Kto mordował Żydów w Europie Wschodniej? „Ekstremalni antysemici” z Armii Krajowej ręka w rękę z nazistami. Niemcy na Zachodzie śpiewali wtedy piosenki

CZYTAJ TAKŻE: Niemieckie zakłamywanie historii trwa w najlepsze. Największa tamtejsza agencja prasowa użyła sformułowania „polski obóz zagłady”. Już powtórzyły je inne gazety

Szkalowanie polskiej historii w niemieckich środkach masowego przekazu trwa. U naszego zachodniego sąsiada od czasu do czasu wznawiana jest dyskusja na temat ostatniej wojny.

  • Tym razem dzieje się to w związku z rozpoczęciem emisji przez ZDF – drugi program niemieckiej telewizji – serialu pt. „Unsere Mütter, unsere Väter” – „Nasze matki, nasi ojcowie”.

Z tej okazji wysokonakładowy tabloid „Bild” opublikował artykuł pt. Najważniejsze kwestie dotyczące eposu telewizyjnego”, który zaczął pytaniem:Czy polscy partyzanci naprawdę byli tacy antysemiccy?

Następnie niemiecki czytelnik dostaje skrócony opis przedstawionych w filmie najważniejszych cech największej podziemnej armii podziemnej walczącej przeciwko Niemcom podczas drugiej wojny światowej:

fot. bild.de

Partyzanci w filmie to członkowie tak zwanej polskiej Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Armia Krajowa, której jednostki operowały jak związki partyzanckie, składała się z polskich nacjonalistów.

  • Antysemityzm w ich szeregach był ekstremalnie rozpowszechniony. W ogóle antysemityzm był mocno rozpowszechniony w Europie Wschodniej co ułatwiło Nazistom wymordowanie europejskich Żydów.

Warto zwrócić uwagę, że gdy mowa o „nacjonalizmie” i „ekstremalnym antysemityzmie” Armii Krajowej, to towarzyszy temu rzeczownik „naziści”, którym Polacy pomagali mordować Żydów.

  • Rzeczownik „Niemcy” owszem, pojawia się w tym samym artykule. Jednak w kontekście „opieki nad niemieckimi żołnierzami do pełnienia której zobowiązane były znane aktorki i piosenkarki”.

Marlena Dietrich, Niemka, ale z obywatelstwem amerykańskim, śpiewała znany przebój wojskom USA, który podobał się po obu stronach frontu.

  • Taki podział na Niemców, którzy walcząc na Zachodzie śpiewają piosenki, które podobają się również Amerykanom, i na nazistów, którzy na Wschodzie mordują Żydów, bo mają styczność z „nacjonalistami” z polskiej Armii Krajowej, tylko przez moment wydaje się przypadkowym zabiegiem.

Zwłaszcza jeśli spojrzymy na to przez pryzmat licznych „pomyłek” w prasie niemieckiej typu „polskie obozy zagłady”.

Sławomir Sieradzki

Za; http://wpolityce.pl/wydarzenia/49511-kto-mordowal-zydow-w-europie-wschodniej-ekstremalni-antysemici-z-armii-krajowej-reka-w-reke-z-nazistami-niemcy-na-zachodzie-spiewali-wtedy-piosenki – opublikowano: 19 marca, 18:33 | ostatnia zmiana: 19 marca, 19:06
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, ARMIA KRAJOWA, CYTATY, EDUKACJA, FILMY - MUZYKA, HISTORIA WSPÓLCZESNA, II Wojna Światowa, JUDAIZM - ŻYDZI, Niemcy, NIEMIECKI HITLERYZM, Roszczenia niemieckie, Wojna informacyjna - dezinformacja, Zbrodnie niemieckie w Polsce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.