Meksykańscy „vigilantes” zajmują miasto, aresztują policję

[…] Tocząca się od lat wojna z gojami przy pomocy narkotyzowania całych społeczeństw i robienia z nich bandy niewolników, zamieniła współczesny Meksyk w prawdziwy „Meksyk” z popularnego zwrotu na oznaczenie skali bałaganu. Meksyk od lat 90-tych, nawet wcześniej, zamienił się w pole walki. Bez wielkiej przesady można go porównać do Afganistanu, tylko tutaj toczy się „cicha” wojna.

Ruch Vigilantes, prostych chłopów i robotników, mających dosyć korupcji, strzelaniny, handlu herą, niszczenia ich rodzin i ich świata, wziął sprawy w swoje ręce. Miejmy nadzieję, że jest on w stanie dorównać walce, jaką toczyli w sferze „wojny duchowej o Chrystusa”, ich poprzednicy – Cristeros.

źródło: http://news.yahoo.com/mexican-vigilantes-seize-town-arrest-police-033530439.html

8f19e59080bd620a2d0f6a706700bf9d

Associated Press grupa uzbrojonych strażników obywatelskich na rogatkach miasta Tierra Colorada, Meksyk, 26 marca

Acapulco, Meksyk (AP) – Setki uzbrojonych strażników przejęło kontrolę nad miastem leżącym na głównej autostradzie biegnącej wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, w stanie Guerrero, aresztując lokalną policję i dokonując przeszu- kania domów po tym, jak doszło do zabójstwa przywódcy „vigilantes”. (…)

  • Członkowie ruchu „policji społecznej”, jak sami siebie opisują, mówią że ponad 1500 członków tych sił zatrzymało ruch samochodowy we środę na prowizorycznych punktach kontrolnych w mieście Tierra Colorado, położonym na trasie łączącej Mexico City z Acapulco.
  • Aresztowano 12 członków miejscowej policji i byłego dyrektora ds bezpieczeństwa publicznego w mieście po tym, jak miejscowy przywódca ruchu obywatelskiego (vigilantes) został zabity w poniedziałek. (…)

Vigilantes oskarżają byłego dyrektora ds bezpieczeństwa o udział w zbrodni zabójstwa przywódcy Vigilante, Guadalupe Quinones Carbajal, lat 28, na zlecenie lokalnych zorganizowanych grup przestępczych i porzucenie ciała w pobliskim mieście.

Mówi się o zdobyciu wielu karabinów, widziano vigilantes taszczących wiele broni, ale nie jest jasne, czy wszystkie zostały zdobyte podczas aresztowania policjantów.

Zajęliśmy zbrojnie naszą gminę, bo tu przestępcy działają bezkarnie w biały dzień, i w ścisłym związku z władzami miejskimi.

Zatrzymaliśmy dyrektora ds bezpieczeństwa publicznego, ponieważ jest on związany z przestępcami i wie, kto zabił naszego dowódcę”, powiedział Bruno Placido Valerio , rzecznik grupy vigilantes.

Placido powiedział, że vigilantes przeszukali wiele domów w mieście i skon- fiskowano dużo narkotyków.

  • Oddano ex-dyrektora i innych funkcjonariuszy policji do rąk prokurato- rów państwowych, którzy zgodzili się na zbadanie powiązań tych osób z przestępczością zorganizowaną.

Rosnący ruch “samoobrony” grup Vigilantes (…) w kilkunastu miejscach południowej i zachodniej części Meksyku polega m.in. na zatrzymywaniu kierowców przejeżdżających przez miasteczka, szukania broni i osób, których nazwiska znajdują się na odręcznych listach “podejrzanych” o udział w różnych przestępstwach. (…)

Grupy mówią, że zwalczają przemoc, plagę porwań i wymuszeń przeprowad-zanych przez kartele narkotykowe, ale pojawiły się obawy, że vigilantes naruszają prawa (…)

___________________________________

  • Informacja pochodzi z żydo-mediów. Jak zwykle, nigdy nie poruszają one istoty problemu, starając się, aby sprzedane przez nie wiadomości więcej ukryły, niż ujawniły. Nazywa się to „koszernym obiektywizmem”.
  • Próżno szukać tej informacji w polskojęzycznym żydowskim źródle medialnym, gdyż zadaniem tych mediów jest usypiać czytelników. „śpijcie dalej, wszystko jest w porządku”.
przygotował: Pluszowy Miś
Za; http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/03/28/meksykanscy-vigilantes-zajmuja-miasto-aresztuja-policje/
Ten wpis został opublikowany w kategorii AMERYKA ŁACIŃSKA, NARKOTYKI, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.