz  zobaczył mnie na ulicy i nie było  polecenia  aresztowania, —  nie miałem się czego bać.

—  Ale polski sąsiad, który zauważył, że kupiłem więcej chleba niż zwykle,   —  tego   musiałem   się   bać. „

Czy  to nie jest woda na młyn dla takich ludzi jak     Gross, Steinbach, Udo Voigt      i innych polakożerców ?

Już widzę te komentarze:

  „ patrzcie,     nawet Bartoszewski przyznaje,     że polscy naziści byli   gorsi   od   niemieckich”.

Do tej wypowiedzi odniosła się Marta Kaczyńska na swoim blogu na portalu Niezależna.pl cytuję fragment :

  „To szokująca wypowiedź.   —  Jak to możliwe, że w okupowanej Polsce   można   było   czuć się pewniej, spotykając niemieckiego żołnierza niż własnego rodaka?”

  „Profesor Bartoszewski jest osobą publiczną, pełniącą niezwykle prestiżową   funkcję.   —  Jako obywatel chciałabym, by podobne, niezwykle oryginalne zwierzenia padały co najwyżej w granicach  naszego kraju. 

Obawiam się,   —  że w przeciwnym razie,   —   lata pracy wykonanej na rzecz poprawy polsko-izraelskich stosunków mogą zostać zaprzepaszczone, 

—   a  zachodnim poprawnym historykom łatwiej będzie kolejnym  pokoleniom opowiadać  o  tragedii  „wypędzonych”  w  oderwaniu  od  okrutnej,   ale   prawdziwej   genezy   tego   zjawiska.”

   na co wszyscy salonowcy i media zaczęli ujadać na Martę Kaczyńską.

Że nie powinna,  jak mogła i  takie  tam  dyrdymały, że  to autorytet.    Miała odwagę   i   chwała jej za to.

(…)

Za; Żydzi też nie święci, who is Bartoszewski?; Internaut, czw., 03/03/2011

Za; http://blogmedia24.pl/node/45816

————————————————————————–

KOMENTARZ:

[Marta Kaczyńska (o ile w ogóle sama pisała ten tekst) — miała przede wszystkim   interes polityczny  —   że tak misternie tkaną przez swojego tatusia za plecami Polaków politykę izraelską  przez jedno „chlapnięcie” gaduły   (gadulstwo, to nie jest polska cecha)   diabli wezmą;

Zwracam uwagę na styl jej odniesienia się do tych niechcąco szczerych wynaturzeń Bartoszewskiego:

—  „Jako obywatel chciałabym, by podobne, niezwykle oryginalne zwierzenia padały co najwyżej w granicach  naszego kraju.” 

1.   „Jako obywatel  nie

2.  „by podobne, niezwykle oryginalne zwierzenia padały co najwyżej w granicach  naszego kraju.” 

w kraju mogą,  bo    za granicą (w Europie), nie ma aż takich możliwości na wpływanie na media, aby zamilczały  lub pominęły niewygodne tematy, których   głupie   goje   jeszcze   nie   powinny   znać;

Potwierdza  to fakt finansowania przez kancelarię Lecha Kaczyńskiego, której sekretarzem stanu była Juńczyk – Ziomecka  jednoznacznie kłamliwych, antypolskich, polakożerczych, prożydowskich   —  wydawnictw w Stanach Zjednoczonych

przeciwko czemu wielokrotnie publicznie protestował m.in. prof. Jerzy Robert Nowak,  — a przez co zasłużył sobie na miano jednego z czołowych antysemitów w Polsce.

O pani sekretarz   w  wikipedii  można przeczytać niewiele, ale wystarczająco:

19 stycznia 2006 została podsekretarzem stanu, —  a 23 kwietnia 2008 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

—  Nadzorowała Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Biuro Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP[1].

W 2006 ro. odznaczona  medalem „Powstanie w Getcie Warszawskim”; prezydent.pl, 18 kwietnia 2006. [dostęp 12 sierpnia 2014].

—  W dniu 24 lutego 2010 została odwołana.

—  1 marca 2010 objęła stanowisko konsula generalnego w Nowym Jorku[1].

—  19 stycznia 2015 po zakończeniu misji dyplomatycznej została prezesem zarządu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

1. Członkini Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita,

2.  Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny

3. oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Autorka kilku książek, m.in. o „Solidarności” i o Janie Pawle II.

Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Junczyk-Ziomecka

Jako ciekawostkę, może warto przytoczyć fakt, że za prezydentury Lecha i premierowania z tylnego siedzenia Jarosława Kaczyńskich,   — Bartoszewski — został powołany do rady nadzorczej PLL LOT, — w której  od stycznia do czerwca 2006 był przewodniczącym,

— oczywiście jako najkompetentniejszy, wybitny znawca biznesu, zarządzania,   logistyki  — i przede wszystkim świetnie znający się na lotnictwie,   a   w   szczególności   przewozach pasażerskich…

emjot

Ten wpis został opublikowany w kategorii AGENTURA, ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, EDUKACJA, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NIEMIECKI HITLERYZM, OKRĄGŁY STÓŁ, PO, Powstanie Warszawskie, Roszczenia niemieckie, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, Zbrodnie niemieckie w Polsce, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.