Żydzi nawracają katolików. W Polsce. Kościół na razie milczy – Olgierd Domino

Chociaż ich szeregi wciąż pozostają nikłe, stale wzrasta liczba katolickich Polaków, którzy porzucają wiarę swych ojców i wybierają religię niemal doszczętnie wytrzebioną w ich ojczyźnie podczas II wojny światowej.

„Kobiety czekające na pierwszym piętrze Centrum Żydowskiego w Krakowie nie potrafią ukryć swego podniecenia. Jest ich osiem. Dla większości z nich to najważniejszy moment w ich życiu. Moment, na który długo przygotowywały się, uczyły i dla którego tu przyjechały. Właśnie pierwszą z nich poproszono, by udała się do pokoju na trzecie piętro. Tam czeka na nią trzech rabinów. Parę minut później dziewczyna schodzi rozpromieniona. Już ze schodów woła z uśmiechem: „Jestem Żydówką!”.

W poczekalni zakotłowało się. Pozostałe kobiety spieszą się, by jej pogratulować, uściskać. Leją się łzy szczęścia, narasta podniecenie i radość.”

Tak entuzjastycznie moment konwersji polskich katoliczek na judaizm zrelacjonowała niedawno izraelska gazeta „The Times of Israel”. (…)

(cały tekst będzie dostępny od środy w 47 nr „Najwyższego CZAS!”-u)

http://nczas.com
  • A dlaczego niby Episkopat ma zabierać głos, jeśli większość tam to ludzie z korzeniami?
    Swoją drogą – głupia […] … Żydówką to ona może być formalnie, ale dopiero jej wnuki albo prawnuki zostaną, jak dobrze pójdzie,  uznane za pełnoprawnych judaistów. – admin
Za; http://marucha.wordpress.com/2012/11/13/zydzi-nawracaja-katolikow-w-polsce-kosciol-na-razie-milczy/
Ten wpis został opublikowany w kategorii JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.