Ślady kokainy znalezione w wielu miejscach Europarlamentu

euro-kokaDziennikarze niemieckiej stacji TV Sat-1 przeprowadzili badanie w Parlamencie Europejskim, sprawdzając budynek pod kątem śladów narkotyków. Okazało się, że w ponad 40 miejscach budynku – głównie toaletach – znaleziono wiele śladów kokainy.

Niemieccy reporterzy pobrali próbki z 46 miejsc na terenie budynku Parlamentu Europejskiego. Następnie poddano je dwóm badaniom – miejscowym, oraz dokładnemu sprawdzeniu w laborato- rium.

  • Okazało się, że ze wszystkich przebadanych 46 miejsc ślady kokainy znale- ziono w aż 41 punktach Europarlamentu.

Profesor Fritz Sörgel  z  Instytutu  Badań  Biomedycznych  i  Farmaceutycz- nych (IBMP) w Norymberdze, który brał udział w eksperymencie przeprowa-dzanym przez dziennikarzy z TV Sat-1, powiedział po wynikach badania, że

ilość śladów tego narkotyku jest zbyt duża i ślady zostały odnalezione w zbyt wielu miejscach, by można było mówić o zwykłym przypadku.

Pytana o tę sprawę rzeczniczka Europarlamentu, Marjory van den Broeke, za- kwestionowała wyniki badań i zbyła dziennikarzy stwierdzeniem, iż

“narkomania nie jest problemem w Parlamencie Europejskim”.

W wydanym później oświadczeniu dodała natomiast, że śledztwo dziennika- rzy niemieckiej telewizji zostało przeprowadzone nielegalnie  i PE zastanowi się, czy nie pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej.

Reporterzy z Niemiec inspirowali się podobnym badaniem, jakie przeprowa- dzili niedawno dziennikarze tabloidu The Sun w parlamencie w Wielkiej Bry- tanii.

  • Wówczas odnaleziono ślady kokainy niemalże we wszystkich toaletach bry tyjskiego parlamentu, w tym tych, do których dostęp mają jedynie deputo- wani.

Jak informuje The Sun, za pomocą specjalnych testów, które ujawniły ślady kokainy, dziennikarze sprawdzili w toaletach m.in. deski sedesowe, uchwyty do papieru toaletowego i suszarki do rąk.

Na podstawie: bbc.co.uk / rbc.ru
http://www.autonom.pl/?p=6449
Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/07/20/slady-kokainy-znalezione-w-wielu-miejscach-europarlamentu/
Za; http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=14252 – lipiec 20th, 2013
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, NARKOTYKI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA, Wlk. Brytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.