Czy masoni rządzą Ameryką? – Z Waszyngtonu: Mariusz Max Kolonko uchyla rąbka masońskich tajemnic.

ogladaj w TV4TAJEMNICE TEMPLARIUSZY

Mówią, że w potajemnie kontrolują Watykan i podaż ropy na rynkach świata. Mówią, że utrwalili swój tajny symbol – pentagram, w planach układu ulic Waszyngtonu.

Mówią też, że mają własny język symboli, którymi ostemplowali znane budowle Ameryki i podstawową walutę jaką posługuje się dzisiejszy finansowy świat- amerykański dolar.

Nie wierzysz? Spójrz na symbol niedokończonej piramidy na papierowym dolarze albo plan Waszyngtonu i połącz linijką ulice biegnące do Białego Domu.

ISKRY PłONąCEGO STOSU

Przywiązany do pala człowiek po raz ostatni powiódł wzrokiem po okolicy. Wiatr znad rzeki zmierzwił mu długie, siwe włosy, kryjąc grymas bólu kiedy płomień chwycił się pni i zaczął kąsać mu stopy. Kiedy konał w płomieniach jego krzyki rozbrzmiewały w bijących dzwonach katedry Norte Dame. Był 18 marca 1307 roku. Tak konał ostatni wielki mistrz Templariuszy Jacques de Molay.

Słowa klątwy pod adresem jego oprawców, które wykrzyczał w ostatnich chwilach życia, poszybowały z iskrami w niebo i ziściły się nim minął rok; w czasie polowania Króla Francji Filipa IV śmiertelnie poturbował dzik, papież Klemens V zmarł na zaparcie jelit zaś, według przekazów, w jego trumnę uderzył piorun paląc niemal doszczętnie zwłoki.


MASONI ALBO WOLNOMULARZE

Według niektórych danych jest ich dziś na świecie 4 miliony. W Ameryce – 2 miliony. 9 z 56 sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości to masoni. Masonem był pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, George Waszyngton malowa- ny nawet na portretach w masońskich parafernaliach, jak masoński far- tuch.Inni masoni ? prezydenci: Thomas Jefferson, Andrew Jackson, Franklin Roosevelt, Harry Truman.

 • Historycznie zamordowanego nie-masońskiego Kennedy-ego zastępuje mason – Johnson.
 • Odsuniętego od władzy nie-masona- Nixona zastępuje mason- Ford.

40.prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan to mason, członek Klubu Cyganeria, ekskluzywnego stowarzyszenia do którego należał każdy amery-kański prezydent od czasów Hoovera.

 • Masonem był George Bush senior, prezydent Clinton i jego vice: Gore oraz obecny prezydent George W. Bush.
 • Masonem był nie tylko Leonardo da Vinci ale i muzycy:Beethoven, Handel, Haydn, Puccini czy Mozart, którego śmierć niektórzy wiążą ze zdradą ma- sońskich sekretów w operze Magiczny Flet.

PIąTEK, TRZYNASTEGO

Egzekucja kończyła ciąg zdarzeń zapoczątkowany rok wcześniej, kiedy w pią- tek 13 października 1307 roku rycerze Zakonu Templariuszy zostali areszto- wani. Dlaczego? Czyniąc długą historię krótką:

 • doszli do olbrzymiej fortuny i wpływów, które zagrażały pozycji kościoła i ówczesnemu układowi władzy.
 • Odtąd Templariusze zeszli do podziemi kultywując tradycje zakonu.
 • Tą była m.in. umiejętność wznoszenia budowli architektonicznych, które do dziś zadziwiają świat. Wszak mason znaczy tyle co murarz w dawnej Polsce mularzem zwany.
 • Tajne loże masońskie spadkobierców Templariuszy pojawiły się w Szkocji i Anglii,
 • stamtąd przybyli do tworzącej się ponad dwieście lat temu Ameryki odcis- kając na nowej demokracji swe symbole gdzie się tylko da.

pentagram-washington-sm 2

sandusky-sm 3

PLAN WASZYNGTONU…

..zaprojektował w 1791 roku Pierre L’Enfant z polecenia „sprawdzonego” ma- sona, Georga Washingtona. Jeśli przyłożysz linijkę do dzisiejszego chaosu dróg dystryktu Waszyngton zobaczysz regularny, masoński pentagram utwo- rzony z ulic Massachusetts Ave., Rhode Island Ave., Connecticut Ave., Ver- mont Ave. and K Street NW z Bialym Domem jako szczytem.

Masoni kładli kamienie węgielne w niemal każdej większej budowli amery-kańskiej stolicy m.in.: Kapitolu, gdzie obraduje Kongres, Białego Domu, i Mo- numentu Waszyngtona ze szczytem w kształcie piramidy.

