„Tylko Wszechpolacy umieli się zachować w Poznaniu”

„Po raz kolejny okazało się, że dla pewnych środowisk w Polsce nie ma granic bezczelności” – ocenia dr Jerzy Bukowski, komentując obecność Zygmunta Baumana na obchodach rocznicy Czerwca’56.

W Poznaniu pojawili się narodowcy, którzy protestowali przeciwko Bauma nowi. Mieli ze sobą transparent z napisem: „Święto kulturalne, czy promocja komunisty z KBW”.

„Niestety, ich prawidłowe zachowanie nie spotkało się z poparciem, ani nawet z aprobatą uczestników festiwalu” – zauważył dr Bukowski na swoim blogu na „Naszym Dzienniku„.

Narodowcy zostali pod eskortą policji wyprowadzeni, a ich dane osobowe spi- sane przez funkcjonariuszy.

„Bardzo dobrze, że kolejna organizacja młodzieżowa zachowała się w taki właśnie sposób wobec człowieka odznaczonego Krzyżem Walecz nych za to, że – według peerelowskiego dokumentu – „wyróżnił się schwy taniem wielkiej ilości bandytów” (czyli żołnierzy antykomunistycznego podziemia)” – zauważa Bukowski.

„Taki sposób witania totalitarystów przez młodzież powinien być nor- mą” – stwierdził z kolei w rozmowie z „SE” prof. Jan Chodakiewicz.

eMBe/Naszdziennik.pl/blogaid
Za; http://www.fronda.pl/a/tylko-wszechpolacy-umieli-sie-zachowac-w-poznaniu,29182.html – 30.06.2013
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, EDUKACJA, HISTORIA POLSKI, PO, PRL, Ruch Narodowy, UB-NKWD, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie sowieckie, Zbrodnie żydowskie, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.