FLAGA JEST TYLKO JEDNA: BIAŁO – CZERWONA !

Apel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.

Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.

Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.

Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.

Apelujemy do prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska – dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi – niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!

Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych:

2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

***

Apel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości:

Zdejmijcie unijne flagi!

W konferencji prasowej wzięli udział: Robert Winnicki, Artur Zawisza i Ryszard Opara.

Nadesłał: Jacek

Za; http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=5531:superbia-in-proelia&catid=7:wiadomosci&Itemid=7

Za:  http://carcinka.nowyekran.pl/post/59828,flaga-jest-tylko-jedna-bialo-czerwona

Ten wpis został opublikowany w kategorii FLAGA POLSKA, HISTORIA POLSKI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.