Tak zacny agent „Semjon” Bauman.

Long live Comrade Stalin us, co usta słodsze miał od malin” mogliby z wer wą zakrzyknąć podczas wręczania tytułu doktora honoris causa profesorowi Zygmuntowi Baumanowi rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prof . Marcin Berdyszak,  and Prof.. Andrzej P. Florkowski, dziekan Wydziału Ko- munikacji Multimedialnej tej uczelni. 

Zgromadzone w auli pozostałe szacowne grono naukowe mogłoby jeszcze założyć czerwone krawaty i całość by wtedy jeszcze bardziej grała.

Nie mieliśmy żadnej wątpliwości przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu tak zacnej osoby. Cała kultura współczesna, także sztuka, mieści się w tym precyzyjnym opisie płynnej nowoczesności, którą prof. Bauman przedstawił i zanalizował” – mówił dzie kan wydziału prof. Andrzej Florkowski.

Nie mieliśmy żadnej wątpliwości”

Czy dlatego, że profesorowie nie wiedzą kim jest Bauman i dlaczego był „tak zacny” w najmroczniejszej odsłonie socjalizmu w Polsce? Wątpię, tym bar- dziej że prof. Berdyszak „jest zbliżony” do działającego od marca 2010 roku poznańskiego Instytutu Obywatelskiego, uczestniczy w sesjach przez niego organizowanych takich jak np. spotkanie z cyklu „Równość, wolność, uniwer sytet” z 19 January.

A ponieważ Instytut Obywatelski, jak można przeczytać na jego stronie internetowej, „stanowi eksperckie zaplecze partii Platforma Obywatelska RP”, więc trudno przypuszczać by znaleźć się tam mogło miejsce dla ignoranta.

http://jakuccy.pl/tak-zacny-agent-semjon/?lang=en
Za; http://gazetawarszawska.com/2012/11/30/tak-zacny-agent-semjon/
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, Gender, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZM - ŻYDZI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PO, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie sowieckie, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.