Jeśli wybierzesz się na spacer po mieście, zobaczysz symbole cyrkla i węgiel- nicy na rogach sądów, szkół, i kościołów i świątyń włączając jeden z najwspa-nialszych zabytków amerykańskiej architektury: Dom świątyni zwany Do- mem Templariusza, siedzibę masonów wzniesioną w 1911 roku.

Historia pokazuje, że masoni mieli zwyczaj projektowania zabudowy amery-kańskich miast w geometrii swoich symboli.

 • Plan miasta Sanduski w Ohio z 1818r. zaprojektowany przez masona Kilbourne’a  zawiera również masońskie symbole, cyrkiel i węglownicę w układzie ulic.

Masońska Trzynastka…

…roku 1313, feralnego dla templariuszy i ich spadkobierców, masonów,  jest w ich historiozofii cyfrą magiczną i znaczącą dla funkcjonowania świata stworzonego przez Stwórcę czyli w/g masonów-murarzy: Wielkie- go Architekta reprezentowanego przez Wszechwidzące Oko – kolejny masoński symbol widoczny na np. amerykańskim dolarze.

Masońska Trzynastka jest znacząca dla funkcjonowania naszego świata, co nie znaczy, że szczęśliwa. I tak:

 • samochód Księżnej Diany uderzył w 13 filar paryskiego tunelu.
 • Statek kosmiczny Apollo 13 nawalił 13 kwietnia.
 • Bombowiec Enola Gay zrzucił bombę na Hiroshimę w Misji Numer 13.
 • Papież Jan Paweł II został postrzelony 13 maja.

Pechowa trzynastka daje się nam tak we znaki, że w Ameryce trudno znaleźć pokój hotelowy o numerze 13, bądź piętro 13. w windzie. W tym roku Micro- soft podał, że nie będzie wersji numer 13 oprogramowania Office. Prosto od 12. programiści przeszli do wersji numer..14.

Tymczasem spójrzmy na amerykański dolar. Po prawej stronie banknotu jest wizerunek Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych.

sealoftheus-sm 4

Widzimy orła ,

 • który trzyma 13 strzał
 • i gałązkę oliwną z 13 liśćmi i 13 owocami.
 • Nad głową ma 13 gwiazd,
 • na piersiach tarczę, która ma 13 pasów. Napis: ‚E Pluribus Unum’ ( z wielości jedność) to w sumie 13 liter.
 • Napis nad piramidą: Annuit Coeptis to znowu liter 13.
 • Sama niedokończona piramida ma 13 stopni.

W pieczęci Amerykańskiego Departamentu Skarbu widocznej również na tym banknocie zobaczysz między wagą, a kluczem, inny masoński symbol:

 • węgielnicę z 13. gwiazdami.
 • Te mają symbolizować 13 pierwszych kolonii Ameryki.
 • Podobnie jak 13 pasów na amerykańskiej fladze, którą w uroczystościach pogrzebowych składa się w trojkąt…13 razy.

L27Enfant_plan-sm 5

SMONA-sm 6

NOWy PORząDEK śWIATA

Jeśli na Wielką Pieczęć Stanów Zjednoczonych nałożysz heksagram otrzy- masz w jego rogach anagram S-M-O-N-A …. albo: MASON.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Wielka Pieczęć sygnowała wszystkie, istotne dla biegu dziejów naszego świata, dokumenty Ameryki, można pokusić się o teorię, że masoni stemplują nią „Nowy Porządek świata” o którym  9/11, nie: 2001 roku ( atak na WTC ), a 9/11/1990 roku mówił w przemówieniu do Kongresu George Bush, ojciec obecnego przydenta USA G.W. Busha.  I jeden i drugi to masoni.

Ci, którzy nie rozumieją uporu Busha juniora w sprawach polityki zagranicz- nej USA wobec Iraku nie pamiętają o historiozofii  masonów i krucjatach Templariuszy przeciw muzułmanom. Jeśli zaś założyć, że masoni rządzą Ameryką, czy rządzą też i światem?

-światem rządzi pieniądz– zagadkowo odpowiada mi jeden z Mistrzów znanej mi loży masońskiej. Po czym z tajemniczym uśmiechem godnym Giocondy wręcza mi dolara i lupę i zostawia samego w mroku masońskiej biblioteki. Przykładam szkło tam, gdzie wskazał palec Wielkiego Mist- rza…i oto w prawym górnym rogu waluty, którą obraca codziennie nasz świat, z ‚dziupli’ nad cyfrą 1, spogląda na mnie, miniaturowa sowa – ta- jemny masoński symbol.

Dwa miesiące dzwoniłem w tej sprawie do Departamentu Skarbu USA. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi, skąd się tam wzięła.

dolar-max-kolonko-r-sm 7

dollar_max_kolonko-sm-sm 8

Mariusz Max Kolonko , Waszyngton

Za; http://www.maxkolonko.com/main/mmk/a/angora/masoni/text/masoni.html – Grudzien 18 2007
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA ŚWIATA, MASONERIA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.